Aktualności

2017-01-05 09:27

Ogłoszenia Parafialne w Kasinie Wielkiej

XXVI Niedziela Zwykła

IV Niedziela Miesiąca

Liturgiczny Rok A

27 wrzesień 2020 rok

Intencje Mszalne 27 wrzesień – 4 październik

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

***      ***      ***

Kaplica Na Brzegu z wizytą u Abp Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego – doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich – 23 marzec 2019 rok

Jesteście strażnikami polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami także papieskiego ducha, po to żeby tego ducha nie tylko strzec i przekazywać go innym, ale przede wszystkim nim żyć, żeby się nie lękać, żeby się nie bać. Abp Marek Jędraszewski

1. Kobiety, które noszą nieskromne stroje, a są to wszystkie, które zamiast ukrywać ciało, uwypuklają  je, wchodzą ze Mną na wojenną ścieżkę. Będą ukarane za grzechy cudze jeszcze za życia, a potem po śmierci. Jeśli zdobędą mężów, nie będą im wierni, a jeśli nie zdobędą, będzie to Moja kara za uwodzenie cudzych mężów. Grzechy cudze są bowiem również cudzołóstwem – mówi Bóg Ojciec w szóstym przykazaniu.

Czystość stanu duchownego zakłada całkowitą wstrzemięźliwość w MYŚLACH, SŁOWACH i UCZYNKACH przez wierność Temu, któremu oddali swoje ciała. Ciała kapłana strzegę jak własnego, a Moja zazdrosna miłość wobec kapłanów pragnie ponad wszystko ich czystości i rozpala się wielkim gniewem na tych, którzy jej nie strzegą. Kapłani powinni unikać wszelkich okazji nie tylko do grzechu, ale nawet do powstania pokus. Jeśli tak czynią, mają we Mnie wspomożyciela i obrońcę. Jeśli kapłan oddaje Mi całkowicie swoją męskość, Ja daję mu skrzydła do unoszenia się ponad tym, co ludzkie.

Nie godzi się mówić o rzeczach nieczystych ustom przyjmującym Ciało i Krew Boga. Nie godzi się patrzeć w sposób nieczysty oczami, które Bóg uformował dla oglądania Go. Strzeżcie się waszej czystości, abyście byli zdolni do oglądania Boga po śmierci, bo każda nieczystość upośledza duszę i oddala ją od Boga. Później tylko żywy ogień może was oczyścić i uzdolnić do oglądania Mnie /ogień czyśćcowy/. Błogosławieni czystego serca – mówi Bóg Ojciec w szóstym przykazaniu.

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

2. Bycie pobożnym względem Ciebie święta Dziewico jest pewną zbroją zbawienia, którą Bóg daje tym, których chce zbawić. św. Jan Damasceński

3. Obecny Rok 2020, jest szczególnym rokiem wylania łask na naszą Parafię, nasze rodziny i wszystkich czcicieli Dziewicy Niepokalanej, Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu, która od 250. lat Króluje, Uzdrawia, Błogosławi… szczególnie nad naszą Małą Ojczyzną. Prośmy Maryję, aby nadal przez kolejne wieki pozostała tu w Kaplicy Na Brzegu z nami, którzy nie jesteśmy Jej godni i prowadziła nas, nasze rodziny i kolejne pokolenia do Jej Syna, Jezusa Chrystusa naszego Boga i Zbawiciela.

Wykorzystajmy dany nam z Woli Bożej Rok Łaski, Rok Jubileuszu, przez który nasza Królowa Jasnogórska w Kaplicy Na Brzegu chce go nam udzielić, abyśmy nie stali się jak mieszkańcy Betlejem, którzy NIE PRZYJĘLI DO SWOICH DOMÓW (DO SERC) JEZUSA I  PRZESPALI CZAS JEGO NARODZENIA.

4. We wtorek święto św. Archaniołów Michała (HETMANA MARYI), Gabriela i Rafała. Z Kaplicy Na Brzegu można sobie zabrać obrazek z modlitwą /egzorcyzm/ papieża Leona XIII do codziennego odmawiania. Modlitwa ta ma szczególną ochronę przed atakami złych duchów na nasze ludzkie dusze, na nasze słabości, którym tak często ulegamy. Zawierzmy się św. Michałowi wielkiemu orędownikowi u Maryi i przed Tronem Bożym.

