Aktualności

2017-01-05 09:27

Ogłoszenia Parafialne w Kasinie Wielkiej

II Niedziela Adwentu

II Niedziela Miesiąca

Liturgiczny Rok C

9 grudzień 2018

Intencje Mszalne 9 – 16 grudzień

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

Adwent – czas radosnego oczekiwania

GODZINKI O NIEPOKALANYM POCZĘCIU NMP – audio

Akatyst ku czci Bogurodzicy

.

1.  Dziś po Mszy św. wystawienie adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Zmiana tajemnic różańcowych mężczyzn. 
Intencje modlitewne na grudzień 2018 rok
O błogosławieństwo Boże, przemianę serca i życia oraz potrzebne łaski do tej przemiany dla ks. Wiesława Maciaszka i ks. Roberta Stanuszka.


Cierpienia Dusz w czyśćcu poświęconych Bogu (kapłani, zakonnicy i zakonnice)

3. Dziękuje za przygotowanie kościoła na niedzielę osiedlu Sukówka, Rogi i Kicmale proszę o przygotowanie na następną niedzielę osiedle Bierowce

4. W środę po Mszy św. o godz. 17:00 nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

5. CZWARTEK.  W tym dniu szczególnie powinniśmy się modlić za kapłanów w naszej parafii o potrzebne łaski do przemiany ich serc.

6. W zakrystii są świece Caritas w cenie 7 zł szt.

 „Nowy kościół został wybudowany jako wotum wdzięczności Matce Bożej Częstochowskiej, której Obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu.” – Ks. Kanonik Marian Juraszek, budowniczy nowego kościoła (23 sierpień 1999 rok)

7. Na kaplicę cmentarną zebrano – 125 889 zł. W tym 24 czerwca i 1 lipca 2018r.,  Strażacy z Radą Parafialną zbierali pieniądze po domach. Zebrano         47 150 zł.

8.  W II niedzielę listopada na potrzeby kościoła zebrałem 9864 zł. Razem w tym roku zebrałem 152 593 zł.  Wykaz zbiórki w 2018 roku.

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – ” jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu” – za proboszczowania Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

*** 

Wnętrze naszego nowego kościoła parafialnego zdobią obrazy namalowane przez panią Marię Bogacz, artystę malarza w tym obraz Matki Boskiej Częstochowskiej w głównym ołtarzu.

***      ***      ***

Wszystkim nawiedzającym Kaplicę Na Brzegu z cudownym Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej życzymy dobrego tygodnia, a także wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, prosząc Matkę Bożą Częstochowską w Kaplicy Na Brzegu o potrzebne łaski i błogosławieństwa.

Chwała Maryi Dziewicy i Jej Niepokalanemu Poczęciu!

Jezu Ufam Tobie!

† † †

Zmarłych z naszych rodzin, dobroczyńców, przyjaciół oraz Śp. Andrzej Żaba polecamy Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu, a nasz Panie Daj Im wieczne spoczywanie, a światłość wiekuista niech Im świeci na wieki. Amen.

czytaj więcej...