Msze Święte

w Kaplicy Na Brzegu

Dekret Metropolity Abp Marka Jędraszewskiego Nr. 78/2018

Akt Konsekracji (Poświęcenia) Kaplicy Na Brzegu

2 luty – Ofiarowanie Pańskie – Matki Bożej Gromnicznej 

3 maj – Najświętszej Panny Maryi Królowej Polski 

26 sierpień – Najświętszej Panny Maryi Częstochowskiej Odpust 

8 – grudzień – Niepokalane Poczęcie Najświętszej Panny Maryi

 

Ponadto, w Kaplicy Na Brzegu zamawiane były Msze św. okolicznościowe (o zdrowie, śluby, podziękowania, rocznice urodzin, ślubów, itd.). Obecnie trwa bardzo trudny czas walki z tym świętym miejscem, które sobie nasza najukochańsza Królowa Polski, Matka Boża Częstochowska w Kaplicy Na Brzegu z Woli Bożej wybrała. Otaczamy nieustanie modlitwą, wszystkich tych, którzy działają na szkodę kultu naszej najukochańszej Królowej Jasnogórskiej, prosząc dobrego Ojca Niebieskiego o łaskę nawrócenia i opamiętania.

Cierpienia w ogniu Sprawiedliwości Bożej za zniewagi przeciw MATCE BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ w KAPLICY NA BRZEGU

GŁUPCY, PRZEZ SWOJĄ PYCHĘ, MYŚLĄ ŻE WALCZĄ Z WAMI – MATKA BOŻA 

Upokorzenia, które tu, w tym miejscu dla Mnie znosicie, przyniosą pokój i miłość. Niestety świat potępia pokorę, potępia wiarę i miłość, tak więc zostaniecie potępieni przez świat, bo sprzeciwiacie się jego prawom. Ci, którzy chcą was uciszyć, nie zdają sobie sprawy, że nie walczą z wami i z waszymi zachciankami, ale z Duchem Świętym, który w was mieszka, i Wolą Bożą, której się oddaliście, aby pokornie wypełniać Boże zrządzenia. 

Serca, które oddało swą wolę Matce Bożej, nie można pokonać, bo posiada już siłę, która nie jest jego siłą, i pragnienie, które nie jest zachcianką, chwilowym porywem czy uniesieniem ducha. Nie martwcie się opinią ludzi o was. Proszę was, wytrwajcie tu przy Mnie. Jesteście wybrani, aby dać świadectwo prawdzie. I chociaż zdaje się, że jesteście pokonani i już wszystko stracone, to jednak to tylko pozory, na które pozwala Mój Syn. Ogromnie raduje się Moje Serce widząc waszą żywą wiarę we Mnie, i waszą wierność temu miejscu. To co przygotował wam Bóg za znoszenie upokorzeń tu na Ziemi w obronie Mojej czci, przewyższa wielokrotnie największe zaszczyty i tytuły tego świata.

Święte cierpienie, którego doznajecie z Mojego powodu w tym miejscu, jest ogromną łaską. To przez was, Bóg chce, aby wszystkie te wasze upokorzenia i cierpienia przyczyniły się do odnowy, zupełnej odnowy moralnej i duchowej. Kiedy świat pozna prawdę, będzie już za późno dla świata, a więc módlcie się, abyście swoją postawą i miłością wyprosili nawrócenie dla żyjących, bo kiedy przyjdzie Mój Syn uda się do serc, które nie utraciły swej wiary i pozostały Mu do końca wierne. Biada tym, którzy przez swą zatwardziałość serca zamknęli się na tą łaskę. 

Twoim Królem jest Bóg, Polsko, twoją Królową jest Maryja. Zapamiętaj te słowa, bo choćby odebrano ci wszystko, twoim bogactwem nie są ziemie i ich uprawy, kopalnie i huty, ani żadna praca rąk ludzkich, twoim bogactwem jest Bóg i twoja Królowa na niebieskim tronie, oto twoje Skarby, które winny być chronione nade wszystko. – PAN JEZUS

ŁZY MATKI BOŻEJ wylewane przez kapłanów i parafian Kasiny Wielkiej

 

250. LAT KAPLICY NA BRZEGU – 26 sierpień

Otrzymaliśmy wielką łaskę dożyć pięknego Jubileuszu 250. lat Kaplicy Na Brzegu w Kasinie Wielkiej. Nikt z obecnie żyjących jak i z naszych przodków w tej parafii jak i z poza niej, do tej pory nie otrzymał takiej szczególnej łaski od Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu, aby to wydarzenie ujawnić, aby to wydarzenie choćby wcześniejsze 200. lecie lub 150. lecie itd., ogłosić, przeżywać, gdzie zaangażowanie powinno być całej parafii –Bóg sprzeciwia się pysznym, pokornym zaś daje łaskę”. – Jk 4, 6. Tą łaskę otrzymaliśmy w tak bardzo trudnych czasach dla kultu naszej Matki Bożej Częstochowskiej, Złotej Róży w Kaplicy. Łaska ta spłynęła, kiedy zaczęto się masowo od naszej ukochanej Królowej Jasnogórskiej w Kaplicy Na Brzegu odwracać, pomijać Ją w wydarzeniach parafialnych, w wydarzeniach roku liturgicznego, w wydarzeniach rocznicowych Kasiny Wielkiej. Złość złego ducha do Królowej Nieba i Ziemi w Kaplicy Na Brzegu i Jej Syna rozwinęła się bardzo mocno pociągając za sobą ogromną ilość dusz.

