Aktualności

2020-10-15 15:15

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz. Myśli budzące w sercu człowieka niepokój i lęk

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

Bóg Ojciec: Uczyniłem cię dzieckiem od początku. Dla ciebie stworzyłem wszechświat. Gwiazdy i księżyc, słońce i mrok, dla ciebie to wszystko. Oddaj Mi chwałę, traktując Mnie jak Ojca. Ponieważ Ja nigdy się nie zmieniam, ty również na zawsze pozostań dzieckiem. A jeśli świat cię doświadczył i zmienił twoje serce, powróć do jego pierwotnej postaci. Oczyść je dla Mnie i uczyń słodkim, niewinnym i bez skazy, jakim było na początku.

 

Myśli człowieka pojawiają się nagle i wnoszą pokój lub nie. Te, które wnoszą niepokój, nie pochodzą od Boga ale z samego Piekła [od szatana]. Dziecko bowiem, dopóki ma rodziców, nie potrzebuje się bać. Kiedy ich utraci, wówczas odczuwa lęk. Ty masz Mnie od zawsze i na zawsze, bowiem nie mam początku ani końca. Nie umrę nawet na chwilę jak umiera człowiek. Ja będę żył zawsze i nic nie wymknie się spod Mojej kontroli. Nie ma też dziedziny, na której bym się nie znał, ani sfery, gdzie nie miałbym wpływów. A skoro jestem i pozostaję twoim Ojcem, jaki sens ma lękanie się czegokolwiek?

 

Lęk jest związany z utratą Boga. Nadchodzi po zwątpieniu. Jest cieniem grzechu. Władzą szatana. Poprzez lęk kieruje on zachowaniem ludzi. Dlatego nigdy nie wątp o Mojej dobroci, obecności i życzliwej trosce. Im bliżej zwątpienia tym bliżej upadku. Ani lęk, ani ból nie mają władzy nad tymi którzy zaufali bez reszty Bogu.

 

Twoim kolejnym ćwiczeniem będzie więc rozpoznawanie myśli budzących w tobie lęk jako szkodliwych i nie pochodzących od Boga. Dziecko na kolanach ojca nie powinno się lękać, bo jest bezpieczne. Dziecko na kolanach Ojca Wszechmogącego nigdy i w żadnych okolicznościach nie powinno się bać. To mi uwłacza. Dlatego przyglądaj się uważnie zbliżającym się do ciebie niepokojom. To atak na twoje serce, które winno być gładkie jak tafla wody na jeziorze. Nie burz jego pokoju byle czym i nie dopuszczaj złego [szatana] do swego serca, pokonując w umyśle jego podstępny atak. Kiedy bowiem lęk zamieszka w sercu człowieka niszczy w nim obraz dziecka. Czyni go okrutnym, nieczułym i wrogim.

 

Zapamiętaj dobrze, czyim jesteś dzieckiem i kto zamieszkuje twoje czyste i wolne od niewoli grzechu serce. Odrzucaj wszystkie myśli mącące twój pokój. Słysz Mój głos rozbrzmiewający wewnątrz twojego serca, centrum Mojego dowodzenia w tobie: „Ja jestem…”. Teraz powstań, mała, nieporadna istoto, i nabierz odwagi, bo „Ja jestem” powiedział ci te słowa. Błogosławię cię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Zobacz też:

 OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...