Aktualności

2017-01-05 09:27

Ogłoszenia Parafialne w Kasinie Wielkiej

XIX Niedziela Zwykła

II Niedziela Miesiąca

Liturgiczny Rok C

11 sierpień 2019 rok

Intencje Mszalne 11 – 18 sierpień

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

***      ***      ***

Kaplica Na Brzegu z wizytą u Abp Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego – doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich – 23 marzec 2019 rok

Jesteście strażnikami polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami także papieskiego ducha, po to żeby tego ducha nie tylko strzec i przekazywać go innym, ale przede wszystkim nim żyć, żeby się nie lękać, żeby się nie bać. Abp Marek Jędraszewski

1. Chrystus wzywa nas dzisiaj do czujności, do przebudzenia się z duchowego snu, który uniemożliwia nam dostrzeżenie Jego przyjścia. Nagrodą za taką czujność jest uczestnictwo w uczcie, na której On sam będzie nam usługiwał. Ten, kto kocha, oczekuje powrotu ukochanego. Miłość wymaga jednak pokarmu, aby mogła się nim umacniać (Komunia św., codzienne czytanie Pisma Św., modlitwa). Pani Częstochowska, Matko ukochanego Syna Bożego oddajemy Ci dziś pokłon w Kaplicy Jasnogórskiej. Dziękujemy za kolejną pieszą pielgrzymkę do Ciebie. Wzbudź w nas czujność, taką o której mówi nam dziś w Ewangelii Twój Syn – Jezus Chrystus.

2.  Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych mężczyzn.

3. Dzisiaj na Jasną Górę dotarła 39. piesza pielgrzymka krakowska razem z naszą Grupą Mszana Dolna. Dziękujmy  naszej ukochanej Matce i Królowej za to, że nas przyjęła w Swoim Jasnogórskim Sanktuarium. Polećmy naszej Pani Częstochowskiej wszystkich uczestników tej pielgrzymki oraz tych, którzy z różnych stron Polski i Europy jeszcze zmierzają do Niej. POD TWOJĄ OBRONĘ UCIEKAMY SIĘ…

4. We wtorek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. 

5. We wtorek nabożeństwo fatimskie, chociaż Matka Boża objawiła się dopiero 19 sierpnia, jednak tradycyjnie obchodzi się 13 dnia miesiąca. To w Fatimie Maryja wzywa nas wszystkich do oddania się Jej Niepokalanemu Sercu przez praktykowanie nabożeństw Pierwszych Sobót Miesiąca. To w Fatimie Maryja płacze z powodu wielkiej ilości Dusz, które idą każdego dnia do Piekła, bo nie chcą czynić pokuty. W procesji śpiewamy: „Różaniec, pokuta i umartwienie, są naszym ratunkiem i ocaleniem.” Zabierz te słowa do swego serca i czyń to co one wskazują, abyś w godzinie swojej śmierci nie usłyszał strasznego wyroku: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! – Mt 25, 41. Msza św. i procesja wokół kościoła o godz. 20:00.

249. lat Kaplicy Na Brzegu – 26 sierpień 2019 rok

6. W środę przypada 37. rocznica poświęcenia placu pod budowę nowego /obecnego/ Kościoła parafialnego w Kasinie Wielkiej za proboszczowania ks. kan. Mariana Juraszka budowniczego naszego kościoła. Poświęcenia dokonał ks. kard. Franciszek Macharski. Warto przypomnieć, że ks. kardynał będąc w parafii Kasina Wielka za każdym razem nawiedzał Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

7. Również w środę przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika. Wielkiego czciciela naszej ukochanej Niepokalanej Matki. Warto w tym dniu odmówić napisany przez św. Maksymiliana  Akt poświęcenia się Niepokalanej.

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC SIERPIEŃ:

 

O zdrowie, opiekę i błogosławieństwo Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu dla wszystkich Jej czcicieli oraz o przemianę serca dla nieprzyjaciół tego świętego miejsca.

 

INTENCJA PARAFIALNA: O trzeźwość w rodzinach naszej parafii, aby w Sercu Niepokalanej Matki strapiony mógł znaleźć ukojenie spowodowane nadużywaniem środków odurzających.

