Aktualności

2020-10-19 13:40

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz. Proszenie dziecka

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

Bóg Ojciec: Posłuchaj. Gdyby dziecko nie wierzyło że ojciec spełni jego prośbę, nie prosiłoby. Kiedy dziecko prosi, ma wielką nadzieję, a nawet pewność, że zostanie wysłuchane, bo od razu zakłada swoją wielką determinację i że nie przestanie prosić, aż otrzyma. Dziecko prosząc ojca, zakłada, że potrafi spełnić jego prośbę, może to zrobić i najprawdopodobniej również będzie chciał spełnić jego prośbę z powodu swojej wielkiej ojcowskiej miłości. Ten, kto kocha, zawsze pragnie uszczęśliwić tego, którego kocha.

 

Zastanów się teraz, jakie dziecko otrzymuje w końcu od ojca to, czego pragnie. Właściwie każde. Nie zawsze od razu. Czasem po dłuższym czasie, ale jeśli tylko jest to w możliwości ojca, będzie się starał zaspokoić pragnienie dziecka. Prośby, które nie mają szansy byś wysłuchane to te, których wysłuchanie mogłoby zaszkodzić dobru dziecka, jego rozwojowi i bezpieczeństwu. Wreszcie te, które są złe, to znaczy ich intencje są złe.

 

Zaufaj Mi więc, kiedy prosisz. Proś Mnie jak zupełnie małe dziecko. Wierz niezłomnie, że spełnię twoją prośbę właśnie dlatego, że jest prośbą dziecka. Dlaczego miałbym nie słuchać Mojej własnej córki? Jeśli mogę i potrafię? Pamiętaj. Ja mam wszystko. Ja potrafię wszystko Ja mogę wszystko. Wierz mocno i żyj ze Mną w wielkie zażyłości. Uwielbiam spełniać prośby dzieci. Jeśli ty chcesz sprawiać radość tym, których kochasz, pomyśl, o ile większe jest Moje pragnienie, jeśli Moja miłość przerasta twoją o cały wymiar Boskości.

 

Kiedy prosisz, proś z prostotą. Proś o to, czego chcesz. Nie proś o to, o co uważasz, że musisz prosić. Proś o to, na czym rzeczywiście ci zależy. Wtedy prosisz Mnie z wiarą i wtedy prosisz sercem. Nie zakładaj, że odmówię. Zawsze wierz, że zostaniesz wysłuchana, bo tylko takie prośby, które są Mi powierzane z ufnością, znajdują Moją odpowiedź. Wiara czyni cuda. Zobowiązuje Serce Boga. Nie jest to wezwanie do zuchwałości. Pokora jest właściwa dziecku i warunkuje jego postawy. Proś pokornie, ale uparcie, ani przez chwilę nie tracąc nadziei, że wysłucham. Błogosławię cię teraz w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Zobacz też:

 OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...