Aktualności

2017-01-05 09:27

Ogłoszenia Parafialne w Kasinie Wielkiej

Niedziela Palmowa

I Niedziela Miesiąca

Liturgiczny Rok A

5 kwiecień 2019 rok

Intencje Mszalne 5 -13 kwiecień

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

***      ***      ***

Kaplica Na Brzegu z wizytą u Abp Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego – doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich – 23 marzec 2019 rok

Jesteście strażnikami polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami także papieskiego ducha, po to żeby tego ducha nie tylko strzec i przekazywać go innym, ale przede wszystkim nim żyć, żeby się nie lękać, żeby się nie bać. Abp Marek Jędraszewski

1. Bóg w tym roku daje nam wielkie światło i wielki znak Jego obecności. Pokazuje i mówi, że jeśli nie porzucimy naszych grzesznych przyzwyczajeń, naszego grzesznego życia kosztem Zbawiciela, który za nas przelał KREW, to tak będziemy obchodzić często święta najpierw Wielkanocne, potem następne…, bez Boga. Bez uczestnictwa w Jego cierpieniu, bez trwania na adoracji, bez uczestnictwa pod krzyżem czyli na Mszy św. w kościele, bo ta z pudełka na ścianie… to wielki sukces Szatana, który osiągnął na ziemi Królowej Polski. Wielu z nas nie wyspowiadanych, obciążonych grzechami ciężkimi, serca pełne gnoju, takiego jaki lubi diabeł, bo ten gnój, to delikatne określenie stanu duszy człowieka, a złe owoce tego zaniedbania Wielkanocnego będą w przyszłości, nieuniknione, niestety. Duch Święty mówi, że czuje ogromny fetor tych rozkładających się dusz.

Bóg Ojciec mówi nam, że został wypchnięty z centrum życia człowieka i rodziny,  z centrum świąt ku Jego czci. Jego miejsce zastąpił telewizor (który jest umieszczony w centralnym miejscu w domu, tym samym łamiąc pierwsze przykazanie Boże) i proponowane w nim formy dobrego spędzania czasu, a także nieustanne zabawy, którymi cały czas kusi nas świat. Wielu żyje od zabawy do zabawy, od weekendu do weekendu. Ledwo w niedzielę znajdujemy czas dla Boga, albo i nie – łamiąc trzecie przykazanie Boże. Ulepiliśmy sobie cielca i czcimy nowego boga, którym jest jak sam Bóg Ojciec wymienia nam Polakom: pieniądz, rozum, zdrowie i natura. 

Twoim bogiem jest zawsze to, dla czego poświęcasz swój czas, swoje wysiłki i gdzie kierujesz twoje serce. Jeśli po obudzeniu rano modlitwa jest dla ciebie na piątym miejscu to Bóg  jest na tym miejscu.

Pierwsze przykazanie mówi:Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną. Wyrzeknij się wszelkiego zła, aby cię grzech nie opanował. Kochaj Mnie zazdrośnie i zazdrośnie oddawaj Mi chwałę. Nie dziel twojego serca na dwoje, bo nigdy go nie będę dzielił ze złymi duchami. Jestem Bogiem zazdrosnym. Chcę być miłowany gorąco, nie połowicznie. Nie dołączaj do tłumu, który Mnie lży i ignoruje.

Matka Boża z La Salette, mówiła, że przyjdą takie czasy, że człowiek będzie się tylko bawił. Zatem jeśli jeszcze płonie iskra w twojej duszy to przyjdź w tym trudnym dla Kościoła czasie i oddaj się w opiekę i władanie Matki Najświętszej, aby cię ocaliła od wroga twojej duszy.

AKT OSOBISTEGO ODDANIA SIĘ MATCE BOŻEJ

2. Biada duszom, które wymykają się nawet i z rąk Tej Najmiłościwszej Pośredniczki! Nie ma wątpliwości, że przeklęte one zostaną i zginą na wieki.św. Bonawentura

3. Obecny Rok 2020, jest szczególnym rokiem wylania łask na naszą Parafię, nasze rodziny i wszystkich czcicieli Dziewicy Niepokalanej, Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu, która od 250. lat Króluje, Uzdrawia, Błogosławi… szczególnie nad naszą Małą Ojczyzną. Prośmy Maryję, aby nadal przez kolejne wieki pozostała tu w Kaplicy Na Brzegu z nami, którzy nie jesteśmy Jej godni i prowadziła nas, nasze rodziny i kolejne pokolenia do Jej Syna, Jezusa Chrystusa naszego Boga i Zbawiciela.

