Aktualności

2017-01-05 09:27

Ogłoszenia Parafialne w Kasinie Wielkiej

XXIX Niedziela Zwykła

17 październik 2021 rok

Intencje Mszalne 17 – 24 październik

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

***      ***      ***

Kaplica Na Brzegu z wizytą u Abp Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego – doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich – 23 marzec 2019 rok

Jesteście strażnikami polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami także papieskiego ducha, po to żeby tego ducha nie tylko strzec i przekazywać go innym, ale przede wszystkim nim żyć, żeby się nie lękać, żeby się nie bać. Abp Marek Jędraszewski

1. GŁUPCY, PRZEZ SWOJĄ PYCHĘ, MYŚLĄ ŻE WALCZĄ Z WAMI – MATKA BOŻA 

Upokorzenia, które tu, w tym miejscu dla Mnie znosicie, przyniosą pokój i miłość. Niestety świat potępia pokorę, potępia wiarę i miłość, tak więc zostaniecie potępieni przez świat, bo sprzeciwiacie się jego prawom. Ci, którzy chcą was uciszyć, nie zdają sobie sprawy, że nie walczą z wami i z waszymi zachciankami, ale z Duchem Świętym, który w was mieszka, i Wolą Bożą, której się oddaliście, aby pokornie wypełniać Boże zrządzenia. 

Serca, które oddało swą wolę Matce Bożej, nie można pokonać, bo posiada już siłę, która nie jest jego siłą, i pragnienie, które nie jest zachcianką, chwilowym porywem czy uniesieniem ducha. Nie martwcie się opinią ludzi o was. Proszę was, wytrwajcie tu przy Mnie. Jesteście wybrani, aby dać świadectwo prawdzie. I chociaż zdaje się, że jesteście pokonani i już wszystko stracone, to jednak to tylko pozory, na które pozwala Mój Syn. Ogromnie raduje się Moje Serce widząc waszą żywą wiarę we Mnie, i waszą wierność temu miejscu. To co przygotował wam Bóg za znoszenie upokorzeń tu na Ziemi w obronie Mojej czci, przewyższa wielokrotnie największe zaszczyty i tytuły tego świata.

Święte cierpienie, którego doznajecie z Mojego powodu w tym miejscu, jest ogromną łaską. To przez was, Bóg chce, aby wszystkie te wasze upokorzenia i cierpienia przyczyniły się do odnowy, zupełnej odnowy moralnej i duchowej. Kiedy świat pozna prawdę, będzie już za późno dla świata, a więc módlcie się, abyście swoją postawą i miłością wyprosili nawrócenie dla żyjących, bo kiedy przyjdzie Mój Syn uda się do serc, które nie utraciły swej wiary i pozostały Mu do końca wierne. Biada tym, którzy przez swą zatwardziałość serca zamknęli się na tą łaskę. 

Twoim Królem jest Bóg, Polsko, twoją Królową jest Maryja. Zapamiętaj te słowa, bo choćby odebrano ci wszystko, twoim bogactwem nie są ziemie i ich uprawy, kopalnie i huty, ani żadna praca rąk ludzkich, twoim bogactwem jest Bóg i twoja Królowa na niebieskim tronie, oto twoje Skarby, które winny być chronione nade wszystko. – PAN JEZUS

2. Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej modlitwy za naszymi zmarłymi, którzy już poprzedzili nas w drodze do domu Ojca. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich nam zmarłych, zapalmy znicze, pamiętajmy o kwiatach, zamawiajmy Msze św., wypominki. Pamiętajmy, że jesteśmy wszyscy zobowiązani do modlitwy za zmarłymi, nie tylko w listopadzie, ale w tym miesiącu szczególnie. Jak mówią Dusze czyśćcowe to nieoceniona pomoc i ulga w cierpieniu dla nich.