Tak już jest, że dzieło Boże musi być zwalczane przez zawiść. – św. Miriam

Kaplica Na Brzegu jest jednym z miejsc, które z Woli Boga Ojca zostały wybrane, gdzie toczy się walka ze złym duchem jakie Maryja zapowiedziała, że będą miały miejsce w czasach ostatecznych, które właśnie nadeszły. Nie dostrzegają ich ci, co żyją i są pochłonięci tym przemijającym światem; śmieją się, piją, jedzą, mają się dobrze, bawią się, tańczą, zdobywają pochwały i pozycje dla siebie, i tak dalej… Walka z Maryją trwa. Zły duch używa podstępnych środków, aby dalej zwodzić i uwodzić dusze tak, by nie dostrzegały czyhającego niebezpieczeństwa. Kto to pojmie, ten pojmie i otrzyma nagrodę – zostanie uratowany – mówi nam Bóg Ojciec.

Dziś Maryja zapowiada ważne wydarzenie jakie czeka każdego z nas na tym świecie, kiedy to Jej Oblubieniec Duch Święty ujawni każdemu stan swojej duszy – tzw. „Sąd w pomniejszeniu”. Będziemy widzieć wszystko czym jesteśmy w świetle Boga, całą naszą ohydę i grzeszność i tą, którą tak sprytnie skrywamy przed innymi. Duch Święty zapowiada, że przerażające będzie spojrzenie w lustro, bo tam zobaczymy zgniliznę, rozpacz i smród rozkładających się dusz, który ukrywamy pod cienką warstwą ciała.

Nie zostaje nam nic jak tylko złożyć swoje życie w Sercu Maryi, naszej ukochanej Królowej i Matki, która w tych czasach ostatecznych każdego kto się powierzy i odda swoje życie w Jej opiekę, będzie osłaniała przed odwiecznym wrogiem Zbawienia. I na koniec to co zapowiedział Bóg Ojciec, że Maryja otrzymała misję obsadzenia w Niebie brakujących miejsc, z których zostali strąceni upadli aniołowie. Podobajmy się Maryi, przez życie przykazaniami Bożymi, czystością, aby to właśnie nas wybrała i tam umieściła, czego wam wszystkim życzymy. AVE MARIA.

Już od ponad 250. lat nasza Najukochańsza Matka Boża Częstochowska w Kaplicy Na Brzegu Króluje, Uzdrawia, Błogosławi… szczególnie w tym zakątku naszej Małej Ojczyzny.

Korzystajmy z Jej dobroci Serca, nawiedzajmy to szczególne miejsce wybrane z Woli Boga, a nie z woli ludzkiej. Powierzajmy się naszej Najukochańszej Królowej Jasnogórskiej w Kaplicy Na Brzegu, poświęcajmy Jej nasze rodziny, powierzajmy nasze bóle, cierpienia, trudy…, a także nasze radości, aby Ona, Maryja ukryła nas w swoim Niepokalanym Sercu i prowadziła wszystkich do Ojca, przez Syna, Jezusa Chrystusa i oświecała tą drogę Światłem Ducha Świętego. Wołaj do Niej często w swoim sercu: TOTUS TUUS MARIA – Cały Twój Maryjo!

„Prócz tego, Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej „Na Brzegu”, gdzie wierni modlą się stale, palą świece, a czasem odprawia się Msza Święta.”

Tak o Kaplicy Na Brzegu w Kasinie Wielkiej powiedział i zapisał w protokole wizytacyjnym św. Jan Paweł II, wówczas bp Karol Wojtyła.

GŁUPCY, PRZEZ SWOJĄ PYCHĘ, MYSLĄ ŻE WALCZĄ Z WAMI – MATKA BOŻA

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

CZĘSTOCHOWSKA DROGA KRZYŻOWA – 18 pozycji do rozważania

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

ŁASKA UŚWIĘCAJĄCA – KRÓLOWA ŁASK

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

CZAS POKUTY. CODZIENNA ADORACJA

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

TAJEMNICA RÓŻAŃCA ŚWIETGO

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

ŻYCIE SAKRAMENTALNE PIERWSZEGO KOŚCIOŁA według św. Agnieszki

Kontemplacja Ducha Świętego W LISTACH ŚW. PAWŁA

Kontemplacja Słowa WEDŁUG EWANGELII ŚW. JANA

WYMARZONE SERCE BOGA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski