Aktualności

2022-12-03 16:07

Ubolewam nad stanem dzisiejszych małżeństw – Pan Jezus

<— Powrót do czytelni

Małżeństwo jest świętym Sakramentem, w którym łączę dwie osoby nierozerwalnym węzłem w jedną rodzinę. Jest to powołanie całego życia. Sakrament ten przekracza to, co ludzkie, i nadaje więzi dwóch osób nadprzyrodzoną moc i wagę – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Stan małżeński jest przeze Mnie szczególnie umiłowany. Sam jako Bóg i człowiek urodziłem się w rodzinie, wychowałem się w rodzinie i do końca byłem częścią Mojej rodziny. Dlatego chcę wam uświadomić wartość małżeństwa w Moich oczach i scalić wasze poranione serca. Popełniliście wiele, wiele błędów, używając waszych małżeństw do zaspokajania własnych ambicji i rozwijania własnych wad, od lenistwa przez wyuzdanie aż do ogólnego wyzysku.

Dlatego ubolewam nad stanem dzisiejszych małżeństw. Jak mało cenicie sobie tę wielką łaskę, którą otrzymaliście ode Mnie i tę wielką ofiarę człowieka, który z wielką odwagą powodowaną miłością wypowiedział słowa przysięgi małżeńskiej i oddał własne życie komuś, kogo znał zaledwie kilka lat lub miesięcy – mówi Pan Jezus w Orędziach o małżeństwie.

Kto ufa Matce Bożej, nigdy nie dozna rozczarowania. św. Jan Bosko

***

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PAN JEZUS – rozważania o Orędziach małżeńskich

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...