Aktualności

2022-11-01 16:25

Wspominamy kapłanów pracujących oraz pochodzących z Kasiny Wielkiej

Kapłanie! Żyj i pracuj tak, abyś po swojej śmierci był dobrze, zapamiętany, bo „na drugim brzegu”, to przede Mną zdasz sprawę ze swojego zarządu. Jeśli byłeś wierny Mojej posłudze, będą o tobie pamiętać ci, których ci powierzyłem, a jeśli nie będą chcieli, to sam wzbudzę takich, którzy nie pozwolą, aby o tobie zapomnieli. Jeśli żyłeś sam dla siebie, to nawet jeśli będą o tobie pamiętać, będzie to pamięć na twoją i ich zgubę. Pan Jezus

Kapłan to człowiek wzięty z ludu, ale już jako Kapłan to Alter Christus – drugi Chrystus. Wielu kapłanów przechodzi swoje kapłaństwo na Ziemi nie wiedząc nic kim tak naprawdę on sam jest i czym jest jego godność Kapłana. Wielu przeciwstawia się Chrystusowi i swojemu powołaniu, poniewierając w ten sposób samego Chrystusa, biczując Go w każdej sprawowanej przez siebie Mszy św. (Dzienniczek). Tak samo czyni idąc do ludzi, do świata ściągając strój kapłański (sutanna, habit, koloratka). Ci kapłani są w strasznym stanie duchowym już tu na Ziemi, wstydząc się Mistrza, wstydząc się swojego powołania do godności królewskiej, przez co po swojej śmierci są w przerażającym stanie. Wielu z nich niestety już nigdy nie wyjdzie z ognia wiecznego, dzieląc los z katami, których okropności nawet nie możemy sobie wyobrazić.

Dlatego pamiętajmy każdego dnia o modlitwie za swojego Kapłana. Pamiętajmy również o naszych zmarłych Kapłanach, którzy już są po drugiej stronie brzegu, miejmy nadzieję u naszego Pana i Jego Świętej Matki.

PODEJMIJ ŻERTWĘ OFIARNĄ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

CIERPIENIA DUSZ W CZYŚĆCU POŚWIĘCONYCH BOGU (KAPŁANI, ZAKONNICY I ZAKONNICE)

LISTA KAPŁANÓW W WIELKIM CZYŚĆCU – 266 dusz poświęconych Bogu

ksiądz proboszcz Edward Szczyrzyński

ksiądz proboszcz Jan Korzeń

ksiądz proboszcz Jan Gimiński

ksiądz kanonik Marian Juraszek

ksiądz Jan Kudrna

ksiądz Jan Nowak

ksiądz Józef Cygal

ksiądz Jan Góra

ksiądz Stanisław Gacek

 

 

czytaj więcej...