Aktualności

2020-08-26 18:12

250. LAT KAPLICY NA BRZEGU – 26 sierpień

GŁUPCY, PRZEZ SWOJĄ PYCHĘ MYŚLĄ, ŻE WALCZĄ Z WAMI – MATKA BOŻA

Otrzymaliśmy wielką łaskę dożyć pięknego Jubileuszu 250. lat Kaplicy Na Brzegu w Kasinie Wielkiej. Nikt z obecnie żyjących jak i z naszych przodków w tej parafii jak i z poza niej, do tej pory nie otrzymał takiej szczególnej łaski od Matki Bożej Częstochowskiej w Kaplicy Na Brzegu, aby to wydarzenie ujawnić, aby to wydarzenie choćby wcześniejsze 200. lecie lub 150. lecie itd., ogłosić, przeżywać, gdzie zaangażowanie powinno być całej parafii –Bóg sprzeciwia się pysznym, pokornym zaś daje łaskę”. – Jk 4, 6. Tą łaskę otrzymaliśmy w tak bardzo trudnych czasach dla kultu naszej Matki Bożej Częstochowskiej, Złotej Róży w Kaplicy. Łaska ta spłynęła, kiedy zaczęto się masowo od naszej ukochanej Królowej Jasnogórskiej w Kaplicy Na Brzegu odwracać, pomijać Ją w wydarzeniach parafialnych, w wydarzeniach roku liturgicznego, w wydarzeniach rocznicowych Kasiny Wielkiej. Złość złego ducha do Królowej Nieba i Ziemi w Kaplicy Na Brzegu i Jej Syna rozwinęła się bardzo mocno pociągając za sobą ogromną ilość dusz.

 

Tak już jest, że dzieło Boże musi być zwalczane przez zawiść. – św. Miriam

 

Kaplica Na Brzegu jest jednym z miejsc, które z Woli Boga Ojca zostały wybrane, gdzie toczy się walka ze złym duchem jakie Maryja zapowiedziała, że będą miały miejsce w czasach ostatecznych, które właśnie nadeszły. Nie dostrzegają ich ci, co żyją i są pochłonięci tym przemijającym światem; śmieją się, piją, jedzą, mają się dobrze, bawią się, tańczą, zdobywają pochwały i pozycje dla siebie, i tak dalej… Walka z Maryją trwa. Zły duch używa podstępnych środków, aby dalej zwodzić i uwodzić dusze tak, by nie dostrzegały czyhającego niebezpieczeństwa. Kto to pojmie, ten pojmie i otrzyma nagrodę – zostanie uratowany – mówi nam Bóg Ojciec.

 

Dziś Maryja zapowiada ważne wydarzenie jakie czeka każdego z nas na tym świecie, kiedy to Jej Oblubieniec Duch Święty ujawni każdemu stan swojej duszy – tzw. „Sąd w pomniejszeniu”. Będziemy widzieć wszystko czym jesteśmy w świetle Boga, całą naszą ohydę i grzeszność i tą, którą tak sprytnie skrywamy przed innymi. Duch Święty zapowiada, że przerażające będzie spojrzenie w lustro, bo tam zobaczymy zgniliznę, rozpacz i smród rozkładających się dusz, który ukrywamy pod cienką warstwą ciała.

 

Nie zostaje nam nic jak tylko złożyć swoje życie w Sercu Maryi, naszej ukochanej Królowej i Matki, która w tych czasach ostatecznych każdego kto się powierzy i odda swoje życie w Jej opiekę, będzie osłaniała przed odwiecznym wrogiem Zbawienia. I na koniec to co zapowiedział Bóg Ojciec, że Maryja otrzymała misję obsadzenia w Niebie brakujących miejsc, z których zostali strąceni upadli aniołowie. Podobajmy się Maryi, przez życie przykazaniami Bożymi, czystością, aby to właśnie nas wybrała i tam umieściła, czego wam wszystkim życzymy. AVE MARIA.

LISTA KAPŁANÓW W WIELKIM CZYŚĆCU [co czeka kapłana za Kaplicę Na Brzegu, za blokowanie łask?]

Cierpienia w ogniu Sprawiedliwości Bożej za zniewagi przeciw MATCE BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ w KAPLICY NA BRZEGU

AKT OSOBISTEGO ODDANIA SIĘ MATCE BOSKIEJ

Pierwsza Sobota Miesiąca

Litania do Niepokalanego Serca Maryi

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo - Kaplica Na Brzegu

Różaniec ze św. Janem Pawłem II

15 Obietnic Matki Bożej dla odmawiających Różaniec Święty

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montforty

33 dni przygotowania – Niewolnicy Maryi

Mała koronka do Najświętszej Dziewicy

Modlitwa wiernego niewolnika Maryi

czytaj więcej...