Aktualności

2017-01-05 09:27

Ogłoszenia Parafialne w Kasinie Wielkiej

VI Niedziela Zwykła

III Niedziela Miesiąca

Liturgiczny Rok C

17 luty 2019 rok

Intencje Mszalne 17 – 24 luty

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

1. Liturgia Słowa mówi dziś o błogosławieństwie. Każdy z nas pragnie być kimś błogosławionym i szczęśliwym. Każdy też ryzykuje, że będzie szukał szczęścia tam, gdzie go nie ma. Przeklęty jest ten, kto pokłada nadzieję w człowieku albo we własnej cielesności mówi nam prorok Jeremiasz. Chrystus przestrzega przed pogonią za doczesnymi bogactwami i zaszczytami. Taka pogoń to droga egoizmu i krótkowzroczności, która zawsze prowadzi do rozczarowania i cierpienia.  Zadajmy sobie pytanie: Na jakiej drodze szukam błogosławieństwa – na drodze egoizmu czy miłości? 

2. W środę Msza św. o godz. 17:00 i nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

 Intencje modlitewne na luty 2019 rok:  

INTENCJA PARAFIALNA NA LUTY: O błogosławieństwo Boże, przemianę serca i życia oraz potrzebne łaski do tej przemiany dla ks. Wiesława Maciaszka i ks. Roberta Stanuszka.

Cierpienia Dusz w czyśćcu poświęconych Bogu (kapłani, zakonnicy i zakonnice)

3. CZWARTEK.  W tym dniu szczególnie powinniśmy się modlić za kapłanów w naszej parafii o potrzebne łaski do przemiany ich serca i życia.

4. W piątek przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Powinniśmy odznaczać się synowską miłością wobec papieża Franciszka i wiernością wobec papieskiego nauczania. Czynimy to, gdy modlimy się w intencjach powierzonych nam przez Ojca Świętego (w jego intencjach misyjnych) oraz gdy modlimy się za niego i wcielamy w życie słowa, które on do nas kieruje, gdy angażujemy się w Papieskie Dzieła Misyjne.

5. W piątek przypada też 88. rocznica objawienia Obrazu Jezusa Miłosiernego św. Faustynie. Pan Jezus zwrócił się do Faustyny słowami: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47). 

Nie zapominajmy o codziennym odmawianiu Koronki do Miłosierdzia BożegoNiesie ona z sobą również wiele obietnic danych św. Faustynie za jej odmawianie.

 

6. Sobota jest dniem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nie zapomnijmy w tym dniu odmówić modlitwy ku czci naszej Królowej i Matki, Maryi. Szczególnie Najświętsza Dziewica „Chce abyśmy codziennie odmawiali Różaniec.” 

 „Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.”  Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

7. Na kaplicę cmentarną zebrano – 144 819 zł. 

8.  W II niedzielę stycznia na potrzeby kościoła zebrałem 9121 zł. Razem w roku 2018 zebrałem 162 402 zł.  Wykaz zbiórki w 2018 roku.

9.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy wyjściu można nabyć: Tygodnik Katolicki Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość, Źródło, broszura Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca

10. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę osiedlu Pańskie domy po lewej stronie od Remizy i prosimy o przygotowanie na następną niedzielę osiedle Pańskie domy po prawej stronie od Remizy.

11. 23 lutego sobota na stoku narciarskim w Kasinie Wielkiej odbędzie się 9. Ogólnopolska Spartakiada Zimowa – zawody, organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej. Wstęp wolny. czytaj więcej

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Wszystkim nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebne łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, dobroczyńców, przyjaciół polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

 

czytaj więcej...