Aktualności

2021-05-04 17:11

Ewangelia na dziś – 5 maj 2021 rok

EWANGELIA (J 15, 1-8) – Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity

(…) Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.

————–

Trwanie w Jezusie to jedyna droga do tego, aby nasze życie przyniosło obfity owoc, bo między Bogiem a nami jest więź witalna, jak między krzewem winorośli a jego gałązkami. On dba o nas. W razie potrzeby oczyszcza, ale zawsze czyni to delikatnie. W czasie próby opiekuje się nami i wzmacnia, tylko trwajmy w Jezusie! Taka droga nie jest łatwa, ale konieczna, aby nasze życie było owocne.

 

Jezu, dziękuję Ci, że zapraszasz mnie do tego, aby w Tobie trwać. Pragnę każdego dnia żyć w zjednoczeniu z Tobą.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (J 15, 1-8)

Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity

Słowa Ewangelii według świętego Jana.

 

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.
Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...