Aktualności

2020-03-25 14:52

XII Częstochowska MAŁŻEŃSKA DROGA KRZYŻOWA

CZĘSTOCHOWSKA DROGA KRZYŻOWA – 17 pozycji do rozważania

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE 

ROZPOCZĘCIE DROGI KRZYŻOWEJ

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Pan Jezus: Błogosławię was, małżonkowie, wybrane do miłości dusze. Dusze, które z odwagą przystąpiły do Ołtarza, aby złożyć się sobie wzajemnie w ofierze. Dusze, które przyjęły Mój krzyż, aby pomóc Mi rodzić ludzkość. Mężowie, którzy podjęliście odpowiedzialność zapewnienia warunków życia nie tylko sobie, ale innym, słabszym od was istot własną pracą. Wyrzekliście się wygód i podboju całego świata dla miłości rodzinnej, dzieląc swój dochód na innych, a sobie pozostawiając jego małą część. Trudzicie się niezmiernie, ale nie dla siebie. Żony, które przyjęłyście na siebie ból rodzenia odziedziczony po Ewie, karę, która rozlała się na cały świat. Cierpicie męki rodzenia z miłości, a w tym miłosnym uporze tak bardzo jesteście do Mnie podobne. Serca wasze, niegdyś wolne i radosne, dziś cierpią ze swoimi dziećmi.

Umiłowane dusze, nie rozłączajcie się ani sercem, ani umysłem, ani duszą. Trwajcie razem na tej drodze, bo krzyż, który dźwigacie, będzie słodki tylko wtedy, kiedy będziecie go dźwigać razem. Nie zostawiajcie się bez wzajemnej pomocy i wsparcia, bo przecież dla siebie nawzajem cierpicie ten trud. 

STACJA I

PAN JEZUS SKAZANY NA ŚMIERĆ

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus: Moja droga krzyżowa rozpoczyna się tutaj. Na oczach tłumu ośmieszony i fałszywie oskarżony przyjmuję wyrok śmierci. Chcę, abyście zrozumieli, że w małżeństwie wspólnie niesiecie Mój krzyż. Jeśli jednak nie trwacie w jedności i łasce, powiększacie swój trud i cierpienia. Powiększacie tym samym Mój trud i cierpienia. Bardzo bolesne jest dla Mnie słuchanie oskarżeń, które są fałszywe i niesprawiedliwe. Oskarżają Mnie ludzie, którzy Mnie nie znają. Nie chcą Mnie poznać. Chcą Mnie zniszczyć. Kiedy jednak wy oskarżacie się niesprawiedliwie, zarzucając sobie złe intencje i przytaczając przykłady na pogrążenie się wzajemnie, wówczas oskarżają Mnie ci, którzy Mnie znają, najbliższe i najbardziej ukochane osoby.

Zamiast przynosić Mi ulgę, powiększacie Mój ból. Nie chcecie się przecież zniszczyć. Chcecie uprosić więcej miłości, ale czynicie to w sposób zły, manipulując i zadając ból. Igracie sobie z sercem, które was kocha, aby osiągnąć swoje cele. Oskarżacie i wydajecie wyrok na kogoś, komu winniście pomagać. Jak możecie z tak wielką łatwością wyłamywać się z szeregu przyjaciół  i zaraz stawać po stronie katów? Przecież jesteście przyjaciółmi. Jesteśmy przyjaciółmi. Traktujcie się jak przyjaciele. 

Któryś za nas cierpiał rany…

 

STACJA II

PAN JEZUS BIERZE KRZYŻ NA RAMIONA

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus: Małżeństwo jest drogą uświęcenia dusz. Uświęcenie dusz dokonuje się poprzez krzyż. Dlatego biorę go na ramiona z wielką miłością i choć będę maił pokusy odrzucenia go, wyciągam po niego ręce i chylę czoła przed Wolą Mojego Ojca, która zawiera się w krzyżu.

Dając wam Sakrament Małżeństwa, przewidziałem wasze trudności. Ten Sakrament uzdalnia was do wytrwania w nim. Przyjmując go, przyjęliście wasze wspólne słabości, choroby, załamania, błędy, grzechy i upadki. Przyjęliście siebie nawzajem, a to znaczy, że będziecie kochać się mimo wszystko, mimo tego, że staniecie się dla siebie obciążeniem i ledwo zdołacie unieść się nawzajem. Dzięki temu uczycie się kochać i rozwijacie w miłości. Kochać bez ofiary, to proste. Kochać uparcie i nie poddawać się, to miłość, której od was żądam w małżeństwie.

