Aktualności

2023-04-11 16:07

Szatańskiemu złudzeniu ulegają kapłani, zakochując się i opuszczając Mnie dla kobiet. Przekleństwo nigdy nie opuści ich domów – Pan Jezus

<— Powrót do czytelni

Święty Paweł ostrzega, że ten, kto niegodnie spożywa chleb i kielich pański, winny jest Ciała i Krwi Pańskiej /Kor 11, 27/. Tymczasem kapłan to jest Ciało Moje. Kapłan to jest Krew Moja. Przeklęty, kto wyciąga sprośną rękę po Ciało Pana. Winien jest Ciała i Krwi Pańskiej. Są to najcięższe grzechy wobec Sakramentu Kapłaństwa – mówi Pan Jezus w Orędziach o kapłaństwie.

Każdy grzech rodzi grzech. Każdy grzech kapłana odbiera ludzkości Moją łaskę, rodzi więc wiele, wiele grzechów i wiele śmierci. Szatan znając tę tajemnicę, postawił sobie za cel uwieść wszystkich Moich synów i strącić ich do Piekła. Zabijanie ich przyniosło mu bowiem chwilową satysfakcję i wielkie straty przez wzgląd na świętość ich męczeńskiej krwi. Teraz więc nie chce zabijać ich ciał, ale ich dusze. To jest trzecia wojna światowa z kapłaństwem, której tak oczekujecie. Zły duch jest cierpliwy i wytrwały w swoim działaniu. Przedstawia się wam jako anioł światłości, łudząc wasze naiwne serca miłością. Pamiętajcie jednak, że tam, gdzie jest grzech, nie ma ani odrobiny miłości, ale tylko uczuciowe złudzenie, jakie Szatan może wzbudzić tak samo, jak to czyni poprzez rzucanie uroków. Grzech nie ma nic wspólnego z miłością. To powinno być waszym drogowskazem w badaniu własnych serc.

Miłość wyklucza grzech, a grzech wyklucza miłość. Szatańskiemu złudzeniu ulegają więc kapłani, zakochując się i opuszczając Mnie dla kobiet. Poza żądzą, w której złączył i uwięził ich Szatan, nic więcej nie będzie ich łączyć, a przekleństwo nigdy nie opuści ich domu – mówi Pan Jezus w Orędziach o kapłaństwie.

Nie obawiaj się, że pokochasz Maryję zbyt mocno. Nigdy nie będziesz kochać Jej dosyć. św. Teresa z Lisieux

***

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE. REKOLEKCJE: PAN JEZUS

 

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Do Kapłanów umiłowanych synów Matki Bożej – ks. Stefano Gobbi

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny – św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

czytaj więcej...