Aktualności

2017-10-03 18:51

Reguła Mariańska. PRACA W BOGU

REGUŁA MARIAŃSKA

RYCERSTWO JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

Matka Boża: Córko, będę mówiła o Moim życiu, ale tak, abyś była zdolna naśladować Mnie we wszystkim. Moje Serce było przepełnione miłością, a Mój umysł wpatrywał się w tajemnice Boga. Pośród codziennych czynności życia możliwe jest trwanie w zjednoczeniu z Bogiem i myślą i sercem. Od tej pierwszej chwili, w której otwierasz oczy, aż do tej ostatniej, w której je zamykasz, staraj się trwać myślą i sercem przy Bogu, nie tylko skierowując ku Niemu swoją modlitwę, ale skierowując ku Niemu każdą swoją intencję. Od pierwszej chwili po przebudzeniu staraj się patrzeć zawsze w górę i pamiętać, po co żyjesz. Kto dał ci życie i jak wielką wdzięczność i miłość winna jesteś Bogu. Pamiętaj o wszystkich Tabernakulach świata i zadośćuczyniaj za wielkie opuszczenie twojego Boga. Skierowując nieustannie twoje serce ku Jezusowi, przynosisz wielka pociechę Jego samotnemu Sercu. Proszę, abyś starała się wszystko czynić z Nim i dla Niego.

 

Dzisiaj chcę nauczyć cię pracy. Praca niezależnie od tego czy jest pracą fizyczną, czy umysłową, pochłania bardzo wiele czasu i pozostawiona tym czynnością samym w sobie może być nawet zmarnowanym czasem. Praca jest święta, jeśli jest ofiarowana Bogu i wykonywana z miłością dla Niego. Niezależnie od specyfiki pracy, czy jest ona służbą innym ludziom bezpośrednio, czy też pośrednio, zyskuje inny wymiar, kiedy jest ofiarowana. Pierwsza więc i najważniejsza zasada dotycząca pracy, to przystąpienie do niej po jej uprzednim ofiarowaniu i dopiero wtedy. Podczas tej krótkiej modlitwy proście również Ducha Świętego, abyście wykonali ją zgodnie z Jego Wolą. Proście o pomoc w tym, co może sprawić wam trudność. Tak ofiarowana praca jest już modlitwą.

 

Zdarza się jednak, że praca, którą przychodzi wykonać, nie jest zaplanowaną i upragnioną, wówczas wykonywanie jej przynosi wielką trudność, pragnienie ofiarowania jej może ujść z pamięci. Tym bardziej, czując niechęć i złość z powodu tej nieplanowanej pracy, trzeba ją wcześniej ofiarować i tym razem usilnie prosić Ducha Świętego, aby odmienił złe uczucia, jakich ona przysparza. Uświadomcie sobie, że właśnie ta praca, skoro zupełnie przez was nie planowana, jest Wolą Bożą, a nie waszą, dlatego ma większą wartość w oczach Boga i przez jej wykonanie z miłością możecie wiele więcej okazać miłość i wierność waszemu Stwórcy. Postarajcie się wówczas ofiarować ją za coś, na czym naprawdę wam zależy. Wspomnijcie na Jezusa, który dźwigał ciężki krzyż tylko i wyłącznie z miłości. Nie miał najmniejszego upodobania w tej czynności. Wykonywał ją tylko i wyłącznie dlatego, że taka była Wola Jego Ojca w Niebie. Jeżeli więc to, co musicie wykonać, nie jest trudniejsze od tego, czego dokonał dla was Mój Syn, podziękujcie za to, że za tak niewiele możecie odwdzięczyć się Bogu za tak wiele.

 

Wykonując pracę, w chwilach przerwy starajcie się rozważać wartość zwykłych czynności. Usługiwanie innym jest usługiwaniem samemu Bogu. Każda zwykła czynność jest uświęcona już tym samym, że wykonywał ją Chrystus jako Człowiek i Chrystus jako Bóg. Jeżeli sam Bóg pracował i trudził się na Ziemi, wy również wykonujcie swoją pracę i cieszcie się, że możecie powtarzać Jego czynności. Jeżeli swoje czynności łączyć będziecie z czynnościami Jezusa na Ziemi, będą one samą modlitwą, ponieważ Jezus nie wykonał  żadnej czynności bezmyślnie, ale wszystko, co czynił, było modlitwą i ofiarą dla Jego Ojca za was.

 

Po wykonaniu pracy dziękujcie za nią, że mogliście się utrudzić na chwałę Bożą. Wszelką zasługę oddajcie Bogu, sami zadowalając się spełnieniem Jego Woli. To jest wszystko, co do was należy i wszystko co zabierzecie ze sobą z tego świata. Tam dokąd się udajecie, pokornie pracując i cierpiąc, czeka was wszystko przygotowane już ręką Boga, Jego pracą i Jego cierpieniem. Przyjdziecie na gotowe i wasza praca wspomoże was na tej drodze tylko na tyle, na ile będzie modlitwą, a więc będzie ofiarowana i wykonana na chwałę Bożą. Błogosławię was wszystkich w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

 

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

 

czytaj więcej...