 

INTENCJA PAPIESKA: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

8.  W środę o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

9. Czwartek dzień modlitw za kapłanów.  To również dzień modlitw o nowe święte katolickie powołania kapłańskie. Zakonne, misyjne (męskie i żeńskie).

10. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Wniebowzięcie Najświętszej Matki Bożej jest jednym z najważniejszych i najstarszych świąt maryjnych w Kościele. Jednak sam dogmat, „że Niepokalana Matka Boga, Maryja zawsze Dziewica, po zakończeniu ziemskiego życia z duszą i ciałem została wzięta do chwały niebieskiej” został ogłoszony dopiero 1 listopada 1950 roku przez papieża Piusa XII. W polskiej (i nie tylko) tradycji uroczystość ta nazywana jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Msze św. będą jak w niedzielę i na każdej poświęcenie ziół.

11. W czwartek przypada także wspomnienie rocznicy bitwy warszawskiej z 1920 roku tzw. „cud nad Wisłą”. W tym dniu pamiętajmy także o naszych żołnierzach, którzy 15 sierpnia mają swoje święto – Dzień Wojska Polskiego.

12. Od soboty 17 sierpnia rozpoczynamy  nowennę do Matki Bożej Częstochowskiej przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Patronki nowego kościoła oraz Kaplicy Na Brzegu. Zobacz NOWENNA

13. Sobota jest dniem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nie zapomnijmy w tym dniu odmówić modlitwy ku czci naszej Królowej i Matki, Maryi. Szczególnie Najświętsza Dziewica prosiła w Fatimie słowami:„Chce abyście codziennie odmawiali Różaniec. Uczyńmy to dla naszej Dobrej Matki.

14. W sobotę święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej.

„Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.”  Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

15. Na kaplicę cmentarną zebrano – 258 392 zł.

16. Na potrzeby kościoła w lipcu zebrano – 9344 zł. Wykaz zbiórki w 2019 roku.

17. Na stoliku przy wyjściu można nabyć numery: Gość Niedzielny, Źródło.

18. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę osiedlu Wójciki i Hałpki i prosimy o przygotowanie na następną niedzielę osiedle Sabury i Adamy.

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Wszystkim nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebne łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, dobroczyńców oraz Śp. Józef Kowalczyk polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

***      ***      ***

 

XVIII Niedziela Zwykła

I Niedziela Miesiąca

Liturgiczny Rok C

4 sierpień 2019 rok

Intencje Mszalne 4 – 11 sierpień

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

***      ***      ***

Kaplica Na Brzegu z wizytą u Abp Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego – doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich – 23 marzec 2019 rok

Jesteście strażnikami polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami także papieskiego ducha, po to żeby tego ducha nie tylko strzec i przekazywać go innym, ale przede wszystkim nim żyć, żeby się nie lękać, żeby się nie bać. Abp Marek Jędraszewski

1. Dzisiejsza Ewangelia jest wielką zachętą, by dobrze rozpoznać, jakie są prawdziwe bogactwa, które dają szczęście: i nie są to „pełne spichlerze” czyli dobra materialne, lecz całkiem coś innego, coś, co Jezus nazywa „być bogatym przed Bogiem”. Zastanówmy się nad tym: co to znaczy być bogatym przed Bogiem? Maryjo, Pani z Jasnej Góry dziś wyruszamy do Ciebie, aby oddać Ci pokłon. Pragniemy abyś uczyniła nas „bogaczami” przed Twoim Synem, bo wiemy że niebo i ziemia cieszą się, gdy widzą takich „bogaczy” i my sami także jesteśmy szczęśliwi. 

2.  Po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu potem zmianka tajemnic różańcowych kobiet.

3. Dzisiaj z Mszany Dolnej wyrusza piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka krakowska ma dotrzeć w przyszłą niedzielę 11 sierpnia. Pamiętajmy codziennie o modlitwie za tymi, którzy odstawili swoje codzienne obowiązki i idą w pocie czoła do naszej ukochanej Matki i Królowej, Pani Częstochowskiej. 

