Aktualności

2020-07-12 18:11

Ewangelia na dziś – 13 lipiec 2020 rok

EWANGELIA (Mt 10, 34 – 11,1) – Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje

(…) Przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową. 

————–

Bycie z Jezusem, życie wiarą wymaga odwagi, decyzji, duchowej walki. Kiedy miłość do Chrystusa jest na pierwszym miejscu, wtedy każda inna miłość odnajduje swoje właściwe miejsce. Kiedy jednak pierwszeństwo miłości do Boga jest naruszone, wtedy każda, najpiękniejsza nawet miłość ludzka zostaje wypaczona. My nie jesteśmy źródłami miłości, a jedynie jej przekazicielami. Wszyscy potrzebujemy czerpać ze Źródła – z Serca Boga.

 

Jezu, pragnę, aby miłość do Ciebie była dla mnie pierwsza i najważniejsza, aby była źródłem każdej innej ludzkiej miłości.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Mt 10, 34 – 11,1)

Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje

Słowa Ewangelii według świętego Mateusza.

 

Jezus powiedział do swoich apostołów:
„Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.
Kto miłuje ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto miłuje syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.
Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał.
Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma.
Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadani wam, nie utraci swojej nagrody”.
Gdy Jezus skończył dawać te wskazania dwunastu swoim uczniom, odszedł stamtąd, aby nauczać i głosić Ewangelię w ich miastach.

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...