Któryś za nas cierpiał rany…

 

STACJA III

PAN JEZUS PIERWSZY RAZ UPADA POD KRZYŻEM

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus: Pierwszy upadek w małżeństwie jest najboleśniejszy. Pokusa porzucenia krzyża i drogi ofiary jest wówczas najsilniejsza, bo to przecież dopiero początek, a już taki trudny, że zdaje się nie do przejścia.  

Ukochane dusze, upadek pierwszych ludzi też był zaraz na początku. Nie poddałem się jednak i nie zrezygnowałem z człowieka, ale podjąłem za niego ofiarę, bo Moja miłość kocha jeszcze bardziej człowieka po upadku, kiedy wiem, że tylko Moja Ofiara jest w stanie go podnieść. Tak samo jest z wami, małżonkowie. Jeśli w chwilach upadku jednego, drugie nie podejmie ofiary jeszcze większej miłości, nie podniesie swojego małżonka i pozostawi go na pastwę losu w upadku, który może już trwać całe życie. Jeśli jednak zdobędzie się na ofiarę podobną Mojej i wytrwa w miłości, uratuje swoje małżeństwo, a dusza, która upadła, podniesie się i przybliży do Mnie. Pamiętajcie, że każde zło ofiara może przemienić w dobro i to wielkie. Proście Mnie, abym właśnie w to wielkie dobro przemienił wasze pierwsze upadki w małżeństwie. 

Któryś za nas cierpiał rany…

 

STACJA IV

PAN JEZUS SPOTYKA SWOJĄ MATKĘ

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus: Kolejna stacja to spotkanie z Moją Matką. Współczucie, jakie okazuje Mi Maryja, daje Mi siłę do walki. Mimo, że wszyscy Mnie oskarżają i uważają za łotra, Maryja okazuje Mi największy szacunek. Jest ze Mną, choć zadaję Jej ból Moim cierpieniem.   

Nie ulegajcie presji świata, który każe wam walczyć o swoje i potępiać winowajców. Nie tak walczy Bóg. Nie tak zwycięża się w małżeństwie. Maryja trwa przy Mnie pomimo Mojego odrzucenia. Wspiera mnie, kiedy upadam i podnoszę się silą Jej modlitwy. Jej wielka, miłosna obecność wypełnia Moją pogrążoną w głębokim smutku duszę. To jest dla was Wzór miłości bezwarunkowej i stałej. Nie obawiajcie się własnych strat. Łaska Boża wynagrodzi wam wszystko. Bądźcie nieskazitelni i wspaniałomyślni wobec siebie, bo jeśli jedno upada, drugie otrzymuje siłę za dwoje. Zmieniajcie rzeczywistość według waszego zamysłu – nienawiść w przebaczenie, złość w pokorne oddanie, a upadek we wzlot, biorąc za rękę Moją Matkę i czerpiąc z Niej swoją siłę. Proście, aby ofiarowała swoją drogę krzyżową za was dwoje.

Któryś za nas cierpiał rany…

 

STACJA V

SZYMON CYRENEJCZYK POMAGA PANU JEZUSOWI NIEŚĆ KRZYŻ

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus: Ja – Bóg opieram się na pomocy człowieka. Chcę, aby zdobył zasługę, abym mógł wynagradzać go przez wieczność. Sam wkładam doskonałe dzieła w jego ręce, aby Mi je przynosił i ofiarował.   

