Aktualności

2020-06-13 17:09

Wzywanie Imienia Boga na darmo, nie jest za darmo. Grzech ten żąda pokuty – Bóg Ojciec

<— Powrót do czytelni

Drugie przykazanie Boże nakazuje nam szacunek dla Imienia Bożego. Tymczasem przykazanie to poszło w zupełne zapomnienie. Imienia Bożego wzywają wszyscy, wierzący i niewierzący. Ludzie, którzy się modlą, i ci, którzy nie mogą znieść żadnej wzmianki o Bogu. Niestety, jedni i drudzy wzywają Imienia Boga bezmyślnie i bez uszanowania.

Wzywanie Najświętszego Imienia Boga (o Boże!), Jezusa (o Jezu!), Matki (o Matko!), Ran Boskich (Rany Boskie!, o Rany!) nadaremno stało się tak powszechne wśród katolików, jak gdyby nie mogli przeżyć jednej chwili bez wypowiadania go. Niestety stało się tak za sprawą złego ducha, który umieścił Imię Boga między przekleństwami i naszpikował nim wszystkie filmy, które dał nam do oglądania – choć filmy te nie zawierają treści Bożych. Szatan z rozmysłem naucza nas, jak obrażać Boga, a my bezmyślnie przyjmujemy te wzorce. Nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji tych czynów i wypowiadamy je jak istoty bezrozumne. W ciągu jednego dnia obrażamy i poniewieramy Imię Boga wielokrotnie. Mówiąc: „O Boże”, wzywamy Majestatu Najwyższego Boga, na to Imię w Niebie pada na twarz całe rzesza aniołów, a na Ziemi wszyscy, od dzieci do starców, każdy kto ma język, bezcześci Imię Boga, wzywając go nadaremno.

Wzywanie Najświętszego Imienia na darmo, nie jest bowiem za darmo. Grzech ten żąda pokuty. Jeśli kochasz Mnie – mówi Bóg Ojciec, spróbuj od dziś w akcie pokuty za znieważane Mojego Imienia pochylić głowę za każdym razem, kiedy usłyszysz Moje Imię, Imię Jezusa, Imię Ducha Świętego, Matki Bożej czy Ran i Męki Jezusa.

Tylko Maryja wie, jak wypełnić nasze umysły myślą o Bogu. św. German

***

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...