Wykorzystajmy dany nam z woli Bożej Rok Łaski, Rok Jubileuszu, przez który nasza Królowa Jasnogórska w Kaplicy Na Brzegu chce go nam udzielić, abyśmy nie stali się jak mieszkańcy Betlejem, którzy NIE PRZYJĘLI DO SWOICH DOMÓW (DO SERC) JEZUSA I  PRZESPALI CZAS JEGO NARODZENIA.

4. Zbliżają się Święta Wielkanocne, w tym czasie nie zapomnijmy również o tych, którzy odeszli od nas do Domu Ojca. Zadbajmy o porządek na grobach bliskich nam zmarłych, zapalmy znicze. Pamiętajmy, że jesteśmy wszyscy zobowiązani do modlitwy za zmarłymi, nie tylko w listopadzie, ale przez cały rok, a czas Świąt Wielkanocnych jest tym szczególnym czasem. Jak mówią Dusze czyśćcowe to nieoceniona pomoc i ulga w cierpieniu dla nich. Weźmy do serca słowa św. o. Pio, który mówił, że jeden dzień w czyśćcu jest o wiele gorszy niż największe cierpienia i tortury przez całe życie tu na ziemi, a co dopiero piekło. Jak mówią mistycy Kościoła Katolickiego, Dusza po śmieci w czyśćcu w zależności od win i kar spędza nawet do kilkudziesięciu i więcej lat, czyli do czasu jej pełnego oczyszczenia, aby mogła stanąć przed Obliczem Trzykroć Świętego. Dlatego pokładajmy szczerą, nie obłudną pobożność do Matki Najświętszej, a będzie nas chronić i prowadzić do nieba pewną i najkrótszą drogą. Szczególną praktyką, którą wskazał nam Jezus są Pierwsze Soboty Miesiąca

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

5.  W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

6.  Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego przed świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie będzie się ukazywać na stronie w aktualnościach.

 

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC KWIECIEŃ:

 

O zdrowie, opiekę i błogosławieństwo Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu dla wszystkich Jej czcicieli oraz za nieprzyjaciół tego świętego miejsca, abyś Matko rozpaliła w nich płomień miłości do Siebie.

 

INTENCJA PARAFIALNA: Aby Królowa Jasnogórska z Kaplicy Na Brzegu, Matka Boża Częstochowska szczególnie w roku 2020, Roku Jubileuszu 250 lat Kaplicy Na Brzegu udzielała naszym rodzinom i Jej czcicielom wszelkich łask zgodnie z Wolą Jej Syna, przez co Jej Niepokalane Serce dozna jeszcze większej czci i chwały.

 

INTENCJA PAPIESKA: Aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie.

7.  W tym tygodniu Triduum Paschalne. W czwartek Msza św. o godz. 17:00. Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 15:00. Wielka Sobota Msza św. o godz. 19:00.

8. W Wielki Piątek post ścisły od pokarmów mięsnych. Za łamiąc nakaz oddajemy tym samym świadomie cześć wrogowi Jezusa Chrystusa, diabłu. Jeśli chcesz pozwolić sobie na to, czego nie wolno, popełniasz świadomie grzech. Bóg mówi Moje „Tak”, oznacza „Tak”, a Moje „Nie”, oznacza „Nie”. Dyspensy, wyjątki, mała szkodliwość czynów i niekończące się usprawiedliwienia odsuwają nas od życia w Bogu, a tym samym od Zbawienia.

Za łamanie Przykazań Bożych i Kościelnych zostaniemy wtrąceni do więzienia pełnego ognia, z którego część już nigdy nie wyjdzie i podzieli los z katami, których ohydy i potworności nie możemy sobie nawet wyobrazić. Wybieramy więc świadomie wieczne potępienie czyli Piekło. Spowiedź jest wyznaniem grzechów, a gdzie jest pokutowanie?, a gdzie jest zadośćuczynienie?, a gdzie jest mocne postanowienie poprawy? Matka Boża mówi, że każdego dnia do Piekła idzie tysiące osób, bo nie czynią pokuty.

9. Sobota jest dniem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nie zapomnijmy w tym dniu odmówić modlitwy ku czci naszej Królowej i Matki, Maryi. Szczególnie Najświętsza Dziewica prosiła w Fatimie słowami: „Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec„. Uczyńmy to dla naszej Dobrej Matki.

10. W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. do południa tak jak zawsze, po południu o godz. 14:00, 15:30, 16:00 i 17:00.

