Aktualności

2021-10-11 17:11

Ewangelia na dziś – 12 październik 2021 rok

EWANGELIA (Łk 11, 37-41) – Czystość wewnętrzna

(…) Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości.

————–

Bardzo dbamy o to, co zewnętrzne. Staramy się dobrze wyglądać i aby wokół nas było czysto i pięknie. I to jest dobre, jeśli nie zapominamy o naszym wnętrzu. To o nie musimy przede wszystkim zadbać. Jesteśmy tym, co mamy w sercu. I o tym mówi właśnie dzisiejsza Ewangelia. Ważne, aby nasze serca były czyste, wolne od zachłanności i przewrotności, od zakłamania. Nieważne, co powiedzą ludzie, ważne, jacy jesteśmy przed Bogiem.

 

Jezu, proszę o czystość serca i prawość, abym zabiegał nie o to, co ważne dla ludzi, ale o to, co ważne dla Boga.

Cała Ewangelia ⇩ 

EWANGELIA  (Łk 11, 37-41)

Czystość wewnętrzna

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza.

Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem.
Na to Pan rzekł do niego: «Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości.
Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste».

 

Oto słowo Pańskie.

Ewangelia dzień poprzedni

czytaj więcej...