Małżeństwo jest Moim doskonałym dziełem. Zamknąłem w nim Moje Serce, a więc połacie miłości zdolne unieść wielki krzyż. Miłość małżeńska nie może się wyczerpać. Nie może wygasnąć. Jeśli sądzicie, że wasza miłość odsączyła się z czasem lub uniosła jak para w ogniu doświadczeń, mylicie się bardzo. Wasza miłość zduszona pod ciężarem grzechów i zła, jakie wtargnęło między was pod postacią ludzi lub rzeczy na wodzy Szatana. Wasza miłość zduszona, ale żywa jest jak młody, piękny kwiat, który obsypany gnojem zdaje się tracić swój piękny zapach. Nie widać go. Widać sam nawóz, który go przykrywa. Wasze zdrady, intruzi i grzechy, które zniszczyły waszą miłość, to tylko gnój, który wsiąknie w ziemię. Nikt nie będzie o nim pamiętał, bo nie jest tego warty. Ważny jest tylko kwiat, który teraz właśnie umacnia się i pięknieje. Kiedy spuszczę z Nieba deszcz, gnój wsiąknie w ziemię i nie zostanie po nim najmniejszy ślad, a kwiat, który z taką miłością hoduję, wasza miłość, ukaże się o wiele piękniejszy i silniejszy niż przedtem. Czas oczyszczenia nadszedł. Weźcie do rąk wasz krzyż i czekajcie na deszcz. 

Któryś za nas cierpiał rany…

 

STACJA VI

WERONIKA OCIERA TWARZ PANU JEZUSOWI

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus: Na Mojej drodze krzyżowej spotykam Weronikę, która ociera Moją twarz z brudu grzechowego całego świata. To pociecha, którą otrzymuję od Ojca. Pociecha, której udzielę również wam, jeśli się do Mnie zwrócicie. Uczyńcie Mnie swoim jedynym Pocieszycielem. Kiedy ciężko jest wam unieść wasz małżeński krzyż, wspierajcie się na Mnie i strzeżcie innych pocieszycieli, którzy przyjdą do was jako wilki w owczej skórze. Wasze małżeńskie sekrety i bóle wyszeptujcie do Mojego ucha i nigdy nie wpuszczajcie osób trzecich do waszych małżeńskich kuchni i sypialni. Ja was pocieszę. Strzeżcie się innych pocieszycieli, bo wykorzystują waszą słabość, aby zrealizować własne cele kosztem waszego małżeństwa.   

Ukazałem wam małżeństwo jako kwiat, nie aby usprawiedliwić grzech i zło, które je zraniło. Nie. Ja nigdy nie pragnę zła, ani nie zsyłam doświadczeń, które są grzechem. Sami dopuszczacie zło, kiedy szukacie pocieszenia poza swoim małżeństwem i Mną. Chcę wam jednak uświadomić, że małżeństwo utworzyłem na wzór Trójcy Najświętszej, która jest nierozdzielna. Tak samo wasze małżeństwo jest nierozdzielne i miłość, która je połączyła, nie może się skończyć, bo ma źródło we Mnie. Choćby to, co próbowało was rozdzielić, miało siłę kataklizmu i choćby zniszczyło wszystko dookoła, nie zdoła was rozdzielić, bo połączyła was siła najwyższa, której nic nie dorówna. W sensie duchowym jesteście jednym ciałem. To więź o Boskiej naturze. Jest, bo została raz zawiązana i nic nie może się z nią mierzyć, wszystko niknie w jej cieniu. Stanowicie jedno i wszystko, co pochodzi z zewnątrz, może wami wstrząsnąć, ale nie może wejść między was, bo kwiat jest doskonałą całością. Brud grzechów i jarzmo błędów dotyka was tylko zewnętrznie. Wasze małżeństwo jest niezniszczalne tak samo jak wasza miłość. Tego się nie da rozdzielić. Spróbuj rozdzielić kwiat i powiedz Mi, która jego połowa będzie nadal żywa i kwitnąca? Tylko razem posiadacie życie i szczęście.

Któryś za nas cierpiał rany…

 

STACJA VII

PAN JEZUS DRUGI RAZ UPADA POD KRZYŻEM

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus: Kolejny upadek wyczerpuje Mnie i poniża, ale nie odwodzi od wyznaczonego celu. Nie powstrzymuje Mnie. Chcę wypełnić Wolę Ojca, a więc powstaję. Miłosierna ręka Boga pomaga Mi wstać.     