Dla tych co nie mogą być na miejscu w Kasinie Wielkiej, aby choć na chwilę zatopić się w cichej modlitwie za naszymi bliskimi zmarłymi, jest taka możliwość już od kilku lat dzięki Matce Bożej Częstochowskiej, Matce Miłosierdzia w Kaplicy Na Brzegu przez duchową łączność wchodząc na wirtualny Cmentarz Parafialny. Wiemy jak bardzo to Dzieło jest potrzebne Duszom czyśćcowym, jak również nam wszystkim, którzy nie zawsze możemy być na miejscu. Świadczą o tym statystyki miesięcznych odwiedzin wirtualnego Cmentarza Parafialnego, które liczymy w tysiącach. Ta modlitwa już działa i przynosi dobre owoce, a liczba odwiedzających stale się powiększa, więc i owoce naszych wspólnych modlitw również rosną. Zawierzamy to wszystko naszej najukochańszej Królowej w Kaplicy Na Brzegu, Matce Bożej Jasnogórskiej, którą Dusze w Czyśćcu nazywają Gwiazdą Morza, bo Czyściec swoją wielkością w wyobrażeniu jest jak morze, gdy jesteśmy już daleko od brzegu to nie widać nic tylko wodę, więc uświadommy sobie jak bardzo potrzeba modlitwy za nimi.

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

Ponad 1500 grobów, ponad 4000 nazwisk, ponad 5000 zdjęć grobów. To dwa cmentarze Parafialne w Kasinie Wielkiej – cmentarz na Pańskim i na Kaletowie. Można nanosić zmiany danych oraz zdjęcia w każdym grobie. Wystarczy wysłać e-mail z podaną lokalizacją grobu. Po sprawdzeniu dane zostaną naniesione.

Wchodząc na wirtualny Cmentarz Parafialny, mamy możliwość szybkiego wyszukania zmarłych od 2014 roku, gdyż od 2014 roku prowadzimy Listę Zmarłych w danym roku.

CMENTARZ PARAFIALNY – WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

3. Jutro Święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia.

4. We wtorek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki.

KOCHAJ MOJE PRZYKAZANIA BO SĄ ZNIENAWIDZONE PRZEZ LUDZI – BÓG OJCIEC (WSTĘP do 10 przykazań Bożych)

5. W środę Uroczystość św. Jana Kantego w archidiecezji krakowskiej.

6. W środę post od mięsa, a dla wytrwałych o chlebie i wodzie. O ten post w środę i piątek prosiła Matka Boża. Mamy do tego specjalną obronę jako modlitwę na post, oraz akt strzelisty w chwilach słabości.  MODLITWA NA ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE POSTU

ORĘDZIA O POŚCIE

7.  W czwartek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

8. Już od ponad 250. lat nasza Najukochańsza Matka Boża Częstochowska w Kaplicy Na Brzegu Króluje, Uzdrawia, Błogosławi… szczególnie w tym zakątku naszej Małej Ojczyzny.

Korzystajmy z Jej dobroci Serca, nawiedzajmy to szczególne miejsce wybrane z Woli Boga, a nie z woli ludzkiej. Powierzajmy się naszej Najukochańszej Królowej Jasnogórskiej w Kaplicy Na Brzegu, poświęcajmy Jej nasze rodziny, powierzajmy nasze bóle, cierpienia, trudy…, a także nasze radości, aby Ona, Maryja ukryła nas w swoim Niepokalanym Sercu i prowadziła wszystkich do Ojca, przez Syna, Jezusa Chrystusa i oświecała tą drogę Światłem Ducha Świętego. Wołaj do Niej często w swoim sercu: TOTUS TUUS MARIA – Cały Twój Maryjo!

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK:

O zdrowie, opiekę i błogosławieństwo Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu dla wszystkich Jej czcicieli oraz za nieprzyjaciół tego świętego miejsca, abyś Matko rozpaliła w nich płomień miłości do Siebie.

INTENCJA PARAFIALNA: Aby Królowa Jasnogórska z Kaplicy Na Brzegu, Matka Boża Częstochowska w Nowym Roku roku 2021 udzielała naszym rodzinom i Jej czcicielom wszelkich łask zgodnie z Wolą Jej Syna, przez co Jej Niepokalane Serce dozna jeszcze większej czci i chwały.

INTENCJA PAPIESKA: Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

9. W piątek wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża Polaka, który patronuje nam w miesiącu październik, miesiącu nabożeństw różańcowych. W Kaplicy Na Brzegu mamy relikwie św. Papieża, obok wielu innych pamiątek przypominających Jego nadal żywą obecność w tym miejscu, które sam przed laty nawiedzał będąc jeszcze wikarym w Niegowici, a później już jako biskup krakowski.

