INTENCJE MSZALNE W PARAFII KASINA WIELKA

2015-01-14 15:03

***      ***      ***

Intencje Mszalne 19 – 26 listopad 2017 r.

***      ***      ***

Ogłoszenia Parafialne – 19 listopad

* za błędne imię, nazwisko i inne strona nie ponosi odpowiedzialności (dane pobrane z Tablicy Ogłoszeń w kościele w Parafii Kasina Wielka)

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

.

Listopad miesiąc poświęcony pamięci o zmarłych

Jak można Duszom czyśćcowym pomagać?

Objawienia świętych Kościoła Katolickiego o Duszach Czyśćcowych

.

Niedziela  – XXXIII Niedziela Zwykła

bł. Salomea, dziewica

św. Mechtylda z Hackeborn, dziewica

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – 1 rocznica

7:00  + za zm. z rodz. róży Adam Fabia.

 9:00  – 40. rocz. śl. Anny i Jana – dz. z proś. o bł. Boże i zdr.

10:30  – w pewnej intencji.

15:30  + Maria Mazgaj (4 rocz. śm.), Józef m., Jan s.,

              Grzegorz wn., Adam wn.

.

Poniedziałek  

św. Rafał Kalinowski, prezbiter

6:30  + Stefania Hornik (34 rocz. śm.).

7:00  – 18. ur. Anety – dz. z proś. o op. Matki Bożej

             w dorosłym życiu.

.

Wtorek  

 Wspomnienie

Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

6:30  + Władysław Jania (28 rocz. śm.), Franciszek m., Marian s.

 7:00  Wiktoria Banach (7 rocz. śm.)

7:20  + Ewa Popławska (20 rocz. śm.), Wojciech m., Maria,

               Janina, Andrzej.

.

Środa 

św. Cecylia, dziewica i męczennica

6:30  + Andrzej Solarz (3 rocz. śm.).

 7:00  – 35 rocz. śl. Jana i Marii – dz. z proś. o bł. Boże.

17:00  + Agata Nowak (19 rocz. śm.), Władysław Kaletka.

.

Czwartek   –  dzień szczególnego kultu Eucharystii

 6:30  + Jan i Maria Frasunek, Józef s., Julia c.,

                 Genowefa c., Andrzej wn., Andrzej wn.

  7:00  + Józef Puto (7 rocz. śm.).

.

Piątek  – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa 

święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze

 6:30  + Katarzyna Łacha (5 rocz. śm.).

  7:00  + Józef Lulek, Ryszard Kęska.

.

Sobota    –  dzień poświęcony Matce Bożej

św. Katarzyna Aleksandryjska, dziewica i męczennica

bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica

6:30  + Henryk Maciak.

7:00  + Jan i Maria Nowak (1 rocz. śm.).

17:00  + Andrzej Ziemianin, Katarzyna ż., Stanisław zięć.

.

Niedziela  – Uroczystość Chrystusa Króla

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

Uroczystość Chrystusa Króla, a Kaplica Na Brzegu

7:00  + Katarzyna i Andrzej Ziemianin,

                 Stanisław zięć, ich rodzice i teściowie.

 9:00  + Józef Łabuz (8 rocz. śm.).

10:30  + Maria Skowronek, Jakub m., Stefan s., Bronisława synowa.

15:30  – 60. ur. Kazimierza – dz. z proś. o bł. Boże dla rodz.

.

***      ***      ***

Kościół Parafialny w Kasinie Wielkiej wybudowany – jako wotum wdzięczności Matce Boskiej Jasnogórskiej, której obraz od dawna czczony jest w Kaplicy Na Brzegu – za proboszczowania  Ś.P. Ks. Kanonika Mariana Juraszka

***   ***   ***

Intencje Mszalne 12 – 19 listopad 2017 r.

***   ***   ***

* za błędne imię, nazwisko i inne strona nie ponosi odpowiedzialności (dane pobrane z Tablicy Ogłoszeń w kościele w Parafii Kasina Wielka)

CMENTARZ PARAFIALNY w KASINIE WIELKIEJ

 

Listopad miesiąc poświęcony pamięci o zmarłych

Jak można Duszom czyśćcowym pomagać?

Objawienia świętych Kościoła Katolickiego o Duszach Czyśćcowych

.

Niedziela  – XXXII Niedziela Zwykła

św. Jozafat Kuncewicz, biskup i męczennik

7:00  + za zm. czł. i z rodz. róży Mariusza Ceklarza.

           + za zm. z rodz. róży i  z rodz. Stanisława Jurczaka.

 9:00  – 18. ur. Sylwestra – dz. z proś. o op. w dorosłym życiu.

10:30  – za Parafian – chrzty.

15:30  + Józef Dudzik (2 rocz. śm.), Mieczysław o.,

                  Maria i Jan Nowak.

.

Poniedziałek  

święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski

6:30  + Tadeusz Kaleta, Stefania ż., Andrzej Kaleta,

              Zofia ż., Anna ż., Stefan Kaleta, .

7:00  + Tadeusz Cieżak, Jacek s.

.

Wtorek  

Kasina Wielka II wojna światowa – 14 listopada 1943 rok

6:30  – o bł. Boże i zdr. dla Anny i Adama z rodz.

 7:00  – o bł. Boże dla Heleny i Jerzego Szywały z rodz.

.

Środa 

św. Albert Wielki, biskup, doktor Kościoła

6:30  – 80. ur. Anny – dz. z proś. o zdr. i op. Matki Bożej.

 7:00  + za zm. z rodz. Kubowicz.

17:00  + Antoni Nowak (1 rocz. śm.).

.

Czwartek   –  dzień szczególnego kultu Eucharystii

św. Gertruda Wielka

Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matka Miłosierdzia

 6:30  + Maria Ślaga (2 rocz. śm.), Józef m., Janina c.

  7:00  + Anna Kowalczyk (8 rocz. śm.),

                 Aniela s., Maria s., ich rodzice.

.

Piątek  – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa 

św. Elżbieta Węgierska

 6:30  + Jan Ziemianin, Maria ż., Józef s.

  7:00  + Władysław Skowronek (1 rocz. śm.), Anna ż., Piotruś wn.

17:00  + za zm. w ostatnim roku.

.

Sobota    –  dzień poświęcony Matce Bożej

bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica  – Patron Miesiąca

6:30  + Jan Ziemianin (52 rocz. śm.), Maria ż., Józef s.

7:00  + Zofia Nowak (6 rocz. śm.).

17:00  + za zm. z rodz. Poradzisz, Hornik i Januszów.

.

Niedziela  – XXXIII Niedziela Zwykła

bł. Salomea, dziewica

św. Mechtylda z Hackeborn, dziewica

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – 1 rocznica

7:00  + za zm. z rodz. róży Adam Fabia.

 9:00  – 40. rocz. śl. Anny i Jana – dz. z proś. o bł. Boże i zdr.

10:30  – w pewnej intencji.

15:30  + Maria Mazgaj (4 rocz. śm.), Józef m., Jan s.,

              Grzegorz wn., Adam wn.