Aktualności

2017-01-05 09:27

Ogłoszenia Parafialne w Kasinie Wielkiej

II Niedziela Zwykła

Liturgiczny Rok B

17 styczeń 2021 rok

Intencje Mszalne 17 – 24 styczeń

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

***      ***      ***

Kaplica Na Brzegu z wizytą u Abp Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego – doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich – 23 marzec 2019 rok

Jesteście strażnikami polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami także papieskiego ducha, po to żeby tego ducha nie tylko strzec i przekazywać go innym, ale przede wszystkim nim żyć, żeby się nie lękać, żeby się nie bać. Abp Marek Jędraszewski

1. Kapłaństwo jest sakramentem tak samo zdeprawowanym jak małżeństwo. To znaczy, że nie jest respektowane w tych sakramentach Moje Prawo. Czym są sakramenty bez Boga? Istotą sakramentów jest Moja w nich obecność. A Mnie w nich już nie potrzebują. Nie potrzebują Mnie w Moich kościołach, zakonach… – mówi Pan Jezus w Orędziach o kapłaństwie.

Obnażę przed tobą serce kapłańskie. To serce, które umiłowałem ponad inne serca. To serce, dla którego zalałem się krwawym potem. Chcę pokazać ci to serce i nauczyć cię je kochać. Uczynię to ukazując ci, czym powinien być kapłan, którego wybrałem, a czym staje się, tracąc czujność. Serce kapłańskie jest świątynią Boga, która niestrzeżona staje się jaskinią zbójców. Jest w obecnym czasie pięć głównych grzechów kapłańskich, które pustoszą Moje szeregi jak zaraza. Chcę ci je ukazać, opisać i podać lekarstwo Moim sługom, aby zdążyli wydobrzeć, zanim całkowicie pochłonie ich śmierć. Nigdy nie jest za późno na nawrócenie. Jestem gotów walczyć o każde kapłańskie serce, poświęcając sam siebie, poświęcając ciebie i poświęcając liczne dusze jako żertwy zadośćuczynienia na Moich ołtarzach.

Nikt na całym świecie nie może przydać Mi więcej bólu niż kapłan, bo Moja miłość do kapłańskiego serca jest największa. Jeśli chcesz ująć Mi bólu, weź jedno z tych serc i umieść je w swoim sercu, aby wynagradzać Mi jego nieczułość i grzechy – mówi Pan Jezus w Orędziach o kapłaństwie.

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

ORĘDZIA O KAPŁAŃSTWIE

2. Kochajcie Maryję i czyńcie wszystko, co możecie, aby Ją ludzie kochali. św. o. Pio

3. We wtorek wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa, który patronuje nam w miesiącu styczniu. Św. Józefie Pelczarze, módl się za nami!

4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

5. W środę 20 stycznia przypada 7. rocznica śmierci Ks. Kanonika Mariana Juraszka, budowniczego naszego nowego Kościoła, nowej plebani, nowy cmentarz, wodociąg z góry Lubogoszcz, dwukrotny generalny remont starego zabytkowego Kościoła,… i wielu, wielu innych dzieł, które do dzisiaj służą parafianom i kapłanom. Proboszcz (od 1971 wikariusz ekonom) od 1973 – 2009.  Wielki czciciel Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu. Jak bardzo był Ksiądz Kanonik Marian Juraszek oddany naszej Najukochańszej Królowej, Pani Jasnogórskiej w Kaplicy Na Brzegu można w jednym zdaniu podsumować całą jego posługę Proboszcza w Kasinie Wielkiej:

„Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.” czytamy w historii Kaplicy Na Brzegu

Więcej na temat wspominanej rocznicy śmierci Ks. Kanonika Mariana Juraszka można przeczytać w zamieszczonych linkach:

„Słynący łaskami obraz Matki Bożej Jasnogórskiej z Kaplicy na Brzegu w Kasinie Wielkiej”- ks. Marian Juraszek

Ks. Kanonik Marian Juraszek kapłan, gospodarz…

7. rocznica śmierci Ks. Kanonika Mariana Juraszka budowniczego Kościoła w Kasinie Wielkiej

HOMILIA POŻEGNALNA ODCHODZĄCEGO NA EMERYTURĘ KS. KANONIKA MARIANA JURASZKA czerwiec 2009 rok

6. Już od ponad 250. lat nasza Najukochańsza Matka Boża Częstochowska w Kaplicy Na Brzegu Króluje, Uzdrawia, Błogosławi… szczególnie w tym zakątku naszej Małej Ojczyzny.