Umiłowane przeze Mnie małżeńskie dusze, jeżeli potraktujecie upadki tak, jak wam to przedstawiłem w poprzednich stacjach, odniesiecie zwycięstwo, a wszystko, co było złem, będzie teraz pracować na waszą korzyść. To prawda, że kwiat obrzucony zbyt wielką ilością nawozu znika zaduszony i przygnieciony tym przykrym ciężarem. Ale jeśli tylko spostrzeże to ogrodnik, nie pozwoli mu zginąć. Ja jestem waszym Ogrodnikiem. Sprawię, że wasza miłość odrodzi się silniejsza i piękniejsza, niż to było dotychczas. Wszystkie te doświadczenia, które was podzieliły, potraktujcie jak nawóz, który was umocni. Kiedy spuszczę z Nieba deszcz łaski, obmyję was i ukażę wam, co zostało po usunięciu tego całego brudu. Jak piękny jest kwiat, który spod niego wyrasta i cieszy się szczególną troską Ogrodnika.

Kocham was i chcę,  abyście kochali się wzajemnie tą miłością, jaka was umiłowałem. Ta miłość nie równa się z żadnym zauroczeniem pozbawionym Mojej łaski, które nie jest godne nazywać się miłością. To miłość, która przewyższa ludzką naturę, bo czerpie z Bóstwa. Chcę uczynić was uczestnikami tej miłości, którą Ja daję tym, których pobłogosławiłem i którzy trwają w Mojej łasce. 

Któryś za nas cierpiał rany…

 

STACJA VIII

PAN JEZUS POCIESZA PŁACZĄCE NIEWIASTY

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus: Lituję się nad tymi, którzy płaczą i żałują za swoje grzechy, bo one są przyczyną Mojego cierpienia. One są przyczyną waszego cierpienia. Wiem, że natura wasza jest słaba, ale postawa wobec grzechu powinna być zawsze stanowcza. Nie wolno przymykać oczu na żaden grzech. Niedzielna Msza św. w połączeniu z Komunią jest koniecznością dla przetrwania małżeństwa. Skąd macie brać siłę na obronę przed grzechem i intrygami Szatana? Tylko Ja obnażam jego zakłamanie i sprawiam, że wasza miłość zwycięża.   

Zawsze przeciwstawiajcie się wobec grzechu. Unikajcie go sami, unikajcie patrzenia na grzech i jego bliskości w mediach i złym towarzystwie. Chrońcie się przed złem, zanim dokona zniszczeń w waszym małżeństwie, bo wolę uchronić was przed ranami, niż później leczyć. Zło wchodzi do waszych dusz podstępem, dlatego powinniście unikać go we wszystkich formach. Nawet jeśli uczestniczycie w nim biernie, poprzez przyglądanie się mu za pośrednictwem telewizji, robicie to z pewnym zamiłowaniem. To pozostawia skutki w waszych sercach. Karmcie się dobrem, aby pozostać dobrzy. Unikajcie zbyt bliskich relacji z osobami przeciwnej płci i zachowujcie zdrowe zasady małżeńskie. Chrońcie się wzajemnie przed wszelkim niebezpieczeństwem, zarówno zewnętrznym, jak również duchowym. 

Któryś za nas cierpiał rany…

 

STACJA IX

PAN JEZUS TRZECI RAZ UPADA POD KRZYŻEM

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus: O, jakże bolesny jest ten trzeci upadek. Ciało Moje jest tak obolałe, że boli Mnie każde jego dotknięcie. Płaczę z bólu, który przeszywa Moje ciało i Serce.   

Najmilsi małżonkowie, unikajcie zadawania sobie bólu przez dotykanie starych ran. One zupełnie przestaną boleć i znikną, jeśli pozwolicie Mi je uleczyć. Nie zrobię tego jednak bez waszej pomocy. Nigdy nie wypominajcie sobie zła. Nigdy nie wspominajcie zła. Przed wami zupełnie nowe dni, które mogą być szczęśliwe, jeśli podejmiecie walkę z trwaniem w poczuciu krzywdy. Po każdym upadku człowiek powstaje ostrożniejszy i uważa dużo bardziej, aby znów nie upaść. Przeszłość uczy człowieka w bolesny sposób, ale najbardziej skuteczny. Kiedy człowiek wyciągnie już naukę z jakiegoś doświadczenia, nie należy do niego wracać. Tylko Szatan wypomina wam zło, bo nie mogąc go kontynuować w waszym życiu z powodu miłości i przebaczenia, pragnie wciągnąć wasze serca do Piekła i będzie was dręczył wspomnieniami, mając tylko to w zanadrzu i pragnąc waszego cierpienia i waśni. Sprzeciwiajcie się mu zdecydowanie i skupcie się tylko na Moich słowach i Moim działaniu. Ja szukam tylko okazji, aby bardziej okazać Moją miłość i przywrócić nadzieję. Naśladujcie Mnie. 

