Aktualności

2017-10-03 16:43

Reguła Mariańska. POST

REGUŁA MARIAŃSKA

RYCERSTWO JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA

Matka Boża: Moja córko, przychodzę, aby pouczyć cię o postępowaniu w czasie postu. Wiem, że masz duże trudności z zachowaniem postów o chlebie i wodzie. Twoje złe samopoczucie związane jest z odwodnieniem organizmu i ze zwlekaniem ze spożywaniem posiłku aż do chwili, w której zaczynasz się źle czuć. Postaraj się od samego rana pić ciepłą wodę, dla rozgrzania i pobudzenia organizmu, a później zjeść śniadanie składające się wyłącznie z chleba. Zjeść jednak co najmniej dwie kromki chleba, niezależnie od tego czy jesteś głodna, czy nie. 

 

Tajemnica postu polega na tym, aby umieć się oprzeć pokusie. Zdołasz wytrzymać post i ofiarować Mi go, jeśli wcześniej Mnie o to poprosisz i jeśli uświadomisz sobie wcześniej, dlaczego pościsz i co jest przyczyną twojego postanowienia. Proszę o post dla dwóch powodów. Po pierwsze pragnę ofiary zadośćuczynienia za grzechy świata. Po drugie pragnę was prowadzić do Nieba, a post jest drogą uświęcenia duszy. Dużo łatwiej jest przyjąć dary duchowe człowiekowi, który pości, niż temu, kto nie pości. 

 

Kolejnym ważnym warunkiem zachowania postu jest niespożywanie obfitego posiłku wieczorem, poprzedniego dnia. Wbrew pozorom to wcale nie pomaga. Lepiej jest zjeść lekko i wstać z lekkim żołądkiem, a nie być zmęczonym i bez siły już na samym początku dnia.  W ogóle, jeśli wyeliminuje się zbytnie spożycie, wówczas również łatwiej będzie organizmowi przyjąć post. 

 

Jeżeli będziesz pościć regularnie, ból zniknie. Jeżeli nieregularnie, wciąż będziesz się z nim wzmagać. Postanowienie o poście powinno być stałe. Jeżeli raz znajdziesz sobie usprawiedliwienie, już zawsze będziesz go szukać. Dlatego na początku było ci łatwiej, a później coraz trudniej, bo nie dopuszczałaś sobie żadnych ulg i nie rozważałaś nawet możliwości przerwania postu. Postanowienie o przyjęciu postu danego dnia powinno być nieodwołalne. Jeśli już to postanowisz, wytrwaj. Wówczas, odejdzie ci ta jedna pokusa przerwania postu. Pamiętaj, że to jedna z niewielu rzeczy, o które was proszę, i to niestety jedna z najbardziej niechętnie spełnianych próśb. Wiem, że nie jest to dla was łatwe, ale jest to łatwy sposób na pozyskanie dusz grzeszników dla Mnie. Pomyślcie o innych, o ludziach nie znających Boga i poświęćcie się dla nich, bo bez waszej ofiary nie mogę im pomóc. 

 

W momencie najsilniejszej pokusy starajcie się natychmiast ofiarować post w jakiejś intencji. Może to być Moja intencja, możecie ofiarować go w intencji grzeszników, dusz czyśćcowych, pokoju na świecie, waszej ojczyzny czy konkretnej, ważnej dla was sprawie. Proszę was jednak o włącznie postu do waszego życia, bo jest wam bardzo potrzebny. Ja również bardzo go potrzebuję i dlatego proszę was o pomoc poprzez tę ofiarę. Proście o pomoc Ducha Świętego, aby to On panował nad waszymi ciałami. Wypełnijcie Moje zalecenia, a post stanie się dla was możliwy. Mało tego, stanie się dla was pożądany. Będę was wspierała w tych wysiłkach, ale nie poddawajcie się, przystępujcie do tej ofiary, bo was o nią proszę. 

 

Dzięki waszym wysiłkom mogę powstrzymać wiele zła i wile jego skutków. Potrzebuję jednak waszych ofiar. To bardzo ważne. Spróbujcie wykonać Moją wolę chociaż przez jeden miesiąc, a zobaczycie i przekonacie się, że będziecie pełni pokoju i łatwiej będzie wam opanować emocje. W waszych duszach dokona się widoczna już dla was zmiana, a Ja będę dokonywać zmian w waszym otoczeniu. Wierzcie w siłę tej ofiary. Łączcie wasz post z postem Jezusa i wasze pokusy ofiarujcie Mu, wspomnijcie, że i On był kuszony i wytrwał. 

 

Będę bardzo zadowolona, jeżeli mnie wysłuchacie, bo wielu z was pragnie Mi służyć, ale czekacie na Moje łaski. Ja również pragnę się wami posługiwać, ale bez waszej współpracy nie mogę wiele dokonać nawet w was samych, a co dopiero wobec innych, za których Mnie prosicie. Nie pozostawiajcie Mnie samej, ale pomóżcie Mi ratować świat i liczne dusze. Słuchajcie tylko tego, o co was proszę, a dokonamy bardzo wiele. Proszę was o posłuszeństwo i abyście brali sobie głęboko do serca Moje prośby i starali się je wypełniać. Wówczas staniecie się prawdziwie Moimi dziećmi i okażecie Mi swoją miłość, bo dziecko, które kocha swoją matkę, spełnia jej prośby. Amen. Błogosławię was wszystkich w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

 

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

 

czytaj więcej...