Aktualności

2022-12-18 16:07

Wchodząc do sklepu w niedzielę, mówisz: „nie jestem katolikiem” – Bóg Ojciec

<— Powrót do czytelni

Niedziela jest dniem radości. Myśli człowieka powinny w tym dniu oddalić się od spraw tego świata i przybliżyć się do rzeczy niebieskich, wiecznych i radosnych. W tym dniu powinniście dziękować Mi za miniony tydzień i prosić o kolejne łaski na nowy. Dlatego święcenie niedzieli jako dnia świętego, w całości poświęconego Bogu, jest takie ważne – mówi Bóg Ojciec w trzecim przykazaniu.

Wchodząc do sklepu w niedzielę, popierasz grzech tych, którzy poświęcili ten dzień pieniądzu. Mówisz tym samym: „Nie jestem katolikiem”. Kim jest dziś katolik? Jakie wyznaje wartości? Jakie są jego przykazania? Nie oszukujcie się, grzesząc. Grzech jest grzechem, a jego ciężkość mogę ocenić tylko Ja. Unikajcie okazji do grzechu, omijajcie z daleka sklepy, kawiarnie i restauracje, także te sklepy, w których kupuje się bez wychodzenia z domu (sklepy internetowe). Tylko praca dla Mojej chwały jest możliwa i dozwolona. Jeśli więc księża pracują w niedzielę najwięcej, czynią to na Moją chwałę i praca ich jest błogosławioną. Ale kina, lodziarnie, sklepy, bazary i inne miejsca nie są ukierunkowane na Moją korzyść i choćby spacer po bazarze nie wydawał się wam grzechem, bo nie kupujecie, jest nim, bo noga katolika nie powinna na nim postać w Moim święty dniu.

Kto nie szanuje trzeciego przykazania, ten nie szanuje Boga. Nigdy nie warto przestępować tego przykazania dla jakichkolwiek korzyści. Unikajcie ludzi, którzy chcą je łamać w tym dniu, aby nie ulec ich namową. Bądźcie wierni w swoich sumieniach, odmawiając diabłu robienia interesów w tym dniu. Pamiętajcie, że Szatan zawsze kusi was do grzechu, przesuwając granicę grzechu w waszych umysłach coraz dalej i coraz dalej. Nie kierujcie się względami ludzkimi, ale Moją chwałą. Dajcie Mi przykład waszej wierności – mówi Bóg Ojciec w trzecim przykazaniu.

Ciało i dusza Maryi ani przez moment nie było pod wpływem grzechu i Szatana. św. o. Pio

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

 

czytaj więcej...