KAPLICA NA BRZEGU – DOROCZNE SPOTKANIA OPIEKUNÓW SZLAKÓW PAPIESKICH U METROPOLITY KRAKOWSKIEGO

św. Jan Paweł II, papież PolakPatron Miesiąca

SZLAKI PAPIESKIE

10. W każdy piątek roku w Polsce obowiązuje post od mięsa, a dla wytrwałych o chlebie i wodzie. O ten post w środę i piątek prosiła Matka Boża. Mamy do tego specjalną obronę jako modlitwę na post, oraz akt strzelisty w chwilach słabości.  MODLITWA NA ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE POSTU

ORĘDZIA O POŚCIE

11. W sobotę wspomnienie św. Jana Kapistrana.

12. Różaniec w tym tygodniu prowadzą:

Poniedziałek – rodzice klasy III-pierwszokomunijnej;

Wtorek – klasa VIII a;

Środa – klasa VII a;

Czwartek – klasa VI a;

Piątek – róża kobiet zelatorki Heleny Krupa;

Sobota – młodzież;

Niedziela – duszpasterska rada parafialna.

13. Sobota jest dniem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nie zapomnijmy w tym dniu odmówić modlitwy ku czci naszej Królowej i Matki, Maryi. Szczególnie Najświętsza Dziewica prosiła w Fatimie słowami: „Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec„. Uczyńmy to dla naszej Dobrej Matki i Współodkupicielki.

14. Za tydzień przypada XXX Niedziela Zwykła.

„Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.”  Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

15. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę osiedlu Nowaki i prosimy o przygotowanie kościoła na niedzielę 24 października osiedle Gościeje.

DBACIE BARDZIEJ O SWOJE MIESZKANIA I DOMY NIŻ O MÓJ KOŚCIÓŁ, A MNIE ZOSTAWIACIE W BRUDZIE I NIEŁADZIE – BÓG OJCIEC

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebną opiekę, łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, dobroczyńców oraz Śp. Maria Skowronek polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

***      ***      ***

 

XXVIII Niedziela Zwykła

10 październik 2021 rok

Intencje Mszalne 10 – 17 październik

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

***      ***      ***

Kaplica Na Brzegu z wizytą u Abp Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego – doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich – 23 marzec 2019 rok

Jesteście strażnikami polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami także papieskiego ducha, po to żeby tego ducha nie tylko strzec i przekazywać go innym, ale przede wszystkim nim żyć, żeby się nie lękać, żeby się nie bać. Abp Marek Jędraszewski

1. GŁUPCY, PRZEZ SWOJĄ PYCHĘ, MYŚLĄ ŻE WALCZĄ Z WAMI – MATKA BOŻA 

Upokorzenia, które tu, w tym miejscu dla Mnie znosicie, przyniosą pokój i miłość. Niestety świat potępia pokorę, potępia wiarę i miłość, tak więc zostaniecie potępieni przez świat, bo sprzeciwiacie się jego prawom. Ci, którzy chcą was uciszyć, nie zdają sobie sprawy, że nie walczą z wami i z waszymi zachciankami, ale z Duchem Świętym, który w was mieszka, i Wolą Bożą, której się oddaliście, aby pokornie wypełniać Boże zrządzenia. 

Serca, które oddało swą wolę Matce Bożej, nie można pokonać, bo posiada już siłę, która nie jest jego siłą, i pragnienie, które nie jest zachcianką, chwilowym porywem czy uniesieniem ducha. Nie martwcie się opinią ludzi o was. Proszę was, wytrwajcie tu przy Mnie. Jesteście wybrani, aby dać świadectwo prawdzie. I chociaż zdaje się, że jesteście pokonani i już wszystko stracone, to jednak to tylko pozory, na które pozwala Mój Syn. Ogromnie raduje się Moje Serce widząc waszą żywą wiarę we Mnie, i waszą wierność temu miejscu. To co przygotował wam Bóg za znoszenie upokorzeń tu na Ziemi w obronie Mojej czci, przewyższa wielokrotnie największe zaszczyty i tytuły tego świata.

