Aktualności

2017-01-05 09:27

Ogłoszenia Parafialne w Kasinie Wielkiej

XXVIII Niedziela Zwykła

II Niedziela Miesiąca

Liturgiczny Rok B

14 październik 2018

Intencje Mszalne 14 – 21 październik

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

Październik miesiącem Różańca Św.

Różaniec ze świętym Janem Pawłem II – audio

O Różańcu Św. – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

15 Obietnic Matki Bożej dla odmawiających Różaniec Święty

Wiersz o różańcu

Mała koronka do Najświętszej Dziewicy

bł. Alan de la Roche

1.  Intencje modlitewne na październik 2018 rok. 

2. Dziękuje za przygotowanie kościoła na niedzielę osiedlu Kotówka i Ziemianiny proszę o przygotowanie na następną niedzielę osiedle Żaby i Drągówka

3. Po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, potem zmiana tajemnic różańcowych mężczyzn. 

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Wypominki można składać w tygodniu po różańcu i w niedzielę po Mszach św.  Miesiąc listopad to czas szczególnej modlitwy za zmarłymi. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich nam zmarłych. Jeśli obok naszego grobu jest jakiś zaniedbany grób, a wiemy, że nikt tam nie posprząta, to zróbmy uczynek miłosierdzia i chociaż trochę ogarnijmy zaniedbany grób. Dusze czyśćcowe zawsze odwdzięczają się tym, którzy przychodzą im z ulgą w cierpieniu. Pamiętajmy, że jesteśmy wszyscy zobowiązani do modlitwy za zmarłymi, nie tylko w listopadzie, ale przez cały rok. Jak mówią Dusze czyśćcowe to nieoceniona pomoc i ulga w cierpieniu dla nich. 

5. Dziś XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promowanie Ojcostwa”.

 „Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.” Ks. Kanonik Marian Juraszek (23 sierpień 1999 rok)

6. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 17:00, a w niedzielę po Mszy św. o 10:30. 

W tym tygodniu różaniec prowadzą: poniedziałek – klasa VIIb, wtorek – DPS, środa – klasa VIa, czwartek – róża kobiet zelatorki Genowefy Grygiel, piątek – klasa VIb, sobota – IIIa, niedziela – VIIb.

7.  Na kaplicę cmentarną zebrano – 106 658 zł. W tym 24 czerwca i 1 lipca 2018r.,  Strażacy z Radą Parafialną zbierali pieniądze po domach. Zebrano         47 150 zł.

8.  W II niedzielę września na potrzeby kościoła zebrałem 9950 zł. Razem w tym roku zebrałem 133 352 zł.  Wykaz zbiórki w 2018 roku.

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Wszystkim nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebne łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, dobroczyńców, przyjaciół oraz Śp. Henryk Kaletka polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

czytaj więcej...