Któryś za nas cierpiał rany…

 

STACJA X

PAN JEZUS Z SZAT OBNAŻONY

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus: Moje miłe, delikatne małżeńskie dusze… spójrzcie na Moje ciało przy tej stacji. Cały pokryty jestem ranami, więc umiem współczuć. Chcę, abyście ujrzeli swoje podobieństwo w waszych wewnętrznych zranieniach. Czy wzbudzam w was miłość Moją bezbronnością i szczerością? Czy nie pragnęlibyście Mnie okryć i uleczyć?     

Nie obawiajcie się więc szczerości wobec siebie. Stańcie w prawdzie przed sobą, abyście mogli pójść dalej. Rany nie są złem. Są śladami, które zostawiło zło, i są uleczalne. To wcale nie koniec. Cierpię więcej, abyście wy mogli cierpieć mniej. Nie chcę, aby wasze wzajemne życie było męką. Nie pławię się w waszym cierpieniu. Przeciwnie. Chcę, byście cieszyli się swoją miłością. Przyjmuję więcej ciosów, aby wycisnąć z was miłość. Wszyscy ją posiadacie, ale lęk nie pozwala wam jej przyjmować i dawać. Uwierzcie Mi, bo widzę wasze serca, że każdy z was oddałby bardzo wiele, aby móc przychylić Nieba swojemu współmałżonkowi i uleczyć wszystkie jego rany. Pozwólcie Mi wam pomóc. Pozwólcie pomóc sobie nawzajem. Żal i współczucie, jakiego doświadczam od dusz w tej stacji, jest Mi pociechą, bo miłość leczy wszystkie rany. Wasza wzajemna miłość także ma moc uleczyć wszystkie wasze rany, a jeśli rany są tak głębokie, że nie chcą się zagoić, potrzeba im jeszcze więcej miłości, ale zapewniam was, że wszystkie rany są uleczalne i wszystkie leczy się miłością. Nie traćcie więc nigdy nadziei i kochajcie tak bardzo, aby zobaczyć, co potrafi miłość. 

Któryś za nas cierpiał rany…

 

STACJA XI

PAN JEZUS PRZYBIJANY DO KRZYŻA

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus: Na miejscu stracenia oddaje się w ręce katów nagi i bezbronny. Choć jestem wszechmogący, znoszę to wszystko z miłości. Warto cierpieć z miłości i dla miłości. Wszystko, co uczynicie w życiu z miłości, będzie zapisane w księgach waszego życia złotymi literami. To są czyny warte wspomnień. Resztę wolelibyście zapomnieć. Ja również.     

Nie czekajcie więc na dzień Sądu. Zapełnijcie wasze księgi życia złotym drukiem. Jeśli zaczniecie bezinteresownie okazywać miłość, szybko otrzymacie ją z powrotem od tego, kogo kochacie. To, że wytrwaliście w waszym małżeństwie, jest już dowodem waszej miłości, a dla Mnie warunkiem udzielenia wam dalszych łask. Nie żałujcie żadnej łzy i żadnych cierpień zniesionych dla przetrwania waszego małżeństwa. Z tej ofiary otrzymują wasze dzieci. Z tej ofiary czerpią również wasi rodzice, bo jeśli ich życie i przykład dał wam siłę do wytrwania w waszym małżeństwie, jest im to poczytane za zasługę w dniu Sądu. Jeśli nie, wasza wytrwałość sprawi, że za swój zły przykład nie będą płacili tak surowo, jak powinni.

Małżeństwo to święty Sakrament. Szanować małżeństwo oznacza szanować Mnie i szanować Kościół. Pamiętajcie to, co wam powiedziałem. Tylko ten, kto wytrwa do końca, będzie zbawiony.