Korzystajmy z Jej dobroci Serca, nawiedzajmy to szczególne miejsce wybrane z Woli Boga, a nie z woli ludzkiej. Powierzajmy się naszej Najukochańszej Królowej Jasnogórskiej w Kaplicy Na Brzegu, poświęcajmy Jej nasze rodziny, powierzajmy nasze bóle, cierpienia, trudy…, a także nasze radości, aby Ona, Maryja ukryła nas w swoim Niepokalanym Sercu i prowadziła wszystkich do Ojca, przez Syna, Jezusa Chrystusa i oświecała tą drogę Światłem Ducha Świętego. Wołaj do Niej często w swoim sercu: TOTUS TUUS MARIA – Cały Twój Maryjo!

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC STYCZEŃ:   O zdrowie, opiekę i błogosławieństwo Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu dla wszystkich Jej czcicieli oraz za nieprzyjaciół tego świętego miejsca, abyś Matko rozpaliła w nich płomień miłości do Siebie.

INTENCJA PARAFIALNA: Aby Królowa Jasnogórska z Kaplicy Na Brzegu, Matka Boża Częstochowska w Nowym Roku roku 2021 udzielała naszym rodzinom i Jej czcicielom wszelkich łask zgodnie z Wolą Jej Syna, przez co Jej Niepokalane Serce dozna jeszcze większej czci i chwały.

INTENCJA PAPIESKA: Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

7. W czwartek Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych kochanych dziadkach i babciach. Dla żyjących złóżmy jak najszczersze życzenia dziękując przede wszystkim Panu Bogu i Matce Bożej za ich życie jeszcze tu na Ziemi, a zmarłym kochanym naszym dziadkom i babciom pospieszmy na ich groby pamiętając o zapaleniu znicza oraz o modlitwie, która jest najcenniejszym „prezentem”, jaki im możemy ofiarować. Dla tych co nie mogą być na cmentarzu w Kasinie Wielkiej, stworzyliśmy dzięki Matce Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu możliwość nawiedzenia wirtualnego Cmentarza Parafialnego. 

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

8. Sobota jest dniem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nie zapomnijmy w tym dniu odmówić modlitwy ku czci naszej Królowej i Matki, Maryi. Szczególnie Najświętsza Dziewica prosiła w Fatimie słowami: „Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec„. Uczyńmy to dla naszej Dobrej Matki i Współodkupicielki.

9. W przyszłą niedzielę 24 stycznia wspominamy 7. rocznicę pogrzebu Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka. ZOBACZ:

GALERIA ZDJĘĆ z pogrzebu

Wspomnienie pogrzebu Ś.P. Księdza Kanonika Mariana Juraszka, budowniczego naszego nowego Kościoła

Przemówienie wójta Gminy Mszana Dolna Bolesława Żaby na pogrzebie Ks. Kanonika Mariana Juraszka 24 styczeń 2014 r.

10. W przyszłą niedzielę przypada III Niedziela Zwykła.

„Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.”  Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

11. Dziękujemy za przygotowanie Kościoła na niedzielę osiedlu Kubowicze Górne i prosimy o przygotowanie kościoła na następną niedzielę osiedle Bieńki.

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebną opiekę, łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, dobroczyńców oraz Śp. Helena Nowak polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

***      ***      ***

Niedziela Chrztu Pańskiego

Liturgiczny Rok B

10 styczeń 2021 rok

Intencje Mszalne 10-17 styczeń

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

***      ***      ***

Kaplica Na Brzegu z wizytą u Abp Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego – doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich – 23 marzec 2019 rok

Jesteście strażnikami polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami także papieskiego ducha, po to żeby tego ducha nie tylko strzec i przekazywać go innym, ale przede wszystkim nim żyć, żeby się nie lękać, żeby się nie bać. Abp Marek Jędraszewski

