Aktualności

2020-10-14 18:11

Ewangelia na dziś – 15 październik 2020 rok

EWANGELIA  (Łk 11, 47-54) – Jezus gromi faryzeuszów i uczonych w prawie

(…) Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli.

————–

Serca faryzeuszy i uczonych są tak twarde, że potrzeba mocnych słów, aby dotrzeć do ich wnętrza, do ich wrażliwości. Chrystusowa prawda nie jest groźbą czy karą, lecz raczej wołaniem o opamiętanie się. Jakie „biada” Jezus powiedziałby mnie, walcząc o uleczenie mojego serca z zatwardziałości? W jaki sposób doświadczam Jego napomnień? Czy rozpoznaję je i przyjmuję, czy też im zaprzeczam?

 

Jezu, Twoje słowo czasami jest dla mnie trudne do przyjęcia, lecz wierzę, że zawsze wypowiadasz je do mnie z największą miłością.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 11, 47-54)

Jezus gromi faryzeuszów i uczonych w prawie

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

 

Jezus powiedział do faryzeuszów i do uczonych w Prawie:
„Biada wam, ponieważ budujecie grobowce prorokom, a wasi ojcowie ich zamordowali. A tak jesteście świadkami i przytakujecie uczynkom waszych ojców; gdyż oni ich pomordowali, a wy im wznosicie grobowce.
Dlatego też powiedziała Mądrość Boża: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych zabiją i prześladować będą. Tak na tym plemieniu będzie pomszczona krew wszystkich proroków, która została przelana od stworzenia świata, od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który zginął między ołtarzem a przybytkiem. Tak, mówię wam, na tym plemieniu będzie pomszczona.
Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli”.
Gdy wyszedł stamtąd, uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli gwałtownie nastawać na Niego i wypytywać Go o wiele rzeczy. Czyhali przy tym, żeby Go podchwycić na jakimś słowie.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...