Aktualności

2020-10-15 15:38

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz. Kształtowanie nowych świętych serc

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

Bóg Ojciec: Orędzia, które ci podyktowałem i nadal dyktuję, są bardzo ważne. Będą jeszcze trwały. Możecie jednak przystąpić już teraz do realizowania Mojej Woli, starając się usilnie postępować według zasad Reguły Mariańskiej i w ten sposób przygotować się do przyjęcia Moich wytycznych. Jest to kolejny etap postępowania za Maryją, więc powiedz księdzu, aby przypominał te reguły i odnowił je w sercach ludzi. Są to reguły obowiązujące wszystkich zakonników Czasów Ostatecznych, które kształtują serca ludzi według Serca Najświętszej Maryi Panny, a to Serce kształtowane było na wzór Najświętszego Serca Jezusa.

 

Orędzia, które teraz zapisujesz, są proste i jasne w przekazie, ale trudne do realizacji dla serc niezaprawionych w boju pokus (ślub czystości) i samodyscypliny (Reguła Mariańska). Dlatego chcę, aby te reguły zostały przypomniane i wprowadzone w życie przez tych, którzy sądzą, że mają jeszcze czas. Jesteście ludźmi poddanymi bardzo wielu bodźcom i trudno się was kształtuje. Dzieci małe uczą się szybko. Dzieci większe wolniej, a dorośli najwolniej.

 

Weźcie to sobie do serc, że potrzebuję więcej czasu, aby was przygotować do Nieba, bo nawrócenie oznacza początek życia, ale nie taki początek, jaki jest u dzieci. Początek nauki z bagażem doświadczeń i grzechów, które opóźniają i utrudniają naukę. Zaczynacie życie Boże jako dzieci chore, kalekie, okaleczone. Choć dusze czyste po gruntownej spowiedzi mają na początku swojej nowej drogi „czyste konto”, są już zniszczone złymi nawykami i skłonnościami.

 

Ukształtowanie nowych, świętych serc z serc niewinnych jest procesem wymagającym, ale prostym. Ukształtowanie serc zniszczonych grzechem, a odzyskanych, wymaga większego wysiłku i jest to proces bardziej złożony. Dlatego mając człowieka dotkniętego tak wieloma błędami, kształtuje go ponownie przy użyciu tak wielu środków, aby powoli odtruć jego serce i uczynić je na nowo sercem dziecka. Z tego punktu rozwoju duchowego ukształtowanie świętego serca jest już procesem wymagającym, ale jak wspomniałem wcześniej prostym. Takie wyjaśnienie przekażesz księdzu, aby dobrze rozumiał, co robię i co on ma robić. Błogosławię cię na tę drogę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Zobacz też:

 OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...