Któryś za nas cierpiał rany…

 

STACJA XII

PAN JEZUS UMIERA NA KRZYŻU

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus:  Umieram na krzyżu przez grzech. Grzech, za który płacę i który wziąłem na siebie, jest uśmiercony wraz ze Mną. Szatan traci swoją moc, a Ja otwieram drzwi do Życia wiecznego w szczęśliwości zbawionych. Jeśli uśmiercicie wasze grzechy, przybijając je do Mojego krzyża w Sakramencie pokuty, możecie zacząć nowe, szczęśliwe życie. Ja – Bóg jestem Szczęściem absolutnym. Tam, gdzie Ja jestem, tam jest zawsze przebaczenie i nadzieja.     

W chwilach Mojego największego cierpienia – na krzyżu, kiedy ból przeszywa całe Moje ciało niewyobrażalnym wstrząsem, człowiek, który Mi go zadaje, grzesznik, którego grzechy przybiły Mnie do krzyża, mówi Mi o swoim żalu. Przyjmuję go i przebaczam. Nie pytam o nic więcej, a nadto obiecuje mu Raj i daję mu go. Wiem, że bardzo cierpi z powodu błędów swojego życia i prościej byłoby mu obwiniać za to innych, a jednak korzy się przede Mną i żałuje. Małżonkowie, proszę was, kiedy usłyszycie słowa: „Przepraszam”, bądźcie wspaniałomyślni jak Ja. Nie powiedziałem przecież do współcierpiącego łotra: „Na co Mi twoje przeprosiny, kiedy już jestem na krzyżu?”. Nie powiedziałem mu: „Nie zdołam ci przebaczyć i zapomnieć, bo cierpię”. Nie dąsałem się, aby cierpiał jeszcze trochę bardziej. Dałem mu Raj.

Żal i ukorzenie się jest waszą prywatną małżeńską spowiedzią. Nie trzeba nic więcej. Ja zawsze odpowiadam: „Już dobrze, wiem, że żałujesz”, i zapominam całe zło. Bądźcie wspaniałomyślni jak Ja, bo jeśli na otwarcie serca nie otworzycie własnego i nie dacie szansy temu, kto cierpi, żałować i przepraszać, jesteście gorsi niż on. Choćbyście nadal cierpieli, zawsze przyjmujcie każde przeprosiny i każdy sposób naprawienia krzywdy, jaki będzie wam ofiarowany, każde zadośćuczynienie i podarunek na przeprosiny, wszystko, co tylko będzie wam dane, bo nie pozwolić na żal i zadośćuczynienie, a tym samym ulżenie duszy pokutującej, jest już cechą czysto diabelską, która zamyka Raj. Moją odpowiedzią na szczery żal jest Raj. Waszą odpowiedzią niech będzie również raj wspólnego życia w miłości i przebaczeniu. Ja otwieram grzesznikowi ramiona, zapewniając go, że od dziś kocham go jeszcze bardziej. Wy czyńcie to samo.

Któryś za nas cierpiał rany…

 

STACJA XIII

PAN JEZUS ZDJĘTY Z KRZYŻA

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus:  Zdjęty jestem z krzyża w ramiona Maryi, najdroższej Mi Istoty, która kocha Mnie miłością niedoścignioną. Przyjmuję Jej łzy i pocałunki, a Moje ciało jeszcze umęczone i bolejące już odbiera uwielbienie i chwałę, zadatek Zmartwychwstania. 

Nauczcie się rozpoznawać swoje chwile największego cierpienia. Odkładajcie wówczas na bok wasze prace i plany i trwajcie przy cierpiącej duszy, jak Maryja trwała przy Mnie. Choć nie potraficie zmienić rzeczywistości, sama obecność, czułość i słowa pocieszenia są niewyobrażalną siłą dla tego, kto cierpi. Zapewniam was, że tego dobra nigdy się nie zapomina. Nie bagatelizujcie cierpienia najbliższej osoby, chcąc, aby i ona mniej się przejmowała. Zostanie to odebrane jako obojętność i brak miłości. Przeciwnie. Zatrzymajcie wówczas swój świat. Wyłączcie się z niego, aby być z tym, kto wówczas najbardziej was potrzebuje.