11. W Wielkanoc zmianka tajemnic różańcowych mężczyzn – najlepiej odmawiajmy te, które mamy obecnie. W intencjach Ojca świętego, Franciszka.

„Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.”  Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

12. Na kaplicę cmentarną zebrano – 324 426 zł.

13. Na potrzeby kościoła w lutym zebrano – zobacz: Wykaz zbiórki w 2020 roku

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebną opiekę, łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, dobroczyńców oraz Śp. Stefania Ziemba polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

***      ***      ***

V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Miesiąca

Liturgiczny Rok A

29 marzec 2019 rok

Intencje Mszalne 29 marzec – 5 kwiecień

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

***      ***      ***

Kaplica Na Brzegu z wizytą u Abp Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego – doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich – 23 marzec 2019 rok

Jesteście strażnikami polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami także papieskiego ducha, po to żeby tego ducha nie tylko strzec i przekazywać go innym, ale przede wszystkim nim żyć, żeby się nie lękać, żeby się nie bać. Abp Marek Jędraszewski

1.  W czwartek przypada 15. rocznica narodzin dla Nieba św. Jana Pawła II. Warto w tym miejscu przypomnieć, że św. Jan Paweł II jako wikary z Niegowici, później już ksiądz doktor i jako biskup wielokrotnie nawiedzał Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej powierzając Jej swoje troski, cierpienia, radości… Za Jego przykładem inni biskupi i kardynałowie będąc w Kasinie Wielkiej starali się nawiedzać Jej cudowne Oblicze, aby za świętym Papieżem powierzać się Maryi, Tej która wie co dla nas dobre i najlepsze. Niech ta Jego obecność na tym świętym miejscu będzie i dla nas, którzy przychodzimy do naszej Królowej Jasnogórskiej w Kaplicy zachętą do zawierzania Jej jak św. Jan Paweł II swoich trudów dnia codziennego, swoich rodzin, swojej przyszłości…

Nawiedzając Kaplicę Na Brzegu mamy za każdym razem możliwość dotknąć relikwii świętego Papieża obok innych świętych, których cząstka znajduje się u naszej Wielkiej Boga-Człowieka Matki. Św. Janie Pawle II, módl się za nami do Tej, która prowadzi pewną i najkrótszą drogą do Jezusa Chrystusa, naszego Boga i Pana. Kaplica Na Brzegu znajduje się na Szlaku Papieskim.

2. Prócz tego, Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej „Na Brzegu”, gdzie wierni modlą się stale, palą świece, a czasem odprawia się Msza święta. św. Jan Paweł II

3. Obecny Rok 2020, jest szczególnym rokiem wylania łask na naszą Parafię, nasze rodziny i wszystkich czcicieli Dziewicy Niepokalanej, Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu, która od 250. lat Króluje, Uzdrawia, Błogosławi… szczególnie nad naszą Małą Ojczyzną. Prośmy Maryję, aby nadal przez kolejne wieki pozostała tu w Kaplicy Na Brzegu z nami, którzy nie jesteśmy Jej godni i prowadziła nas, nasze rodziny i kolejne pokolenia do Jej Syna, Jezusa Chrystusa naszego Boga i Zbawiciela.

Wykorzystajmy dany nam z woli Bożej Rok Łaski, Rok Jubileuszu, przez który nasza Królowa Jasnogórska w Kaplicy Na Brzegu chce go nam udzielić, abyśmy nie stali się jak mieszkańcy Betlejem, którzy NIE PRZYJĘLI DO SWOICH DOMÓW (DO SERC) JEZUSA I  PRZESPALI CZAS JEGO NARODZENIA.

4.  W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

5.  W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

Czcicielu Niepokalanego Serca Maryi zachęcaj innych do praktyki Komunii św. (Komunii duchowej) wynagradzającej Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi.

Pierwsza Środa jest dniem modlitw do Przeczystego Serca św. Józefa, Patrona Kościoła. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Józefa jest odpowiedzią na orędzie Fatimskie: 5. rodzajów zniewag, obelg, bluźnierstw, którymi najbardziej rani i obraża się Niepokalane Serce Maryi. Pragniemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi przez Przeczyste Serce Józefa. Przyjmijmy Komunię duchową wynagradzającą.

 

Pierwszy Czwartek dziękczynienie za Najświętszy Sakrament oraz dzień modlitw o nowe i święte powołania kapłańskie. Zakonne, misyjne (męskie i żeńskie). W tym dniu szczególnie powinniśmy się modlić za kapłanów w naszej Parafii o potrzebne dla nich łaski.

