Aktualności

2020-08-28 18:13

Sobota dzień poświęcony Matce Bożej – 29 sierpień – Akt osobistego oddania się Matce Bożej

… w tym dniu, zawsze choć na chwilę zaświeci słoneczko!

 

Ona to przecież, wbrew poglądom całego narodu żydowskiego w Starym Zakonie, wybrała nienaruszone dziewictwo, a nie stan małżeński. Pisze o tym św. Bernard:

„Miesza się Maryja, gdy słyszy, że błogosławiona między niewiastami, gdyż Ona pragnie być błogosławioną tylko między dziewicami.”

Cudownie poczęła Pana swego bez współudziału męża. Całkiem tak samo, jak przepowiedział to prorok Izajasz, a św. Mateusz podkreślił: „Oto Dziewica pocznie w łonie”. Trafną i piękną uwagę robi tu św. Augustyn:

„Syn Dziewicy Maryi i Oblubieniec wszystkich dziewic uczynił matkę płodną, nie pozbawiając jej dziewiczej czystości”.

 

Z dala od świata, a blisko przy Bogu! Oto w oczach Najświętszej Dziewicy najlepsze stróżki czystości. Niech to będzie wzorem dla ciebie i dla nas wszystkich!

Oczywiście nie można całkowicie odwrócić się od świata. Lecz bądź przynajmniej duchem z ducha Maryi i nie zabiegaj ustawicznie o to, by znaleźć sposobność wejścia w styczność ze światem, jego śliskimi zabawami i niebezpiecznymi towarzystwami. Kto miłuje świat i szuka go, ten – z własnej winy – padnie ofiarą świata!

 

Zmusza cię do obracania się w świecie stan twój i powołanie, w takim razie zaczerpnij u Jezusa sił, byś mógł(a) mężnie wytrwać przy Nim. U Jezusa we Mszy św.! U Jezusa w tabernakulum! U Jezusa w Komunii św.! Mów w duchu Maryi: „Mnie zaś dobrze jest być blisko Boga.

Matko najczystsza – módl się za nami!

AKT OSOBISTEGO ODDANIA SIĘ MATCE BOSKIEJ

Pierwsza Sobota Miesiąca

Litania do Niepokalanego Serca Maryi

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo - Kaplica Na Brzegu

Różaniec ze św. Janem Pawłem II

15 Obietnic Matki Bożej dla odmawiających Różaniec Święty

Modlitwa wiernego niewolnika Maryi

czytaj więcej...