Aktualności

2022-09-26 16:17

POST. CZAS POKUTY. Złe duchy wobec poszczących

POST. CZAS POKUTY

Bóg Ojciec: Chcę rozwijać waszą umiejętność poszczenia, bo jest to ofiara, która tak jak odmawianie różańca świętego ma moc egzorcyzmu, to znaczy odpędza złe duchy i wspomaga proces uwalniania. Złe duchy nienawidzą postu z powodu jego przemożnego działania na ich sferę oddziaływania. Człowiek, który pości, jest bardziej kuszony, ale zarazem staje się bardziej odporny na pokusy, bo bardziej ich świadomy. Łatwiej dostrzega, co jest okazją, a co pokusą, rozpoznaje intencje własnych myśli i umie nimi kierować. Mimo że jest kuszony bardziej, jednak grzeszy mniej. Post niejako wymusza święte życie. Nie da się pościć i grzeszyć jednocześnie.

 

Dzień postu jest dniem, w którym poszczący grzeszy najmniej. Jego skupienie na rzeczach duchowych, poprzez odwrócenie się od rzeczy zmysłowych, owocuje większą świadomością chwili, silniejszą wolą trwania w dobrym i pełnieniu Woli Bożej. Złe duchy z czasem opuszczają tych, którzy wytrwale poszczą w czasie postu, a cały swój atak skupiają na nim następnego dnia. Musicie być tego świadomi. Im dłużej i bardziej konsekwentnie pościcie, tym ataki złych duchów w czasie postu są na was mniej skuteczne i również mniej zapalczywe. Z czasem poszczący w czasie dnia postnego odczuwa więc względny spokój. Jednak kolejnego dnia rozpętuje się wokół niego piekło. Wszystko układa się nie po jego myśli. Jedna rzecz spada mu na głowę po drugiej. Domownicy zdają się nie do zniesienia i cały pokój i wyciszenie minionego dnia postu i zwycięstw ulatuje bez śladu. To wszystko jest zamierzone i perfidnie prowadzone przez splot niekorzystnych i wyprowadzających człowieka z równowagi zdarzeń. A że są kuszeni wszyscy, którzy pościli, atakują się często nawzajem, tracąc świadomość bycia obiektem kuszenia.

 

Strzeżcie się więc również w te dni, abyście nie tracili w nich nagromadzonych poprzedniego dnia łask. Opanujcie emocje poprzez świadome wzywanie Nieba na pomoc po okresie poszczenia. Pamiętajcie, że kiedy kończycie post, zaczynacie kolejną walkę z tymi, którzy nie mogli się do was przedostać przez cały dzień. Teraz postarają się ze wszystkich sił nadrobić stracony czas. Jedzcie więc powoli i z rozmysłem. Nie obżerajcie się, bo to jest grzech. Uważajcie na język w tym dniu. Kto za dużo je, ten również za dużo mówi. Kto za dużo mówi, traci skupienie i umiejętność kontrolowania własnych wypowiedzi. Myśli, zmysły, wzrok, wszystko to, trzymane na żelaznej uwięzi przez post, jest teraz przedmiotem wściekłego ataku złych duchów, które nienawidzą poszczących. Starajcie się więc umacniać od rana poprzez modlitwę, a najlepiej udział w Ofierze Mszy świętej, która jako najwyższa Ofiara da wam najsilniejszą ochronę.

Komunia święta w tym dniu ma dla was również moc egzorcyzmu. Ochrania duszę człowieka i utrzymuje go w łasce. Wyciszenie wewnętrzne jest poprzez tę łaskę nadal utrzymywane w duszy. Później jest już łatwiej opanować emocje i reagować spokojnie na kolejne przeciwności losu, które podcinają skrzydła poszczącym zwycięzcom pokus. To wzmożone kuszenie i prowokowanie was do grzechu, niech da wam wewnętrzną świadomość trwania na drodze świętości. To dowód na to, że się na niej znajdujecie. Ta myśl niech doda wam otuchy i sił do znoszenia przykrości, złośliwości i ataków tego dnia. Błogosławię was, Moje dzieci, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

Poniedziałek dzień postu o CHLEBIE I WODZIE za tych, którzy nie poszczą wcale

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

LITANIA POSZCZĄCEGO

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

 

czytaj więcej...