 

Pierwszy Piątek  To dzień, w którym powinniśmy wynagradzać Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy nasze, naszych kapłanów, parafii, Polski i Świata. Pan Jezus przekazał obietnice dla czcicieli Jego Boskiego Serca św. Małgorzacie Alacoque. Jedna z nich dotyczy pierwszych piątków:  CI WSZYSCY, KTÓRZY JE POBOŻNIE ODPRAWIĄ NIE UMRĄ W GRZECHU CIĘŻKIM I BEZ SAKRAMENTÓW. Niech nasze uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej – może być w domu, kaplicy – będzie jedną z form zadośćuczynienia Bolesnej Męce okrutnie skatowanego i umęczonego Zbawiciela świata, Jezusa Chrystusa i Jego współcierpiącej Matce Bolesnej, Maryi. Przyjmijmy Komunię duchową wynagradzającą.

 

Pierwsza Sobota. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św., aby wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze, naszych kapłanów, parafii, Polski i świata. Pan Jezus zwrócił się do siostry Łucji i przekazał jej 5. rodzajów zniewag, obelg, bluźnierstw, którymi najbardziej rani i obraża się Niepokalane Serce Maryi. Pragnie On, aby przez Jej Serce ludzie szli do Jezusa, bo jest to najkrótsza i najpewniejsza droga. Przekazał również obietnice dla odprawiających nowennę pierwszych sobót miesiąca. I Ty, któraś współcierpiała Matko Bolesna, przyczyń się za nami! Przyjmijmy Komunię duchową wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Pierwszą Niedzielę. Zmianka tajemnic różańcowych kobiet – najlepiej odmawiajmy te, które mamy obecnie. Przyjmijmy Komunię duchową w intencjach Ojca świętego, Franciszka.

 

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC KWIECIEŃ:

 

O zdrowie, opiekę i błogosławieństwo Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu dla wszystkich Jej czcicieli oraz za nieprzyjaciół tego świętego miejsca, abyś Matko rozpaliła w nich płomień miłości do Siebie.

 

INTENCJA PARAFIALNA: Aby Królowa Jasnogórska z Kaplicy Na Brzegu, Matka Boża Częstochowska szczególnie w roku 2020, Roku Jubileuszu 250 lat Kaplicy Na Brzegu udzielała naszym rodzinom i Jej czcicielom wszelkich łask zgodnie z Wolą Jej Syna, przez co Jej Niepokalane Serce dozna jeszcze większej czci i chwały.

 

INTENCJA PAPIESKA: Aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie.

6. W piątek o godz. 16:30 Droga Krzyżowa, potem Msza św. Uczestnicząc w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny. Zobacz warunki uzyskania odpustu

7. W każdy piątek całego roku w Polsce obowiązuje post od pokarmów mięsnych, a w okresie Wielkiego Postu również od zabaw. Wielu z nas niestety łamie ten nakaz oddając tym samym świadomie cześć wrogowi Jezusa Chrystusa, diabłu. Jeśli chcesz pozwolić sobie na to, czego nie wolno, popełniasz świadomie grzech. Bóg mówi Moje „Tak”, oznacza „Tak”, a Moje „Nie”, oznacza „Nie”. Dyspensy, wyjątki, mała szkodliwość czynów i niekończące się usprawiedliwienia odsuwają nas od życia w Bogu, a tym samym od Zbawienia.

Za łamanie Przykazań Bożych i Kościelnych zostaniemy wtrąceni do więzienia pełnego ognia, z którego część już nigdy nie wyjdzie i podzieli los z katami, których ohydy i potworności nie możemy sobie nawet wyobrazić. Wybieramy więc świadomie wieczne potępienie czyli Piekło. Spowiedź jest wyznaniem grzechów, a gdzie jest pokutowanie?, a gdzie jest zadośćuczynienie?, a gdzie jest mocne postanowienie poprawy? Matka Boża mówi, że każdego dnia do Piekła idzie tysiące osób, bo nie czynią pokuty.

8. Sobota jest dniem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nie zapomnijmy w tym dniu odmówić modlitwy ku czci naszej Królowej i Matki, Maryi. Szczególnie Najświętsza Dziewica prosiła w Fatimie słowami: „Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec„. Uczyńmy to dla naszej Dobrej Matki.

„Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.”  Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

9. Na kaplicę cmentarną zebrano – 324 426 zł.

10. Na potrzeby kościoła w lutym zebrano – zobacz: Wykaz zbiórki w 2020 roku

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebną opiekę, łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, dobroczyńców oraz Ś.P. (Pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej w Kasinie Wielkej) polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

czytaj więcej...