Aktualności

2020-10-11 14:30

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz. Unikanie złych uczuć

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

Bóg Ojciec: Moje dziecko. Postaw sobie za przykład małe dziecko. Spójrz na jego spokojne oblicze, niezmącone złem i podłością. Jego serce jest takie jak jego twarz. Czyste, niewinne i nie skrywające podstępu. Pragnę takiego serca od ciebie. Niezmąconego wątpliwościami i szczerego. Są złe uczucia, z których powstają złe myśli, potem słowa i czyny. Te złe uczucia nie są do końca zależne od ciebie, ale możesz ich unikać, unikając sytuacji, które je wywołują. Po pierwsze nie patrz na wszystko. Nie zwracaj zbytnio uwagi na ludzi, aby analizować ich zachowania i wygląd. W ten sposób unikniesz oceniania i pochopnego wyciągania wniosków. Staraj się widzieć jakieś dobro w każdym człowieku.

 

Po drugie nie zwracaj uwagi na cudzą własność ani się jej zbytnio nie przyglądaj. Ciesz się tym, co posiadasz w każdym tego słowa znaczeniu. Nie słuchaj plotek, opowieści o cudzych grzechach, hipotez co do rychłej zagłady i tym podobnych rzeczy. Staraj się nie przestawać z ludźmi gadatliwymi, którzy nie wnoszą swoimi słowami nadziei, ale przygnębienie i lęk. To złe usposobienie szuka zawsze możliwości wylania swej goryczy na innych, szczęśliwych, mniej przestraszonych. Radość i pogoda ducha jednych budzi zazdrość zgorzkniałych i pobudza ich do tym większego wylewu słów pozbawionych ducha nadziei.

 

Nie plotkuj wcale. Nie słuchaj plotkujących. Mów mało. Kiedy odczujesz w sobie raniące uczucie, walcz z nim w zarodku, zmieniając okoliczności albo, jeśli jest to niemożliwe, ofiarując Mi twoje serce z tym konkretnym złym uczuciem, które je gnębi i zatruwa. Cierpienie jest złem. Może być oczyszczającym balsamem, który trochę szczypie, ale w końcu leczy. Ważne jest to, aby nie lekceważyć złych uczuć, złych pragnień, złych wspomnień, które wciąż powracają. To jest wróg wewnętrzny serca i trzeba z nim walczyć właśnie tam, gdzie pojawia się najpierw. Jeśli w sercu zostanie dostrzeżony i pokonany, nie wyjdzie jako grzech z ludzkiego serca ani w postaci słów ani czynów. Pracuj wiele na cnotą cierpliwości. Pośpiech popełnia mnóstwo błędów i nawet o tym nie wie. Spokojnie przeżywaj twój dzień, aby na koniec odnieść zwycięstwo. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Zobacz też:

 OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...