Aktualności

2020-10-15 15:17

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz. Cierpliwość – cecha rzadka nawet u dzieci

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

Bóg Ojciec: Pisz. Dziś skupisz się na cierpliwości. To cecha tak rzadka, że trudno ją będzie znaleźć nawet u dzieci. Zniecierpliwienie jest nieodzownym towarzyszem współczesnego człowieka. Natychmiastowe zaspokajanie pragnień w sferze materialnej, właściwie bez wysiłku, przyzwyczaja ludzkość do żądania tych samych rezultatów w sferze ducha. Zauważ, jak często w ciągu dnia marszczysz z niezadowoleniem brwi, bo albo coś poszło nie po twojej myśli, albo ktoś nie zrozumiał twojej intencji, albo nie dosłyszał, albo tobie samej coś nie wychodzi.

 

Cierpliwość zakłada przyjęcie tego stanu rzeczy za naturalny i właściwy. Ludzie mają prawo nie dosłyszeć, co mówisz, nie zrozumieć tego, zrozumieć inaczej niż ty. Świat wokół ciebie ma własne cele i nie może przystanąć, kiedy się zbliżasz, aby wszystko poszło po twojej myśli. Ludzie wchodzą sobie pod nogi, bo dbają o własne sprawy, są nieuprzejmi, bo się spieszą: są bezwzględni, bo bardzo chcą załatwić swoje sprawy już teraz, bo kolejnego dnia mają ich tak wiele, że jedna więcej, nie załatwiona dziś i już, uczyni ich jutrzejszy dzień nieznośnym i niemożliwym do realizacji obowiązków.

 

Ty jednak, mając na uwadze cele wyższe, musisz wyskoczyć z tego wiru, aby realizować Wolę Bożą w każdej chwili. Sprawy żądające natychmiastowego zajęcia się nimi i ich natłok, wysysają bowiem człowieczeństwo z ludzi, którzy stają się brutalni i bezwzględni wobec siebie nawzajem. Cierpliwość zakłada, że wszystko ma swój czas i dziś nie musi być lepsze od jutra. Na pierwszym miejscu jest Bóg i Jego Prawo. Na drugim miejscu człowiek i jego delikatna natura. Chociaż bowiem sam w pośpiechu rani innych ostrym jak brzytwa językiem, sam oczekuje życzliwości i przejmuje się każdym nieprzyjaznym spojrzeniem, a złośliwe słowa wypowiedziane przez innych pozostawiają w nim rany. Człowiek delikatny jak motyl, sam wobec innych postępuje jak słoń. Zauważ tę prawdę i uzbrój się w ogromną cierpliwość, aby nikogo nie zranić nawet spojrzeniem. Cierpliwość jest bowiem cechą niezbędną do realizacji miłości bliźniego.

 

Postaraj się dzisiaj nie zniecierpliwić ani razu, zachowaj pokój i nie złość się wydarzeniami przeciwnymi twoim oczekiwaniom. W trudnych momentach wbijaj się myślą do wieczności, która skwapliwie notuje twoje zachowanie. Traktuj irytujące cię rzeczy jako próby rozwijające w tobie tę wspaniałą i rzadką cnotę – cierpliwość. Uczyń twoją twarz niezmąconą wodą, która nie pieni się z byle powodu. Twój cel jest odległy. Aby go osiągnąć, musisz przegrać wiele zawodów i wyścigów. Pamiętaj jednak, że tracąc po ludzku, zyskujesz w wymiarze wiecznym. Tym sposobem prześcigniesz wielu i na prawdziwej mecie [NIEBO] będziesz w czołówce. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Zobacz też:

 OFIARA MSZY ŚWIĘTEJ – ORĘDZIA

GDYBYŚCIE MIELI WIARĘ WE MNIE, TO NA BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KAPŁANA KLĘKALIBYŚCIE – PAN JEZUS

OFIAROWANIE MSZY ŚWIĘTEJ przed każdą Mszą św., w której uczestniczymy

OSOBISTE OFIAROWANIE SIĘ BOGU OJCU W POŁĄCZENIU Z OFIARĄ MSZY ŚW. przed każdą Mszą św., w której uczestniczę

MODLITWA PO MSZY ŚWIĘTEJ – JEZU MÓJ KRÓLU

Rozmyślanie Męki Pańskiej, czyli co dzieje się podczas Ofiary Mszy św.

Duchowa Komunia Święta

Dopuszczanie kobiet do liturgii jest profanacją. Wielu kapłanów z tego powodu pójdzie na potępienie, pociągając za sobą te naiwne kobiety – o. Pio

szafarze Komunii św.

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

Wasz śpiew jest Mi obrzydliwy, bo przynosi chwałę wam samym, a nie Mnie /schole, chóry, zespoły, orkiestry/

Adoracja Najświętszego Sakramentu – Na Żywo

Modlitwa codzienna Żertwy ofiarnej

GŁÓWNE GRZECHY KAPŁAŃSKIE – PAN JEZUS

PODEJMIJ ŻERTWĘ ZA KAPŁAŃSKIE SERCE

PAN JEZUS – rozważanie orędzi o kapłaństwie

POWÓD MOICH ŁEZ – MARYJA

STAŃ SIĘ DZIECKIEM jeszcze raz

ORĘDZIA O CZCI I KULCIE BOGA

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny

Co się dzieje podczas Eucharystii – ks. Dominik Chmielewski

czytaj więcej...