1. Mąż i żona są jedno w Moich oczach. Każda jej modlitwa jest i jego modlitwą. Ona odpowiada za niego i Ja wszystko co dobre i jemu liczę, ale niech ona wie, że wszystko co złe od niego spada i na nią, więc niech Mi zadośćuczyni za jego grzechy – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Mężowie powinni szanować żony, żony zachowywać się godnie, aby ten szacunek wzbudzać. Powinni okazywać wielką delikatność i cierpliwość w swoim zachowaniu, żeby nie płoszyć surowością i nie zamykać ofiarnego serca kobiety. Żona powinna użyć wszelkich swoich sił na zachowywanie posłuszeństwa, bo ojciec, którego się nie szanuje, wyjdzie z domu, aby szukać posłuchu i szacunku gdzie indziej (inna kobieta, alkohol, praca, itd.). Kiedy żona nie szanuje męża, tak samo postępują i dzieci, które we wszystkim zawsze naśladują matkę. Jeśli chcecie, aby wasi mężowie dbali o was i opiekowali się wami, okazujcie im wielką uległość i nigdy nie wytykajcie błędów i pomyłek. Zawsze odnoście się z największym szacunkiem. Choćbyście miały we wszystkim rację, nigdy nie okazujcie tego mężom. Mąż, który straci posłuch w domu, stanie się zgorzkniały, znudzony i niechętny do opiekowania się powierzonym mu stadem, dlatego posłuszeństwo wobec mężów jest podstawowym obowiązkiem żon i bez niego niemożliwym jest dalsze rozwijanie się związku.

Mąż, który nadużywa swojej władzy wobec żony i dzieci, jest zgorszeniem w Moich oczach. Musi się lękać, abym mu tej władzy nie odebrał, dlatego wszystkie jego decyzje powinny być powodowane miłością i troską. Bardzo zależy Mi na miłości w waszych rodzinach, troszczę się o małżeństwa, które Mnie wzywają i wiele razy występuję między wami, aby was jednać – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

ORĘDZIA O KAPŁAŃSTWIE

2. Maryja domaga się od nas, abyśmy Jej wzywali i modlili się do Niej we wszelkich wypadkach. św. Alfons Liguori

3. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w kalendarzu liturgicznym, ale w Polsce okres śpiewania kolęd i dekoracji Bożonarodzeniowych wydłużony jest do 2 lutego do święta Matki Bożej Gromnicznej.

4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Już od ponad 250. lat nasza Najukochańsza Matka Boża Częstochowska w Kaplicy Na Brzegu Króluje, Uzdrawia, Błogosławi… szczególnie w tym zakątku naszej Małej Ojczyzny.

Korzystajmy z Jej dobroci Serca, nawiedzajmy to szczególne miejsce wybrane z Woli Boga, a nie z woli ludzkiej. Powierzajmy się naszej Najukochańszej Królowej Jasnogórskiej w Kaplicy Na Brzegu, poświęcajmy Jej nasze rodziny, powierzajmy nasze bóle, cierpienia, trudy…, a także nasze radości, aby Ona, Maryja ukryła nas w swoim Niepokalanym Sercu i prowadziła wszystkich do Ojca, przez Syna, Jezusa Chrystusa i oświecała tą drogę Światłem Ducha Świętego. Wołaj do Niej często w swoim sercu: TOTUS TUUS MARIA – Cały Twój Maryjo!

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC STYCZEŃ:   O zdrowie, opiekę i błogosławieństwo Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu dla wszystkich Jej czcicieli oraz za nieprzyjaciół tego świętego miejsca, abyś Matko rozpaliła w nich płomień miłości do Siebie.

INTENCJA PARAFIALNA: Aby Królowa Jasnogórska z Kaplicy Na Brzegu, Matka Boża Częstochowska w Nowym Roku roku 2021 udzielała naszym rodzinom i Jej czcicielom wszelkich łask zgodnie z Wolą Jej Syna, przez co Jej Niepokalane Serce dozna jeszcze większej czci i chwały.

INTENCJA PAPIESKA: Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

6. W piątek Msza św. o godz. 17:00 z Koronką do Miłosierdzia Bożego za zmarłych w ostatnim roku. zobacz ZMARLI w 2020 roku

7. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej Pustelników. Swoje święto mają ojcowie Paulini na Jasnej Górze.

8. Sobota jest dniem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nie zapomnijmy w tym dniu odmówić modlitwy ku czci naszej Królowej i Matki, Maryi. Szczególnie Najświętsza Dziewica prosiła w Fatimie słowami: „Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec„. Uczyńmy to dla naszej Dobrej Matki i Współodkupicielki.

9. W przyszłą niedzielę przypada III Niedziela Zwykła.

„Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.”  Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

10. Dziękujemy za przygotowanie Kościoła na niedzielę osiedlu Żaby i Drągówka i prosimy o przygotowanie kościoła na następną niedzielę osiedle Kubowicze Górne.

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebną opiekę, łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, dobroczyńców oraz Śp. Helena NowakŚp. Helena Śmieszek polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

czytaj więcej...