Aktualności

2022-10-10 16:15

POST. CZAS POKUTY. Złe samopoczucie w czasie postu

POST. CZAS POKUTY

Bóg Ojciec: Kiedy myślisz o poście, od razu czujesz słabość. To iluzja. Post nie powoduje osłabienia. To zbyt krótki czas, aby twój organizm mógł odczuć jakąkolwiek stratę. Przeciwnie. Odpoczywa, oczyszcza się i regeneruje. Złe samopoczucie to przede wszystkim lęk przed złym samopoczuciem. Kładziesz się, zanim poczujesz się źle albo na wszelki wypadek, aby nie poczuć się źle. Niepotrzebnie. Znacznie skuteczniej pokonasz post, angażując się w jakąś konkretną pracę i poświęcając jej swoje myśli. Nie ma nic gorszego dla poszczącego niż rozważanie własnej niemocy, wielkości swojej ofiary i zawieszenie wszelkiej aktywności z powodu postu. W ten sposób upewniasz się tylko w przekonaniu, że robisz coś niezwykle trudnego i niebezpiecznego. To nieprawda. Poszczenie jest łatwe. To czasowe ograniczenie ilości i jakości pokarmów i napojów. Nic wielkiego.

Kiedy jednak zaczynasz czuć się źle, uświadom sobie własne nieposłuszeństwo, bo powinnaś była zjeść pieczywo na śniadanie niezależnie od tego, czy masz na nie ochotę i wypić ciepłą wodę, aby się rozgrzać. Często brakuje na to czasu, a potem, kiedy zaczyna się ból, jest już za późno. Ciepła woda zapobiega wszystkim boleściom i złemu samopoczuciu. Trzyma cię na nogach w dobrej kondycji, podtrzymuje ciepło w ciele i dodaje wewnętrznej pewności, uspokaja. Spróbuj jutro postąpić według Moich zaleceń.

Dużo ciepłej wody powinno znacząco poprawić twój stan tego dnia. Jeśli tylko nie będziesz robić dużych przerw w poszczeniu, zniknął zupełnie wszystkie dolegliwości bólowe i lękowe. Jest czas obfitowania i czas postów. Aby umieć docenić dobrobyt, trzeba zakosztować biedy. Post zapewnia ci te doznania. Kiedy więc pościsz, pość całą duszą i nie próbuj w tym dniu doznawać niczego szczególnego. Wystarczy, że się trochę wyciszyć i uspokoisz zmysły. Przeplataj posty dniami wesela i obfitości, a dzięki postom nie zabraknie ci tych drugich. Poszcząc, zawsze ściągasz na siebie błogosławieństwo. Błogosławię cię, Moje dziecko, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

Poniedziałek dzień postu o CHLEBIE I WODZIE za tych, którzy nie poszczą wcale

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

LITANIA POSZCZĄCEGO

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

 

czytaj więcej...