Dla nas, czcicieli Matki Bożej, Królowej Archaniołów i Aniołów jest jeszcze tym bardziej ważne to święto, gdzie każdy wtorek jest dniem poświęconym szczególnej czci św. Michała Archanioła – Hetmana Maryi – zobacz: Wtorek dzień czci Św. Michała Archanioła – Hetmana Maryi

5. W środę Msza św. o godz. 18:00 i Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

6.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek,  pierwsza sobota i pierwsza niedziela miesiąca.

Pierwszy Czwartek dziękczynienie za Najświętszy Sakrament oraz dzień modlitw o nowe i święte powołania kapłańskie. Zakonne, misyjne (męskie i żeńskie). W tym dniu szczególnie powinniśmy się modlić za kapłanów naszej parafii o potrzebne dla nich łaski oraz za kapłanów, osoby konsekrowane pochodzące z Kasiny Wielkiej.

Pamiętajmy, że Sakrament Pokuty (spowiedź) usuwa grzechy, lecz nie usuwa KONSEKWENCJI po grzechu. Konsekwencje pozostają. CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwszy Piątek spowiedź od godz. 16:00. To dzień, w którym powinniśmy wynagradzać Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy nasze, naszych kapłanów, parafii, Polski i świata. Pan Jezus przekazał obietnice dla czcicieli Jego Boskiego Serca św. Małgorzacie Alacoque. Jedna z nich dotyczy pierwszych piątków:  CI WSZYSCY, KTÓRZY JE POBOŻNIE ODPRAWIĄ NIE UMRĄ W GRZECHU CIĘŻKIM I BEZ SAKRAMENTÓW.

ROZWAŻANIA PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA

Pierwsza Sobota. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św., aby wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze, naszych kapłanów, parafii, Polski i świata. Pan Jezus zwrócił się do siostry Łucji i przekazał jej 5. rodzajów zniewag, obelg, bluźnierstw, którymi najbardziej rani i obraża się Niepokalane Serce Maryi. Pragnie On, aby przez Jej Serce ludzie szli do Jezusa, bo jest to najkrótsza i najpewniejsza Droga. Przekazał również obietnice dla odprawiających nowennę pierwszych sobót miesiąca.

Pierwszą Niedzielę o godz. 7:00 procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Zmianka tajemnic różańcowych kobiet. 

  INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC WRZESIEŃ:   O zdrowie, opiekę i błogosławieństwo Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu dla wszystkich Jej czcicieli oraz za nieprzyjaciół tego świętego miejsca, abyś Matko rozpaliła w nich płomień miłości do Siebie.  

INTENCJA PARAFIALNA: Aby Królowa Jasnogórska z Kaplicy Na Brzegu, Matka Boża Częstochowska szczególnie w roku 2020, Roku Jubileuszu 250 lat Kaplicy Na Brzegu udzielała naszym rodzinom i Jej czcicielom wszelkich łask zgodnie z Wolą Jej Syna, przez co Jej Niepokalane Serce dozna jeszcze większej czci i chwały.  

INTENCJA PAPIESKA: Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

7.  Od czwartku 1 października rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17:00. Różaniec w tym tygodniu prowadzą:

Czw – Ksiądz

Pt – Róża kobiet zelatorki Ewy Gibadło

Sb – Ksiądz

Ndz – Ksiądz / o godz. 7:00 procesja do pięciu ołtarzy z figurką Matki Bożej/

8.  W piątek wspominamy naszych świętych Aniołów Stróżów. Pamiętajmy o codziennej modlitwie do tych Bożych Orędowników, którzy każdego dnia i nocy czuwają nad nami. Pamiętajmy, że Oni zapisują każdą chwilę naszego życia – oby było jak najwięcej tych dobrych zapisów zgodnych z Wolą Bożą, czego wam wszystkim życzymy. MODLITWA: Aniele Boży, stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój…

9. Sobota jest dniem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nie zapomnijmy w tym dniu odmówić modlitwy ku czci naszej Królowej i Matki, Maryi. Szczególnie Najświętsza Dziewica prosiła w Fatimie słowami: „Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec„. Uczyńmy to dla naszej Dobrej Matki.

