Ogłoszenia Parafialne w Kasinie Wielkiej

2017-01-05 09:27

Ołtarz w nowy Kościół - Matka Boska Częstochowska - Maria Bogacz

VI Niedziela Wielkanocna

21 maj 2017

Intencje Mszalne

  1. Na  Mszy św. o godz. 10:30  – 54 dzieci naszej Parafii przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Po południu o godz. 15:00 nabożeństwo majowe i rozdanie obrazków pierwszokomunijnych. O godz. 15:30 Msza św.

  2. Jutro, we wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje.

  3. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18:00. 

  4.  Boże Ciało w tym roku wypada 15 czerwca. 


Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – w całej Polsce obchodzone jest jak zawsze tradycyjnie.

Baldachim i wyjście z Najświętszym Sakramentem  z Kościoła i powrót procesji do  Kościoła. Każde miasto, każda wioska ma swoją tradycyjną trasę.

Takim Polskim przykładem w naszej diecezji krakowskiej jest procesja w Krakowie. Trawa od wieków i nawet nie polskie rządy nie zmieniły trasy procesji. Tak również, było w Kasinie Wielkiej do 2009 roku.

Nawet czasy okupacji hitlerowskiej i stalinowskie oraz komunistyczne, nie zmieniły w naszej miejscowości trasy procesji Bożego Ciała.

Plenerowe Msze św. można odprawiać przez cały rok  przy każdej poświęconej figurce na terenie Kasiny Wielkiej.


 Boże Ciało w tym roku wypada 15 czerwca. Msza św. będzie u Joanny i Bernarda Dudzika na os. Gargasy. Pierwszy ołtarz będzie przy os. Spyrki, drugi u Renaty i Mariana Dudzika na os. Bierowce, trzeci u Bożeny Trzeciak na tym samym os.,  czwarty i zakończenie u Beaty i Gabryiela Rapty.


 

Składka na potrzeby kościoła w roku 2017 zbierana w II niedzielę miesiąca

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

***      ***      ***

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Boską Jasnogórską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebne łaski i błogosławieństwa.

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, dobroczyńców, przyjaciół oraz Ś.P. Janinę Skowronek polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

***      ***      ***

ALLELUJA!

***   ***   ***