Aktualności

2020-10-15 15:21

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz. Dziecko nie dąży do własnych celów

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

Bóg Ojciec: Posłuchaj, Moje dziecko. Dzisiaj postaraj się pamiętać o tym, że małe dziecko nie dąży do realizacji swoich celów. Słucha rodziców, a ich cele są jego celami. Zapamiętaj, że masz te same cele co Ja. Twoje cele muszą być zawsze podporządkowane Moim. Staraj się nie planować niczego beze Mnie i warunkuj twoje plany, mówiąc: Jeśli chcesz, zrobię dziś to i to. Pamiętaj, że mogę nie chcieć. Nie upieraj się przy swoim.

 

Pomyśl teraz, czy małe dziecko chodzi gdziekolwiek samo i załatwia samo jakieś sprawy? Byłby to dziwny i niepokojący widok. Samotnym dzieckiem zaraz zainteresowałby się ktoś obcy, bo jest narażone na tak wielką ilość niebezpieczeństw, a przy tym jest tak nieświadome i bezbronne, że normalny człowiek nie mógłby pozostawić go w tym stanie bez opieki. Zapamiętaj ten widok i zrozum, że dla Mnie ty w centrum miasta, ty na ulicy, ty na lotnisku, ty w urzędach, ty za kierownicą to dokładnie to samo. Jesteś Moim dzieckiem. Tak małym, nieświadomym i bezbronnym w Moich oczach, że nie mogę pozostawić cię ani chwili bez Mojej opieki. Pamiętaj jednak, że ta opieka zależy od ciebie. Możesz być niesfornym malcem, który co chwila ucieka rodzicom i w końcu zrobi sobie krzywdę, albo dzieckiem, które co chwilę się odwraca, sprawdzając czujnie, czy rodzice są ciągle w zasięgu wzroku. Możesz też być dzieckiem, które trzyma ojca za rękę, nie wyprzedza go i nie wybiera własnych ścieżek, ale idzie tam, gdzie idzie ojciec. To dziecko jest najbezpieczniejsze.

 

Niech ten obraz zostanie w twojej głowie na zawsze. Jesteś tylko małym dzieckiem w wielkim świecie walki dobra i zła. Jeśli puścisz Moją dłoń i pobiegniesz w pojedynkę z dala od Mojej opieki, porwie cię nieprzyjaciel [szatan], w najlepszym przypadku zgubisz się, pokąsa cię tylko zwierzę, upadniesz, zrobisz sobie krzywdę, ale na pewno wylejesz niepotrzebnie wiele łez. Trzymaj się blisko Mnie nieustannie. Nie wybieraj się nigdzie beze Mnie. Proś Mnie z prostotą dziecka, abym wszędzie chodził wraz z tobą, abym wraz z tobą załatwiał twoje sprawy, abym jeździł z tobą samochodem, bo jestem mądrzejszy i wszechwidzący. Zdaj się na Moją opiekę i nie wychodź beze Mnie z domu. Nie rób nic beze Mnie w domu. Poparzysz się, skaleczysz, nadłożysz pracy, nic ci się beze Mnie nie uda tak, jak pragniesz. Zdaj się na Mnie we wszystkim i ciesz z tego, że masz Ojca, który jest wszechmogący, a przy tym zawsze ma dla ciebie czas. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Zobacz też:

 OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...