Aktualności

2020-10-11 14:24

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz. Zwyczajność dziecka

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

Bóg Ojciec: Posłuchaj, serce dziecka jest sercem, które się nie boi. Jest ufne, bo nie doznało jeszcze zawodu. Nie poznało zła i to jest źródłem jego ufności. Ty, poznawszy gorzki smak rozczarowań, żal po popełnionych błędach i ból doświadczeń, zamykasz serce na świat zewnętrzny. Kochasz w ukryciu. Ufasz potajemnie, na zewnątrz okazując kamienne oblicze. To kamień, który opanowuje twoje rysy. Uczysz się grymasów i min, a zapominasz o zwyczajności, która jest dobra. Chcę cię nauczyć niestawiania oporu złu. Złe doświadczenia spadają na ludzi, czy się ich spodziewają czy nie. Ich owoce jednak mogą być dobre. Ty bronisz się przed bólem, zanim na ciebie przyjdzie. Musisz przyjąć tę rzeczywistość, że nie wszystko da się zaplanować. Poddaj się Mojej Woli i przestań walczyć o swoją. Poddaj się i zacznij przyjmować.

 

Tak. Moje najdroższe dziecko, pokora serca to podstawowa cnota dziecięcego serca. Aby nauczyć serce pokory, należy traktować je z wielką delikatnością i powoli uczyć łagodności wobec siebie i innych. Ludzie ćwiczą się w pokorze, mówiąc to, czego nie mają ochoty powiedzieć, robiąc rzeczy, które są jak gdyby wbrew ich naturalnym uczuciom. Nie potępiam tych sposobów, bo mogą być pomocne w łamaniu opornej woli, ale Ja zacząłbym naukę od serca i na sercu skończył, bo wszystkie myśli, słowa i czyny pochodzą z serca. Tam mają swój początek.

 

Jeśli więc uda Mi się wychować twoje serce, nie będziesz musiała kontrolować twoich słów i czynów. Będą dobre. Moja nauka obejmuje twoje serce i na nim chcę budować twoją przemianę. Powstrzymywanie zbędnych słów i głupich zachowań jest dobre, ale dla Mnie niewystarczające. Ja widzę je w sercu, zanim wyjdą na zewnątrz w postaci słów i czynów. Chcę więc uchwycić je w twoim sercu. Tam je przejąć, poskromić, rozpuścić i przemienić. Tu [w sercu] dokona się decydująca walka. Myśli, które się w tobie pojawiają, są w dużej mierze pokusami. Twoje serce musi je rozpoznać i zacząć z nimi walkę.

 

Dobro, które swoim ogromem potrafi ujarzmić każde zło, to Ja w twoim sercu. Rozlewam się w nim jak morze miodu, który swoją słodyczą zalewa całą powstającą w nim żółć. Bądź tą słodyczą w zjednoczeniu ze Mną. Odpieraj myśli tego, który wątpi, kpi nie wierzy, nie ufa, nie kocha, lęka się być pokonanym, upokorzonym i ośmieszonym. Tę samą maskę usiłuje wcisnąć w twoje oblicze. Straszy cię własnym lękiem, a ty przecież nie boisz się upokorzeń, bo możesz ofiarować je na Moją chwałę. Nie boisz się upadków, bo wiesz że w zasięgu twojej dłoni jest Moja, która cię podniesie. Nie boisz się ufać, bo zawieźć się na człowieku jest rzeczą Boską. To codzienny chleb, który chcę z tobą dzielić. Ja jestem twoim pewnym, niezawodnym, zawsze wiernym i zawsze na czas.

 

Czy wiesz, że cały świat cierpi na chorobę Adama i Ewy, która nazywa się niedoskonałość i marność? Ciebie chcę unieść ponad tę nędzę. Pozwól Mi dźwignąć twoje serce z tego bezmiaru smutku i niepowodzeń, a przede wszystkim braku ufności. Nie pozwól, aby cudze zło zjadało twoją dobroć. Bądź jak Ja. Nigdy nie łączę się ze złem. Pozostaję dobry wbrew wszelkiemu złu. Ludzie nie są źli. Są bardzo słabi i ograniczeni w wiedzy i świadomości. Będę cię więc uczył odpierać ataki złośliwych duchów w zarodku, w twoim sercu, bo twoje serce jest dobre, tylko zbyt łatwo poddaje się wrogom.

 

Tak usuniemy po kolei różne złe skłonności i nawyki już wewnątrz twojego serca, zanim wyjdą na światło dzienne. Każda pokusa ma za zadanie zniszczyć w tobie pokorę i ufność. Cnoty, które są podstawą naszych relacji. Nauczę cię je odbierać. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Zobacz też:

 OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...