Aktualności

2017-01-05 09:27

Ogłoszenia Parafialne w Kasinie Wielkiej

Zesłanie Ducha Świętego

28 maj 2023 rok

Intencje Mszalne 28 maj – 4 czerwiec

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

***      ***      ***

Kaplica Na Brzegu z wizytą u Abp Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego – doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich – 23 marzec 2019 rok

Jesteście strażnikami polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami także papieskiego ducha, po to żeby tego ducha nie tylko strzec i przekazywać go innym, ale przede wszystkim nim żyć, żeby się nie lękać, żeby się nie bać. Abp Marek Jędraszewski

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki [28 i 29 maj]. 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Zesłanie Ducha Świętego – s. Maria z Agredy

Zielone Świątki – obrzędy i zwyczaje ludowe

Języki ogniste – Maryja

Przyjdź Duchu Święty – Maryja

MATKA KOŚCIOŁA

Matka Boża Częstochowska, Królowa Polski w Kaplicy Na Brzegu w Kasinie Wielkiej

2. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świątek. Święto Matki Bożej Kościoła. Dla poszczących w poniedziałek od mięsa lub o chlebie i wodzie z racji Zielonych Świątek nie ma postu.

Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

KONTEMPLACJA MARYI. Matka Kościoła

3. W poniedziałek przypada Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, która patronuje nam w miesiącu maju.

Relikwie św. Urszuli Ledóchowskiej w Kaplicy Na Brzegu

św. Urszula Ledóchowska Patron Miesiąca

PIEŚNI DO MATKI BOŻEJ

Zielone Świątki – obrzędy i zwyczaje ludowe

4. Od poniedziałku rozpoczynamy nowennę do Boga Ojca przed siódmym dniem miesiąca czerwca – zobacz więcej:

SIÓDMY DZIEŃ MIESIĄCA

NOWENNA DO BOGA OJCA

ORĘDZIA BOGA OJCA

5. Nabożeństwa majowe codziennie w kościele po Ofierze Mszy świętej o godz. 18:00.

LITANIA DO ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH W KAPLICY NA BRZEGU

6. W środę post od mięsa, a dla wytrwałych o chlebie i wodzie. O ten post w środę i piątek prosiła Matka Boża. Mamy do tego specjalną obronę jako modlitwę na post, oraz akt strzelisty w chwilach słabości.  MODLITWA NA ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE POSTU

Środowy post od mięsa – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE

7. W środę 31 maja Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypada też Święto Matki Bożej Współodkupicielki rodzaju ludzkiego i Pośredniczki wszelkich łask.

Nawiedzenie Najświętsze Maryi Panny

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY WSPÓŁODKUPICIELKI RODZAJU LUDZKIEGO I POŚREDNICZKI WSZELKICH ŁASK

8. W środę, piątek i sobotę przypadają SUCHE DNI po Zesłaniu Ducha Świętego.

SUCHE DNI po Zesłaniu Ducha Świętego

9. OBGADUJĄC, DODAJECIE DO ICH GRZECHÓW WŁASNE – BÓG OJCIEC (VIII przykazanie Boże)

10. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, które będą w kościele codziennie po Ofierze Mszy świętej o godz. 18:00.

Czerwiec miesiąc poświęcony czci Najświętszemu Sercu Jezusa

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

11. We czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE. REKOLEKCJE: PAN JEZUS

12. We czwartek modlimy się za kapłanów i osoby konsekrowane żyjące oraz te, które już nasz Dobry Ojciec Niebieski powołał do siebie. Wiemy, że w Czyśćcu przebywa ogromna ich ilość, dlatego nie bądźmy obojętni na ich cierpienie i pomódlmy się za te biedne dusze poświęcone Bogu. 

LISTA KAPŁANÓW W WIELKIM CZYŚĆCU. 414 dusz poświęconych Bogu

KS. JAN NOWAK Z KASINY WIELKIEJ na Liście kapłanów w Wielkim Czyśćcu

13. Już od ponad 250. lat nasza Najukochańsza Matka Boża Częstochowska w Kaplicy Na Brzegu Króluje, Uzdrawia, Błogosławi… szczególnie w tym zakątku naszej Małej Ojczyzny.

Korzystajmy z Jej dobroci Serca, nawiedzajmy to szczególne miejsce wybrane z Woli Boga, a nie z woli ludzkiej. Powierzajmy się naszej Najukochańszej Królowej Jasnogórskiej w Kaplicy Na Brzegu, poświęcajmy Jej nasze rodziny, powierzajmy nasze bóle, cierpienia, trudy…, a także nasze radości, aby Ona, Maryja ukryła nas w swoim Niepokalanym Sercu i prowadziła wszystkich do Ojca, przez Syna, Jezusa Chrystusa i oświecała tą drogę Światłem Ducha Świętego. Wołaj do Niej często w swoim sercu: TOTUS TUUS MARIA – Cały Twój Maryjo!

