Aktualności

2020-10-01 13:03

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz. Ufność dziecka

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

Bóg Ojciec: Pisz, Moje dziecko. Człowiek dorosły traci swoją naturalność w podejściu do wielu rzeczy, przez to traci też naturalne zaufanie do ludzi. Zaufanie powinien mieć jednak przede wszystkim do Boga. Przyjrzyj się ufności dzieci. Są ufne wobec swoich rodziców i wierzą zawsze w to, co od nich usłyszą. Nie poddają wątpliwości słów ojca i matki. Wierzą, że są oni źródłem prawdy i wszelkiej możliwej wiedzy. Dzieci poznają świat poprzez swoich rodziców. Uważają świat za taki, jakim go przedstawiają rodzice. Kiedy spotkają się z czymś nieznanym, pytają rodziców. Są pewne miłości, którą otrzymują, i wierzą, że rodzice pragną wyłącznie ich dobra.

 

Więź, jaka powinna łączyć człowieka z Bogiem, jest tą właśnie więzią miłości i zaufania, przeniesioną bezpośrednio z relacji poznanej w rodzinie. Człowiek stworzony przez Ojca powinien mu ufać bezgranicznie. Powinien ślepo wierzyć wszystkim słowom Boga, który jest dla człowieka źródłem prawdy, więzi i wszelkiego poznania. Słowo Boga jest pewne i nigdy nie powinno być poddawane wątpliwość. Ufność człowieka w Opatrzność Bożą powinna być prosta i dziecięca. Dziecko nie zawsze rozumie działania rodziców, często nie pojmuje ich rozmów, nie wie, dokąd chodzą, co trzymają na najwyższych półkach i o czym myślą, kiedy się nie uśmiechają. To wszystko jednak nie zmniejsza poczucia bezpieczeństwa i zaufania dzieci względem rodziców. Dziecko wie, że jest małe i rozumie tylko małą część świata dorosłych.

 

Tak samo ty, jako dziecko Boga, nie pojmujesz większości Bożych działań, co nie powinno zmniejszać twojej ufności w miłość i opiekę Boga. Moje działania, choćby były dla ciebie zupełnie niepojęte, nigdy nie wynikają z uszczerbku w miłości. Kocham nieustannym porywem miłości nieskończenie rosnącym. Ta miłość jest stała. Nie ulega wpływom i nie zależy od ciebie, bo Bóg, który jest Miłością, nie zależy od nikogo i od niczego. To musisz zrozumieć i zapamiętać. Miłość Boga nie ma początku i nie ma końca. Jesteś w jej centrum, nie znając niczego. Nie mając o niczym pojęcia, musisz wierzyć we wszystko, co ci mówię, bo jestem twoim Ojcem, a ty małym dzieckiem, które dopiero co przyszło na świat. Mało wiesz o tym świecie, a jeszcze mniej o reszcie. Jestem dla ciebie jedynym źródłem poznania. Dlatego zaufaj Mi bezgranicznie, a w tym pełnym zaufaniu odzwierciedlisz doskonałą ufność dziecka. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Zobacz też:

 OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...