Aktualności

2020-10-10 10:11

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz. Złośliwość i ukryta złość

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

Bóg Ojciec: Nauczę cię wszystkiego. Ludzie którzy zajmują się mięśniami twarzy, skupiają się na procesach fizjologicznych, ale twarz ludzka zmienia się pod wpływem emocji, żalu i złości. Wszystko to wypisane jest na twarzy jak na zwierciadle duszy. Popatrz w to zwierciadło bez lęku. Chcę dokonać dla ciebie rzeczy zupełnie niebywałej. Zdradzę ci Moje Boskie sekrety. Przyjrzyj się dzieciom. Nie ma w nich złośliwości. W ich zachowaniu nie ma złości. Kiedy coś upuszczą, podnoszą to. Kiedy się przewrócą, wstają. Kiedy się uderzą, krzyczą z bólu albo ignorują to, jeśli ból nie był dotkliwy. Pokazują swoje rany matce, aby otrzymać odrobinę miłości, której są zawsze spragnione. Nie widziałem jednak dziecka, które po uderzeniu w palec klęłoby bez opamiętania. Nie spotkałem też malca, który po kilku próbach dokonania czegoś zupełnie nowego bez wyraźnych oznak powodzenia rzucałby przedmiotami, których przed chwilą z troską używał, kopał je czy przeklinał ich twórców. Nie, dziecko będzie tyle razy próbować włożyć zbyt duży klocek do zbyt małego otworu, aż mu się to uda albo zwyczajnie znudzi się tą zabawą i zajmie się czymś innym, albo poprosi o pomoc rodziców, czasem rzewnym płaczem. W każdym razie zachowanie to nie wyraża złości i wrogości wobec świata, który czasem przerasta ludzkie zdolności.

 

Zachowanie to wynika z pokory. Dziecko uważa to za normę, że dokonanie czegoś nowego będzie trudne i że ono samo raczej sobie nie poradzi. Jeśli uda mu się zamierzona czynność, nie posiada się z radości. To zachowanie cechuje wszystkie dzieci niezależnie od tego, czy zajmują się zabawą, czy sznurowaniem butów, czy jazdą na rowerze. Wszystkie te rzeczy sprawiają im trudność, którą pokonują dzięki pomocy swoich rodziców i swojej własnej pokorze, dzięki której nie zniechęcają się i nie poddają mimo tysiąca niepowodzeń.

 

Ty jesteś dla Mnie dzieckiem maleńkim. Możesz nauczyć się wszystkiego dzięki Mojej pomocy, jeśli będziesz mieć pokorę, która jest tajemnicą szybkiego uczenia się dzieci. Nigdy się nie zniechęcaj niepowodzeniami, bo one są czymś najzupełniej naturalnym i oczekiwanym. Pamiętaj, że stworzyłem cię jako dziecko i pozostań tym dzieckiem w Moich oczach. Pozostań dzieckiem dzięki pokorze. To oczywiste, że nie umiesz wszystkiego. Jestem w pobliżu, aby cię uczyć. Popatrz, nie zniechęcam się. Będę cię uczył, aż cię nauczę. To Moja rola, rola Ojca. Ty zachowaj pokorę, fenomen dziecięcych dusz, a wtedy wszystko stanie się prostsze. Kiedy twoje serce stanie się pokorne, złość nie będzie miała do niego wstępu. Czy wiesz, jak nauczyć serce pokory? O tym powiem ci już jutro. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Zobacz też:

 OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...