14.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

Pierwszy Czwartek dziękczynienie za Najświętszy Sakrament oraz dzień modlitw o nowe i święte powołania kapłańskie. Zakonne, misyjne (męskie i żeńskie). W tym dniu szczególnie powinniśmy się modlić za kapłanów naszej parafii o potrzebne dla nich łaski oraz za kapłanów, osoby konsekrowane pochodzące z Kasiny Wielkiej.

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

Pamiętajmy, że Sakrament Pokuty (spowiedź) usuwa grzechy, lecz nie usuwa KONSEKWENCJI po grzechu. Konsekwencje pozostają. CZYTAJ WIĘCEJ

DOTKNIĘCIE DUCHA ŚWIĘTEGO – SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA

5. warunków dobrej spowiedzi

Pierwszy Piątek spowiedź od godz. 17:00 i o godz. 18:00 Ofiara Mszy św. wotywna i modlitwy do NSPJ. To dzień, w którym powinniśmy wynagradzać Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy nasze, naszych kapłanów, parafii, Polski i świata. Pan Jezus przekazał obietnice dla czcicieli Jego Boskiego Serca św. Małgorzacie Alacoque. Jedna z nich dotyczy pierwszych piątków:  CI WSZYSCY, KTÓRZY JE POBOŻNIE ODPRAWIĄ NIE UMRĄ W GRZECHU CIĘŻKIM I BEZ SAKRAMENTÓW.

ROZWAŻANIA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

Pierwsza Sobota. Zachęcamy do uczestnictwa w Ofierze Mszy św. i przyjęciu Komunii św., aby wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze, naszych kapłanów, parafii, Polski i świata. Pan Jezus zwrócił się do siostry Łucji i przekazał jej 5. rodzajów zniewag, obelg, bluźnierstw, którymi najbardziej rani i obraża się Niepokalane Serce Maryi. Pragnie On, aby przez Jej Serce ludzie szli do Jezusa, bo jest to najkrótsza i najpewniejsza Droga. Przekazał również obietnice dla odprawiających nowennę pierwszych sobót miesiąca.

Pierwszą Niedzielę wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu lub list. Zmianka tajemnic różańcowych kobiet. 

15. W każdy piątek roku w Polsce obowiązuje post od mięsa, a dla wytrwałych o chlebie i wodzie. O ten post w środę i piątek prosiła Matka Boża. Mamy do tego specjalną obronę jako modlitwę na post, oraz akt strzelisty w chwilach słabości.  MODLITWA NA ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE POSTU

Piątek dniem postu od mięsa – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE

„Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.”  Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

16. Sobota jest dniem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nie zapomnijmy w tym dniu odmówić modlitwy ku czci naszej Królowej i Matki, Maryi. Szczególnie Najświętsza Dziewica prosiła w Fatimie słowami: „Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec„. Uczyńmy to dla naszej Dobrej Matki, Pośredniczki Wszelkich Łask i Współodkupicielki rodzaju ludzkiego.

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

17. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. 

POWOŁANIE DO ŻYCIA W PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

18. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę 21 maja rodziców dzieci pierwszokomunijnych i prosimy o przygotowanie kościoła za dwa tygodnie os. Nowaki i Gościeje. 

DBACIE BARDZIEJ O SWOJE MIESZKANIA I DOMY NIŻ O MÓJ KOŚCIÓŁ, A MNIE ZOSTAWIACIE W BRUDZIE I NIEŁADZIE – BÓG OJCIEC

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebną opiekę, łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, dobroczyńców oraz Śp. Władysław Śmieszek polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

DUSZA TUŻ PO ŚMIERCI I JEJ WYROK NA WIECZNOŚĆ – PAN JEZUS

***      ***      ***

Wniebowstąpienie Pańskie

21 maj 2023 rok

Intencje Mszalne 21 – 28 maj

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

***      ***      ***

Kaplica Na Brzegu z wizytą u Abp Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego – doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich – 23 marzec 2019 rok

Jesteście strażnikami polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami także papieskiego ducha, po to żeby tego ducha nie tylko strzec i przekazywać go innym, ale przede wszystkim nim żyć, żeby się nie lękać, żeby się nie bać. Abp Marek Jędraszewski

1. Dziś w naszej parafii Uroczystość I Komunii świętej.

2. Poniedziałek dzień postu od mięsa, a dla wytrwałych o CHLEBIE I WODZIE za tych, którzy nie poszczą wcale i wyśmiewają post w każdej formie, a który od wieków był w świętym Kościele katolickim na porządku dziennym. Jest to również dzień postu za naszą Ojczyznę, Polskę. O ten post zwraca się do nas i prosi Bóg Ojciec. MODLITWA NA ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE POSTU

Poniedziałek post od mięsa – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE – wynagradzający Bogu Ojcu za naszą Ojczyznę

