Aktualności

2022-12-26 16:07

W tym dniu /niedziela/ myśl człowieka powinna oddalić się od spraw doczesnych – Bóg Ojciec

<— Powrót do czytelni

Chcę, aby niedziela była dla was upragnionym dniem wytchnienia, kiedy nie tylko wasze ciała odpoczywają, aby uwolnić wasze dusze od trosk dnia codziennego, ale również odpoczywają wasze umysły od ciągłej pracy. Chcę, aby wasze myśli były wolne od zmartwień – mówi Bóg Ojciec w trzecim przykazaniu.

Nie jestem wrogiem odpoczynku. Chcę, abyście odpoczęli, ale nie tak, jak wam proponuje świat. Człowiek odpoczywa najlepiej w samotności i ciszy. Wtedy rzeczywiście odpoczywa, kiedy jest pozostawiony sam. Dusza musi pić z Boga. Ciągła aktywność doprowadza człowieka do wielkiej nerwowości, bo nie może czerpać ukojenia z obcowania ze Mną. Oddajcie Mi swoje niedziele, a Ja napełnię was Moim pokojem. Świat nakazuje wam korzystać z wolnego czasu i robić mnóstwo zbędnych rzeczy, na które wcale nie macie ochoty. Odpoczynek w ciszy jest koniecznością dla oddalenia tych wszystkich trosk i nabrania dystansu do nich. To Ja wlewam w niego nową siłę i nadzieję, przebywając z nim sam na sam.

Niedziela jest dniem radości. Myśli człowieka powinny w tym dniu oddalić się od spraw tego świata i przybliżyć się do rzeczy niebieskich, wiecznych i radosnych. Dlatego zachęcam was do czytania w tym dniu pobożnych książek, kontemplacji Mojego Słowa. Szukam duszy w ciszy jej rozmyślań. Dusza ludzka najlepiej odpoczywa w Bogu. Niech więc rodzinne grono będzie dla was radością, ale pozostawcie sobie w tym dniu czas na błogie milczenie wraz ze Mną – mówi Bóg Ojciec w trzecim przykazaniu.

Szczęśliwi są wierni niewolnicy Królowej Nieba, zażyją oni bowiem w prawdziwej wolności. Maryjo, służyć Tobie – to wolność! św. Cecylia

***

BÓG OJCIEC – rozważanie 10 przykazań Bożych

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...