Aktualności

2021-11-22 16:05

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA (Rok B ) XXXIV Niedziela Zwykła – 21 listopad

EWANGELIA (J 18,33b-37) – czytania

PAN JEZUS

W Moim Królestwie nie ma strachu. W Moim Królestwie nie ma gwałtu. Chcecie mieć Niebo na Ziemi, a gardzicie Moim Królestwem. Pragniecie zbudować swoje, oparte na wyzysku, bo na sercach, które nie przyjęły Mojego Królestwa i nie żyją według jego zasad. To niemożliwe. Pragniecie osiągnąć to co Ja, nie naśladując Mnie, podążając własnymi ścieżkami, które nie są kroczeniem za Mną. Chcecie utworzyć świat beze Mnie, królestwo beze Mnie, pokój beze Mnie i miłość beze Mnie. Chcecie osiągnąć wieczne szczęście i piękno beze Mnie. To się wam nie uda. Szukając miłości beze Mnie – znajdziecie nienawiść; tworząc pokój beze Mnie – stworzycie wojnę; szukając szczęścia na własną rękę – znajdziecie udrękę; dążąc do wiecznego życia beze Mnie – znajdziecie wieczną śmierć.

Królestwo, którego pragniecie, przyniesie wam tylko Ten, który jest Pokojem, i tylko On może wam zapewnić dalszy pokój. Król, który dąży do pokoju za cenę własnego życia. Król, który kocha i pragnie kochać. Nikt po za miłością nie będzie bezpieczny i nie może ocaleć.

Wciąż oczekuję na pełną Intronizację tego narodu poprzez wystąpienie władz duchownych i świeckich i obranie Mnie przez nie Królem w imieniu całego narodu. (…) Polska jest wybrana na ukazanie światła światu. To światło jest na razie zbyt nikłe, aby ogrzać waszą Ojczyznę, a co dopiero cały świat. Więc módlcie się gorąco, bowiem postanowiłem o was, więcej jednak modlitwy i ofiary potrzebuję, aby się dokonało to, co dla was postanowiłem.

Nie chcę być Królem cichym w sercach waszych. Chcę być Królem waszych serc, waszych domów, miast, wsi, waszych szkół i szpitali, waszych urzędów i sklepów. Ja chcę rządzić wszędzie! Nie mam miejsca, gdzie nie jestem potrzebny jako Król i powiadam wam, że wszystkie te miejsca, w których nie Ja obwołany jestem Królem, znikną z powierzchni Ziemi. Bądźcie rozważni, bo skoro nie z miłości obwołujecie Mnie Królem, obwołujcie Mnie Królem z rozwagi, bo ten tylko ocaleje, kto Mnie wyniesie ponad wszystko.

NOWENNA I OKTAWA KU CZCI JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI Intronizacja oddolna

MODLITWY DO JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

czytaj więcej...