3. Nabożeństwa majowe codziennie w kościele po Ofierze Mszy świętej o godz. 18:00.

LITANIA DO ŚWIĘTYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH W KAPLICY NA BRZEGU

4. W środę post od mięsa, a dla wytrwałych o chlebie i wodzie. O ten post w środę i piątek prosiła Matka Boża. Mamy do tego specjalną obronę jako modlitwę na post, oraz akt strzelisty w chwilach słabości.  MODLITWA NA ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE POSTU

Środowy post od mięsa – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE

5. W środę Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych.

Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielka Wiernych

6. FAŁSZYWE PRZYSIĘGANIE, OBMOWY, POTWARZE, KŁAMSTWA, ROZSIEWANIE PLOTEK, ITD. JEST GRZECHEM PRZECIW ÓSMEMU PRZYKAZANIU – BÓG OJCIEC (VIII przykazanie Boże)

7. We czwartek modlimy się za kapłanów i osoby konsekrowane żyjące oraz te, które już nasz Dobry Ojciec Niebieski powołał do siebie. Wiemy, że w Czyśćcu przebywa ogromna ich ilość, dlatego nie bądźmy obojętni na ich cierpienie i pomódlmy się za te biedne dusze poświęcone Bogu. 

LISTA KAPŁANÓW W WIELKIM CZYŚĆCU. 414 dusz poświęconych Bogu

KS. JAN NOWAK Z KASINY WIELKIEJ na Liście kapłanów w Wielkim Czyśćcu

8. Już od ponad 250. lat nasza Najukochańsza Matka Boża Częstochowska w Kaplicy Na Brzegu Króluje, Uzdrawia, Błogosławi… szczególnie w tym zakątku naszej Małej Ojczyzny.

Korzystajmy z Jej dobroci Serca, nawiedzajmy to szczególne miejsce wybrane z Woli Boga, a nie z woli ludzkiej. Powierzajmy się naszej Najukochańszej Królowej Jasnogórskiej w Kaplicy Na Brzegu, poświęcajmy Jej nasze rodziny, powierzajmy nasze bóle, cierpienia, trudy…, a także nasze radości, aby Ona, Maryja ukryła nas w swoim Niepokalanym Sercu i prowadziła wszystkich do Ojca, przez Syna, Jezusa Chrystusa i oświecała tą drogę Światłem Ducha Świętego. Wołaj do Niej często w swoim sercu: TOTUS TUUS MARIA – Cały Twój Maryjo!

9. W każdy piątek roku w Polsce obowiązuje post od mięsa, a dla wytrwałych o chlebie i wodzie. O ten post w środę i piątek prosiła Matka Boża. Mamy do tego specjalną obronę jako modlitwę na post, oraz akt strzelisty w chwilach słabości.  MODLITWA NA ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE POSTU

Piątek dniem postu od mięsa – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE

10. W piątek Dzień Matki.

Dzień Matki – 26 maj

„Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.”  Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

11. Sobota jest dniem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nie zapomnijmy w tym dniu odmówić modlitwy ku czci naszej Królowej i Matki, Maryi. Szczególnie Najświętsza Dziewica prosiła w Fatimie słowami: „Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec„. Uczyńmy to dla naszej Dobrej Matki, Pośredniczki Wszelkich Łask i Współodkupicielki rodzaju ludzkiego.

12. W sobotę Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów. 

Najświętszej Maryi Panny Królowej Apostołów

13. W sobotę przypada 27 dzień miesiąca jako dzień postu ścisłego, a dla wytrwałych o chlebie i wodzie za naszą Ojczyznę.

          

Post ścisły – DLA WYTRWAŁYCH O CHLEBIE I WODZIE ZA OJCZYZNĘ – 27 DZIEŃ MIESIĄCA

DROGA KRZYŻOWA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI – odmawiana każdego 27 dnia miesiąca w intencji Ojczyzny

Kaplica Na Brzegu – MAJ 2023 rok

14. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki [28 i 29 maj]. 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Zesłanie Ducha Świętego – s. Maria z Agredy

Zielone Świątki – obrzędy i zwyczaje ludowe

Języki ogniste – Maryja

Przyjdź Duchu Święty – Maryja

15. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę 21 maja rodziców dzieci pierwszokomunijnych i prosimy o przygotowanie kościoła za dwa tygodnie os. Nowaki i Gościeje. 

DBACIE BARDZIEJ O SWOJE MIESZKANIA I DOMY NIŻ O MÓJ KOŚCIÓŁ, A MNIE ZOSTAWIACIE W BRUDZIE I NIEŁADZIE – BÓG OJCIEC

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebną opiekę, łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, dobroczyńców oraz Śp. Maria Szura polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

DUSZA TUŻ PO ŚMIERCI I JEJ WYROK NA WIECZNOŚĆ – PAN JEZUS

czytaj więcej...