4. Jutro wspomnienie Matki Bożej Śnieżnej.  Wspomnienie dotyczy rocznicy poświęcenia bazyliki Najświętszej Maryi Panny „Większej” w Rzymie. Przymiotnik ten wynika z faktu, że jest to pierwszy i największy kościół rzymski poświęcony Maryi. Jest to także jedna z pierwszych na świecie świątyń poświęconych Matce Bożej. W kaplicy na Śnieżnicy odpust ku czci Matki Bożej Śnieżnej o godz. 17:00.

249. lat Kaplicy Na Brzegu – 26 sierpień 2019 rok

5. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego. Święto to przypomina, że Jezus może w każdej chwili odmienić nasz los. Ma ono jednak jeszcze jeden, radosny, eschatologiczny aspekt: przyjdzie czas, że Pan odmieni nas wszystkich; nawet nasze ciała w tajemnicy zmartwychwstania uczyni uczestnikami swojej chwały. Dlatego obchód jest dniem wielkiej radości i nadziei, że nasze przebywanie na ziemi nie będzie ostateczne, że przyjdzie po nim nieprzemijająca chwała.

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC SIERPIEŃ:

 

O zdrowie, opiekę i błogosławieństwo Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu dla wszystkich Jej czcicieli oraz o przemianę serca dla nieprzyjaciół tego świętego miejsca.

 

INTENCJA PARAFIALNA: O trzeźwość w rodzinach naszej parafii, aby w Sercu Niepokalanej Matki strapiony mógł znaleźć ukojenie spowodowane nadużywaniem środków odurzających.

 

INTENCJA PAPIESKA: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca.

Pierwsza Środa jest dniem modlitw do Przeczystego Serca św. Józefa, Patrona Kościoła. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Józefa jest odpowiedzią na orędzie Fatimskie: 5. rodzajów zniewag, obelg, bluźnierstw, którymi najbardziej rani i obraża się Niepokalane Serce Maryi. Pragniemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi przez Przeczyste Serce Józefa.

7.  W środę o godz. 18:00 Msza św. i nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

8. Czwartek dzień modlitw za kapłanów.  To również dzień modlitw o nowe święte katolickie powołania kapłańskie. Zakonne, misyjne (męskie i żeńskie).

9. W piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyta Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy. Warto rozważyć słowa św. Teresy na dzisiejsze czasy, kiedy odrzuca się Matkę Bożą nawet przez kapłanów:Na choroby naszego czasu – rozdarcia wewnętrzne, brak zdrowych zasad i przekonań, bezustanny pośpiech, wysiłek zagłuszania niedosytu wewnętrznego i niezadowolenia – lekarstwem są ludzie, którzy stoją mocno przy Maryi, opierając się na fundamencie wieczności, i nie dają się zachwiać w swoich poglądach i działaniach przez zmienne i modne opinie, teorie i błędy.” 

10. W sobotę święto św. Wawrzyńca, męczennika, patrona Kaplicy Na Brzegu. Akcie Konsekracji (Poświęcenia) Kaplicy Na Brzegu znajdujemy imię: św. Wawrzyńca obok św. Wojciecha.

11. Sobota jest dniem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nie zapomnijmy w tym dniu odmówić modlitwy ku czci naszej Królowej i Matki, Maryi. Szczególnie Najświętsza Dziewica prosiła w Fatimie słowami:„Chce abyście codziennie odmawiali Różaniec. Uczyńmy to dla naszej Dobrej Matki.

12. W przyszłą niedzielę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Świętolipskiej (Matki jedności chrześcijan).

13. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych mężczyzn.

„Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.”  Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

14. Na kaplicę cmentarną zebrano – 258 392 zł.

15. Na potrzeby kościoła w lipcu zebrano – 9344 zł. Wykaz zbiórki w 2019 roku.

16. Na stoliku przy wyjściu można nabyć numery: Gość Niedzielny, Źródło.

17. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę osiedlu Mistarze i prosimy o przygotowanie na następną niedzielę osiedle Wójciki i Hałpki.

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Wszystkim nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebne łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, dobroczyńców oraz Ś.P. Kazimierę Lulek polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

 

niech Im świeci na wieki. Amen.

czytaj więcej...