Święte cierpienie, którego doznajecie z Mojego powodu w tym miejscu, jest ogromną łaską. To przez was, Bóg chce, aby wszystkie te wasze upokorzenia i cierpienia przyczyniły się do odnowy, zupełnej odnowy moralnej i duchowej. Kiedy świat pozna prawdę, będzie już za późno dla świata, a więc módlcie się, abyście swoją postawą i miłością wyprosili nawrócenie dla żyjących, bo kiedy przyjdzie Mój Syn uda się do serc, które nie utraciły swej wiary i pozostały Mu do końca wierne. Biada tym, którzy przez swą zatwardziałość serca zamknęli się na tą łaskę. 

Twoim Królem jest Bóg, Polsko, twoją Królową jest Maryja. Zapamiętaj te słowa, bo choćby odebrano ci wszystko, twoim bogactwem nie są ziemie i ich uprawy, kopalnie i huty, ani żadna praca rąk ludzkich, twoim bogactwem jest Bóg i twoja Królowa na niebieskim tronie, oto twoje Skarby, które winny być chronione nade wszystko. – PAN JEZUS

2. Przeżywamy dziś XXI Dzień Papieski ze św. Janem Pawłem II pod hasłem „Nie lękajcie się!”.

XXI Dzień Papieski – św. Jan Paweł II – „NIE LĘKAJCIE SIĘ

3. Jutro wspomnienie Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny.

4. Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej modlitwy za naszymi zmarłymi, którzy już poprzedzili nas w drodze do domu Ojca. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich nam zmarłych, zapalmy znicze, pamiętajmy o kwiatach, zamawiajmy Msze św., wypominki. Pamiętajmy, że jesteśmy wszyscy zobowiązani do modlitwy za zmarłymi, nie tylko w listopadzie, ale w tym miesiącu szczególnie. Jak mówią Dusze czyśćcowe to nieoceniona pomoc i ulga w cierpieniu dla nich.

Dla tych co nie mogą być na miejscu w Kasinie Wielkiej, aby choć na chwilę zatopić się w cichej modlitwie za naszymi bliskimi zmarłymi, jest taka możliwość już od kilku lat dzięki Matce Bożej Częstochowskiej, Matce Miłosierdzia w Kaplicy Na Brzegu przez duchową łączność wchodząc na wirtualny Cmentarz Parafialny. Wiemy jak bardzo to Dzieło jest potrzebne Duszom czyśćcowym, jak również nam wszystkim, którzy nie zawsze możemy być na miejscu. Świadczą o tym statystyki miesięcznych odwiedzin wirtualnego Cmentarza Parafialnego, które liczymy w tysiącach. Ta modlitwa już działa i przynosi dobre owoce, a liczba odwiedzających stale się powiększa, więc i owoce naszych wspólnych modlitw również rosną. Zawierzamy to wszystko naszej najukochańszej Królowej w Kaplicy Na Brzegu, Matce Bożej Jasnogórskiej, którą Dusze w Czyśćcu nazywają Gwiazdą Morza, bo Czyściec swoją wielkością w wyobrażeniu jest jak morze, gdy jesteśmy już daleko od brzegu to nie widać nic tylko wodę, więc uświadommy sobie jak bardzo potrzeba modlitwy za nimi.

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

Ponad 1500 grobów, ponad 4000 nazwisk, ponad 5000 zdjęć grobów. To dwa cmentarze Parafialne w Kasinie Wielkiej – cmentarz na Pańskim i na Kaletowie. Można nanosić zmiany danych oraz zdjęcia w każdym grobie. Wystarczy wysłać e-mail z podaną lokalizacją grobu. Po sprawdzeniu dane zostaną naniesione.

Wchodząc na wirtualny Cmentarz Parafialny, mamy możliwość szybkiego wyszukania zmarłych od 2014 roku, gdyż od 2014 roku prowadzimy Listę Zmarłych w danym roku.

CMENTARZ PARAFIALNY – WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

5. We wtorek mija 7 lat, od włączenia Kaplicy Na Brzegu w poczet Szlaków Papieskich; miejsc, które nawiedzał i modlił się św. Jan Paweł II. 

