Aktualności

2019-10-29 18:13

Strona internetowa Kaplicy Na Brzegu ma już 6 lat – 29 październik

Dziś 29 października mija 6 lat od powstania strony internetowej Kaplicy Na Brzegu. Dziękujemy wszystkim za wspólne jej tworzenie, za liczne odwiedziny i jej rozpowszechnianie.

 

Hasło, które przyświeca od samego początku powstania strony to: IDŹMY I GŁOŚMY JAK MARYJA – zmobilizowało nas do jeszcze większego rozsławienia czci naszej ukochanej Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu, tak że od 2015 roku jesteśmy na FACEBOOKU, a od 2017 roku na TWITTERZE.

 

Opiekę nad stroną cały czas powierzamy naszej Pani Jasnogórskiej w Kaplicy, aby królowała, błogosławiła, pocieszała, uzdrawiała… opiekowała się wszystkim, którzy nie mogą przybyć do Kaplicy Na Brzegu z różnych powodów, również tych, którzy mimo różnych trudów dnia codziennego znajdują czas, aby osobiście chociaż przez chwilę trwać na modlitwie u Czarnej Madonny w Kaplicy Na Brzegu. Zobacz pierwszą publikację

.

A tak o Kaplicy Na Brzegu przed laty powiedział i zapisał nasz św. Jan Paweł II wówczas bp Karol Wojtyła :

Kasina Wielka, 16-17 V 1962, wizytacja kanoniczna. Biskup Karol Wojtyła  odwiedził punkty katechetyczne:

(…) Prócz tego kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej „na Brzegu”, gdzie wierni modlą się stale, palą świece, a czasem odprawia się Msza św.”

(W protokole wizytacyjnym).

 

czytaj więcej...