10. W przyszłą niedzielę 4 października, przypada 47. rocznica /4. 10. 1973r./ nadania probostwa ks. kanonikowi Marianowi Juraszkowi przez ks. kard. Karola Wojtyłę. Po przybyciu do Kasiny Wielkiej ks. Marian Juraszek jak czytamy w Kronice Parafialnej Kasiny Wielkiej:

TRAGICZNY STAN PLEBANI W KASINIE WIELKIEJ

 ”(…) zastałem wszystkie obiekty parafialne kompletnie zniszczone, a to Kościół Parafialny wymagał remontu kapitalnego (dach przeciekał, deski oszalowania kościoła przegnite, parkan rozwalony, dach parkanu w strzępach), Kaplica Na Brzegu wymagała pokrycia blachą i pomalowania, plebania ledwie nadająca się do zamieszkania, a dom parafialny w kompletnej ruinie. Wszystkie te remonty tychże obiektów przeprowadziłem, a były wojewoda nowosądecki Lech Bafia, (…) postawił warunek do uzyskania zezwolenia na nowy Kościół, że stary musi być zakonserwowany, według wymogów konserwatora wojewódzkiego. Ten warunek parafia spełniła w zupełności – wielkim wysiłkiem parafian i dużym nakładem finansowym.” 

11. Za tydzień XXVII Niedziela Zwykła. Imieniny papieża Franciszka, pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za nim.

„Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.”  Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

12. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę osiedlu Sabury, Adamy i prosimy o przygotowanie kościoła na następną niedzielę osiedle Skwarczki.

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebną opiekę, łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, dobroczyńców oraz Śp. Andrzej Solarz polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

***      ***      ***

XXV Niedziela Zwykła

III Niedziela Miesiąca

Liturgiczny Rok A

20 wrzesień 2020 rok

Intencje Mszalne 20 – 27 wrzesień

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

***      ***      ***

Kaplica Na Brzegu z wizytą u Abp Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego – doroczne spotkanie opiekunów Szlaków Papieskich – 23 marzec 2019 rok

Jesteście strażnikami polskiej ziemi, po której stąpał święty człowiek, nasz rodak. Jesteście zatem strażnikami także papieskiego ducha, po to żeby tego ducha nie tylko strzec i przekazywać go innym, ale przede wszystkim nim żyć, żeby się nie lękać, żeby się nie bać. Abp Marek Jędraszewski

1. Grzech nieczystości jest w swojej naturze tak sprzeczny z doskonałą i czystą naturą Boga, że odrywa dusze od Boga niezależnie od tego, czy jest on popełniany w MYŚLACH, SŁOWACH, czy w CZYNACH. W każdej swojej postaci zabija łaskę uświęcającą w duszy, a więc jest grzechem ciężkim (śmiertelnym). Dlatego Szatan tak zapalczywie rozwija swoje sidła w tej sferze, bo w żadnej innej z taką łatwością nie odbiera Mi dusz – mówi Bóg Ojciec w szóstym przykazaniu.

Szatan rozwijając bowiem świat zmysłów, rozwija w człowieku słabość cielesną. Świat oddany władzy zła rozwinął wszelkie środki kuszenia i zwodzenia ludzkości, aby czystość zniknęła z powierzchni Ziemi, a jednak Moja łaska jest ponad światem. Kiedy już rozumiecie, że nieczystość zrywa więź duszy z Bogiem i tym samym zostawia ją w rękach duchów zniszczenia, pragnijcie całym sercem zachować czystość, a Moja łaska będzie waszą siłą. Potrzeba bowiem siły i męstwa do zwalczania tych pokus, dyscypliny i karności, a nie rozluźnienia i lenistwa. Tam właśnie, przez próżnowanie i zniewieściałe serce wchodzi nieczystość. Zachowanie wierności (czystości) zawsze wymaga męstwa.

To, czego od was pragnę, to całkowita czystość, która w imię Boga odrzuca wszystko to, co prowadzi do nieczystości. Nie mogę opisać rozkoszy, z jaką patrzę na dusze, które z miłości do Mnie zachowują czystość i walczą o nią ze wszystkich sił, aby udowodnić Mi swoją wierność. Czystość jest bowiem dowodem miłości. – mówi Bóg Ojciec w szóstym przykazaniu.

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

2. Co Lucyfer stracił przez pychę, Maryja odzyskała przez pokorę. św. Ludwik Grignion de Montfort

3. Obecny Rok 2020, jest szczególnym rokiem wylania łask na naszą Parafię, nasze rodziny i wszystkich czcicieli Dziewicy Niepokalanej, Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu, która od 250. lat Króluje, Uzdrawia, Błogosławi… szczególnie nad naszą Małą Ojczyzną. Prośmy Maryję, aby nadal przez kolejne wieki pozostała tu w Kaplicy Na Brzegu z nami, którzy nie jesteśmy Jej godni i prowadziła nas, nasze rodziny i kolejne pokolenia do Jej Syna, Jezusa Chrystusa naszego Boga i Zbawiciela.