Kaplica Na Brzegu na Szlaku Papieskim

NIE POŻĄDAJCIE NICZYJEGO DOBRA, ABY DLA WAS NIE ZMIENIŁO SIĘ W ZŁO – BÓG OJCIEC (X przykazanie Boże)

6. W środę post od mięsa, a dla wytrwałych o chlebie i wodzie. O ten post w środę i piątek prosiła Matka Boża. Mamy do tego specjalną obronę jako modlitwę na post, oraz akt strzelisty w chwilach słabości.  MODLITWA NA ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE POSTU

ORĘDZIA O POŚCIE

7.  W środę ostatnia w tym roku procesja fatimska wokół kościoła, będzie po Mszy św. o godz. 17:00.

8.  W środę przypada 75. rocznica wybudowania obecnej Kaplicy Na Brzegu.

75. rocznica wybudowania obecnej Kaplicy Na Brzegu

9. Już od ponad 250. lat nasza Najukochańsza Matka Boża Częstochowska w Kaplicy Na Brzegu Króluje, Uzdrawia, Błogosławi… szczególnie w tym zakątku naszej Małej Ojczyzny.

Korzystajmy z Jej dobroci Serca, nawiedzajmy to szczególne miejsce wybrane z Woli Boga, a nie z woli ludzkiej. Powierzajmy się naszej Najukochańszej Królowej Jasnogórskiej w Kaplicy Na Brzegu, poświęcajmy Jej nasze rodziny, powierzajmy nasze bóle, cierpienia, trudy…, a także nasze radości, aby Ona, Maryja ukryła nas w swoim Niepokalanym Sercu i prowadziła wszystkich do Ojca, przez Syna, Jezusa Chrystusa i oświecała tą drogę Światłem Ducha Świętego. Wołaj do Niej często w swoim sercu: TOTUS TUUS MARIA – Cały Twój Maryjo!

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC PAŹDZIERNIK:

O zdrowie, opiekę i błogosławieństwo Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu dla wszystkich Jej czcicieli oraz za nieprzyjaciół tego świętego miejsca, abyś Matko rozpaliła w nich płomień miłości do Siebie.

INTENCJA PARAFIALNA: Aby Królowa Jasnogórska z Kaplicy Na Brzegu, Matka Boża Częstochowska w Nowym Roku roku 2021 udzielała naszym rodzinom i Jej czcicielom wszelkich łask zgodnie z Wolą Jej Syna, przez co Jej Niepokalane Serce dozna jeszcze większej czci i chwały.

INTENCJA PAPIESKA: Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

10. W czwartek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoqe, której Pan Jezus objawił nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca, oraz Godziny Świętej z czwartku na piątek.

Godzina Święta z czwartku na piątek

Obietnice Serca Pana Jezusa dane św. Małgorzacie Alacoque

11. W piątek o godz. 17:00 Msza św. za zmarłych w ostatnim roku.

12. W każdy piątek roku w Polsce obowiązuje post od mięsa, a dla wytrwałych o chlebie i wodzie. O ten post w środę i piątek prosiła Matka Boża. Mamy do tego specjalną obronę jako modlitwę na post, oraz akt strzelisty w chwilach słabości.  MODLITWA NA ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE POSTU

ORĘDZIA O POŚCIE

13. Różaniec w tym tygodniu prowadzą:

Poniedziałek – klasa V a;

Wtorek – nauczyciele;

Środa – ksiądz;

Czwartek – róża kobiet zelatorki Ewy Gibadło;

Piątek – klasa V a;

Sobota – róża kobiet zelatorki Janiny Pazdur;

Niedziela – ministranci i lektorzy.

14. W sobotę przypada 43. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Papieża.

15. Sobota jest dniem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nie zapomnijmy w tym dniu odmówić modlitwy ku czci naszej Królowej i Matki, Maryi. Szczególnie Najświętsza Dziewica prosiła w Fatimie słowami: „Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec„. Uczyńmy to dla naszej Dobrej Matki i Współodkupicielki.

16. Za tydzień przypada XXIX Niedziela Zwykła.

„Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.”  Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

17. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę osiedlu Paluszki i prosimy o przygotowanie kościoła na niedzielę 17 października osiedle Nowaki.

DBACIE BARDZIEJ O SWOJE MIESZKANIA I DOMY NIŻ O MÓJ KOŚCIÓŁ, A MNIE ZOSTAWIACIE W BRUDZIE I NIEŁADZIE – BÓG OJCIEC

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebną opiekę, łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, dobroczyńców oraz Śp. Helena SkowronekŚp. Anna Hornik polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

***      ***      ***

czytaj więcej...