Aktualności

2020-08-07 18:11

Ewangelia na dziś – 8 sierpień 2020 rok

EWANGELIA  (Mt 17, 14-20) – Potęga wiary

(…) Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy…

————–

To nie my czynimy cuda. My możemy jedynie przez naszą wiarę, małą jak ziarnko gorczycy, otwierać serca nasze, naszych braci i sióstr na Boże działanie, na Jego przebaczenie, uwolnienie, uzdrowienie. To wiara w Jezusa i zawierzenie Jezusowi zmieniają naszą co-dzienność i sytuacje, po ludzku sądząc, nie do przemiany. Bo Bóg, kiedy wchodzi w nasze życie, „wszystko czyni nowe”.

 

Jezu, dziś przynoszę Ci w sercu te osoby, które prosiły mnie o modlitwę. Działaj w ich życiu mocą Twej miłości.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 17, 14-20)

Potęga wiary

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Pewien człowiek zbliżył się do Jezusa i padając przed Nim na kolana, prosił: „Panie, zlituj się nad moim synem. Jest epileptykiem i bardzo cierpi; bo często wpada w ogień, a często w wodę. Przyprowadziłem go do twoich uczniów, lecz nie mogli go uzdrowić”.
Na to Jezus odrzekł: „O plemię niewierne i przewrotne! Dopóki jeszcze mam być z wami; dopóki mam was cierpieć? Przyprowadźcie mi go tutaj”. Jezus rozkazał mu surowo i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie.
Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: „Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?”
On zaś im rzekł: „Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: «Przesuń się stąd tam», i przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was”.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...