Aktualności

2017-06-21 11:45

Droga Krzyżowa Jezusa Chrystusa Króla Polski. STACJA VIII

PAN JEZUS POCIESZA PŁACZĄCE NIEWIASTY

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

PAN JEZUS: Czy wiesz, dlaczego pocieszył Mnie widok płaczących niewiast w drodze na Moją Golgotę? Bo serce, które potrafi współczuć, potrafi też kochać. Niewiasty Jerozolimskie to jedna część Jerozolimy, która odpowiedziała na Moje łzy. Płakałem nad tym miastem, okazując mu Moje współczucie i żal nad jego losem, o którym samo przesądziło, uśmiercając w nim Boga. Płacząc nad Jerozolimą, widziałem wszystkie jej przyszłe cierpienia, konsekwencje grzechu bogobójstwa.

Niewiasty jerozolimskie odpowiedziały na Mój płacz. Widząc Mój los, opłakiwały już Moją bliską przyszłość, Moje ukrzyżowanie, agonię na Krzyżu i śmierć. Mój płacz połączył się z ich płaczem nad błądzącą ludzkością. Nie musiałem prosić kamieni, aby płakały za Mną. Znalazłem towarzyszy do płaczu na Mojej drodze. Razem opłakiwaliśmy tragedię Jerozolimy. Będąc tak bardzo samotny, chciałem dzielić choć odrobinę bólu i cierpienia z jakąś duszą. Niewiasty jerozolimskie dały Mi swoje współczujące serca. Opowiedziałem im przyszły powód ich łez, aby już dziś mogły podzielić go ze Mną.

I dziś płaczę nad miastami, które wypychają Mnie poza swoje granice, bo ich los będzie równie tragiczny jak los Jerozolimy. Czas ostatecznego wyboru nastąpi. Jeśli ci, którzy Mnie przyjmują, płaczą, co stanie się z tymi, którzy Mnie nie przyjmują? Błogosławione niewiasty, które dziś płaczą nad tymi miastami, błogosławione oczy, które wypłakują łzy nad narodami, które nie chcą przyjąć Mnie jako Króla.

Dziś idę ulicami waszych miast jako Słowo, które ogłasza wam Moje królewskie posłannictwo. Kiedy szedłem na Golgotę, kuto dla Mnie tablicę z napisem „Król”. Mój Ojciec przedstawił Mnie światu po raz kolejny. Dziś również poprzedza Mnie posłaniec świadczący o Moim posłannictwie i przeznaczeniu, o Mojej godności i o Moim prawie. Szukam Moich niewiast, które odprowadzą Mnie na Golgotę lub na tron chwały.

Łzy niewiast jerozolimskich były Moją pociechą. Od waszych łez pragnę więcej. Przystaję wobec waszych łez i pouczam was, Moi wybrani. Nie płaczcie nade Mną, ale podejmijcie pokutę za wasze miasta i narody. Dołączcie do Mojej Ofiary, podążając za Mną Moją krzyżową Drogą. Pomóżcie Mi dźwigać ten ciężki Krzyż odpowiedzialności za los świata. W ten sposób wywyższycie Mnie i oddacie Mi chwałę, a świat zobaczy, że nie jestem sam. Są ze Mną Moi wybrani, którzy pójdą za swoim Królem choćby na Krzyż. Kiedy poświadczycie o Mojej godności, wiele oczu przejrzy i zapłacze z żalu nad własną nieczułością. Ponaglam was, abyście nie przestali na płaczu i żalach, ale podjęli pokutę wraz ze Mną. Amen. 

Któryś za nas cierpiał rany…

DROGA KRZYŻOWA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI

NOWENNA I OKTAWA