Wykorzystajmy dany nam z Woli Bożej Rok Łaski, Rok Jubileuszu, przez który nasza Królowa Jasnogórska w Kaplicy Na Brzegu chce go nam udzielić, abyśmy nie stali się jak mieszkańcy Betlejem, którzy NIE PRZYJĘLI DO SWOICH DOMÓW (DO SERC) JEZUSA I  PRZESPALI CZAS JEGO NARODZENIA.

4. Od dzisiaj rozpoczynamy nowennę do św. Michała Archanioła – HETMANA MARYI przed świętem św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Z Kaplicy Na Brzegu można sobie zabrać do odmawiania obrazek z modlitwą/egzorcyzm/ do św. Michała Archanioła, szczególnie polecaną dla wszystkich i zalecaną przez papieża Franciszka, aby kapłani po zakończeniu Mszy św. odmawiali z wiernymi – zobacz: NOWENNA

Dla nas, czcicieli Matki Bożej, Królowej Archaniołów i Aniołów jest jeszcze tym bardziej ważne to święto, gdzie każdy wtorek jest dniem poświęconym szczególnej czci św. Michała Archanioła – Hetmana Maryi – zobacz: Wtorek dzień czci Św. Michała Archanioła – Hetmana Maryi

4. Jutro święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

5. W środę Msza św. o godz. 18:00 i Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

6. W środę wspomnienie św. o. Pio, Patrona Miesiąca Września. Św. o. Pio miał szczególne nabożeństwo do naszej ukochanej Matki Bożej, Królowej i Współodkupicielki. W Kaplicy Na Brzegu są relikwie św. o. Pio. Niech w tym miesiącu, ale i w każdym w roku będzie nam zawsze myślą przewodnią piękne słowa św. o. Pio wypowiedziane do nas wszystkich, którzy szerzymy kult i cześć Maryi: Kochajcie Maryję i czyńcie wszystko, co możecie, aby Ją ludzie kochali. Odmawiajcie ku Jej czci różaniec. Czyńcie to zawsze”. Starajmy się tak żyć i tak postępować, bo naprawdę, naprawdę biedni są ci, którzy odrzucają Jej kochające matczyne Serce. Jak pisze św. Bonawentura: „Biada duszom, które wymykają się nawet i z rąk Tej Najmiłościwszej Pośredniczki! Nie ma wątpliwości, ze przeklęte one zostaną i zginą na wieki”.

  INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC WRZESIEŃ:   O zdrowie, opiekę i błogosławieństwo Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu dla wszystkich Jej czcicieli oraz za nieprzyjaciół tego świętego miejsca, abyś Matko rozpaliła w nich płomień miłości do Siebie.  

INTENCJA PARAFIALNA: Aby Królowa Jasnogórska z Kaplicy Na Brzegu, Matka Boża Częstochowska szczególnie w roku 2020, Roku Jubileuszu 250 lat Kaplicy Na Brzegu udzielała naszym rodzinom i Jej czcicielom wszelkich łask zgodnie z Wolą Jej Syna, przez co Jej Niepokalane Serce dozna jeszcze większej czci i chwały.  

INTENCJA PAPIESKA: Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

7.  W czwartek wspomnienie Matki Bożej od Wykupu Niewolników – Świętojańska Matka Wolności. MODLITWA DO MATKI BOŻEJ OD WYKUPU NIEWOLNIKÓW

9.  W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Leśniańskiej, Matka Jedności i Wiary.

10. Sobota jest dniem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nie zapomnijmy w tym dniu odmówić modlitwy ku czci naszej Królowej i Matki, Maryi. Szczególnie Najświętsza Dziewica prosiła w Fatimie słowami: Chcę, abyście codziennie odmawiali Różaniec„. Uczyńmy to dla naszej Dobrej Matki.

12. Za tydzień XXVI Niedziela Zwykła, ostatnia niedziela września.

„Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.”  Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

13. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę osiedlu Sabury, Adamy i prosimy o przygotowanie kościoła na następną niedzielę osiedle .

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebną opiekę, łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół, dobroczyńców oraz Śp. Andrzej SolarzŚp. Grażyna Nowak polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

czytaj więcej...