Aktualności

2020-10-11 14:32

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz. Myśli niszczące w sercu człowieka miłość do ludzi

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

Bóg Ojciec: Zrozum, że małe dziecko musi być wychowywane, inaczej wyrośnie na człowieka bez zasad, bez opanowania i kultury. Tak samo jest z sercem. Serce musi być wychowywane. Nie wystarczy więc wiedza. Potrzebujesz ćwiczyć swoje serce, aby było posłuszne i uległe, a z czasem stało się najpiękniejsze. Ja będę twoim Nauczycielem, a ty będziesz nauczać twoje serce. Wpatrzony jestem w twoje serce. To ono jest miejscem Mojego szczególnego upodobania. Przez kolejne dni będę pokazywał ci twoje serce i jego skłonności, a ty będziesz je kształtować według Mojej Woli.

 

Dziś przypatrz się twoim myślom o innych ludziach. Postaraj się, aby ani jedna złośliwa czy zła myśl nie weszła do twojego serca. To, że się pojawi, jest pewne. Nie znaczy to jeszcze, że popełniasz grzech. To może być pokusa podsunięta ci przez złego ducha. Chociaż więc pojawi się w twoim umyśle zła, wyniosła, pyszna, osądzająca czy złośliwa myśl, nie wzbudzisz Mojej odrazy, dopóki będziesz ją uznawać za intruza i odrzucać, chroniąc przed nią twoje niewinne serce. Jeśli ją wpuścisz do serca, zabrudzi je i oszpeci. Z czasem, jeśli z uwagą będziesz praktykować to ćwiczenie, myśli te staną się coraz rzadsze i twoje spojrzenie na innych ludzi stanie się czystsze.

 

Staraj się w głębi serca zapisać tę prawdę o innych ludziach, że jest to twoje rodzeństwo dane ci przez Boga, cierpiące bardzo wiele w ciągu swojego życia. Grzech pierworodny uczynił bowiem nieszczęśliwym całe stworzenie. Kochaj więc ludzi, bo cierpią na brak miłości. Okazuj życzliwość już w sercu, gdzie jeszcze nikt jej nie dostrzega… oprócz Mnie. Tak ćwiczone serce zaowocuje dobrym słowem i życzliwym czynem na zewnątrz. Pokusy te wpuszczone do serca doprowadzą do grzechów najpierw w myślach, potem w mowie, a na końcu w konkretnych zachowaniach, które nie będą wzorem chrześcijańskiego życia.

 

Usprawiedliwiaj ludzi przed samą sobą, aby ich nie osądzać. Zawsze bądź ich aniołem, który szuka tylko sposobności do pomocy. Szatan towarzyszy ludziom, aby ich osądzać, podjudzać i potępiać. Bądź dobrym aniołem na Ziemi, Moim wysłańcem i błogosławieństwem dla ludzkości od samego początku pojawienia się w tobie myśli, aż do czynu przeciwnego do tego, czym kusił cię szatan. Sprzeciwiaj się wszelkiej złośliwości, jaka się w tobie pojawi. Ludzie złośliwi więdną przed czasem. Złość ich niejako pożera. Ty pokonasz tę diabelską cechę, jeśli tylko ją zobaczysz i rozpoznasz. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Zobacz też:

 OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...