Małżonkowie są dla siebie największą pomocą. Mają łaskę, aby dać sobie siłę i odwagę. Bóg jest w słowach żony, kiedy pociesza męża, i w słowach męża, kiedy pociesza żonę. W żadnym cierpieniu nie jesteście sami. Zawsze chcę was umocnić, ale chcę to czynić przez was wzajemnie. Proście o to, abyście potrafili być prawdziwym wsparciem i pocieszeniem dla swoich współmałżonków w ich trudnych chwilach, a obiecuję wam, że sam będę Pocieszycielem w was i przez was. 

Któryś za nas cierpiał rany…

 

STACJA XIV

PAN JEZUS ZŁOŻONY DO GROBU

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

Pan Jezus:  Złożenie do grobu Mojego ciała jest końcem dla tych, którzy we Mnie nie wierzą, i początkiem dla tych, którzy wierzą. Początkiem Zmartwychwstania. Nie powstanę z grobu ludzkimi siłami. Wskrzesi Mnie Boski Duch. Ten sam, który ożywia i uświęca wasze małżeństwo. Dla Boga nie ma znaczenia, jak długo wasza miłość spoczywała w grobie z powodu waśni i żalu, czy są trzy dni, trzy lata, czy trzydzieści lat. Przebaczenie jest zaproszeniem Boga do wewnętrznej relacji i oddaniem Mu władzy. Oddanie swojego żalu i sprawiedliwości w ręce Boga jest okazaniem wiary w to, że sami jesteście niedoskonali i tylko Bóg ma prawo nas osądzić.

Przebaczenie jest zwycięstwem miłości nad nienawiścią, nadziei nad rozpaczą i wiary nad zwątpieniem. Jest zwycięstwem dobra nad złem, a więc Boga nad Szatanem w twoim prywatnym życiu. Czy przyjdę, aby wskrzesić wasze serca do nowej, większej miłości? Przybiegnę, aby zmartwychwstać pomiędzy wami, Moimi przyjaciółmi, bo nie ma dla Mnie milszej duszy niż ta, która ponad wszystko stawia miłość. Miłość jest ważniejsza niż relacja, wyrównanie krzywd i zadośćuczynienie win. Miłość nie waży i nie mierzy, aby się oddać. Miłość wybucha jak ogień i pochłania wszystkie niedoskonałości natury i błędy, aż wszystko zmieni w siebie, aż nie ma nic poza Miłością.

Któryś za nas cierpiał rany…

ZAKOŃCZENIE DROGI KRZYŻOWEJ

Pan Jezus:  Kładę Moje błogosławieństwo na czołach tych, którzy walczą o miłość. Czasem jest to walka na śmierć i życie. Ale warto oddać życie za miłość. Miłość sama wydała się na śmierć, aby zwyciężyć. Chcę, abyście naśladowali Moją ofiarę krzyżową, idąc w stronę miłości bez oglądania się na ofiarę i bez porównywania swoich ran i krzywd, których doznajecie. Postawcie sobie miłość na pierwszym miejscu i dążcie do swojego celu bez szemrania, poświęcając się dla miłości. Miłość zawsze zwycięża, bo jest niezwyciężona. Tryumfuje nad światem rozpaczy, bo zwyciężyłem ją, zmartwychwstając. Chcę, abyście byli Moimi świadkami w świecie, świadkami miłości, bo małżeństwo to świadectwo miłości ukrzyżowanej, która zmartwychwstaje, aby przywrócić nadzieję światu.           

Moje uwielbione ciało promieniuje jasnością i szczęściem. Chcę, aby wasze odrodzone przeze Mnie ciało, bo jesteście jednym ciałem, promieniowało miłością w świecie pozbawionym nadziei. Pokażcie się tym, którzy stracili nadzieję. Zmartwychwstanie jest możliwe dla wszystkich, którzy zaufają Miłości. 

Modlitwy w intencjach Papieża dla uzyskania odpustu:

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…  Wierzę w Boga…

Po odprawieniu Drogi krzyżowej można/warto przyjąć Duchową Komunię Św.

 

zobacz też:

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

CZĘSTOCHOWSKA DROGA KRZYŻOWA – 20 pozycji do rozważania

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

NOWENNA NA CZAS POSTU – POKUTA NARODOWA – Orędzia o poście cz. III

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

KONTEMPLACJA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA JEZUSA

BOŻA TERAPIA UWALNIANIA Z LĘKU I CHORÓB CYWILIZACYJNYCH – nowenna od lęku

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...