Aktualności

2022-11-02 16:15

POST. CZAS POKUTY. Zapłata wieczna

POST. CZAS POKUTY

Bóg Ojciec: Posłuchaj Mnie teraz uważnie. Będę ci płacił za każdy post łaskami i to nie tylko na Ziemi, ale również w wieczności. Mówiłem ci już o tym, że chrześcijanin powinien żyć tak, jakby wybierał się w daleką podróż na całą wieczność. Codziennie powinien odkładać sobie zapasy na to nowe życie, do którego wejdzie z pustymi rękoma, z długami albo przygotowanym, a więc posiadając potrzebne tam, po drugiej stronie, łaski.

 

Chciałbym, abyś zapamiętała to dobrze i zdała się zupełnie na Mnie w swoim postępowaniu i myśleniu. To Ja obiecuję ci nagrodę i Ja będę ci ją dawał. Choć tutaj nakazałem ci rezygnację z wielu przyjemności i odsunąłem cię od miłego, spokojnego i niezależnego życia, jakie prowadziłaś, wszystko to wynagrodzę ci sowicie. Kiedy patrzysz na te rzeczy, których wyrzekłaś się dla Mojego Imienia, błogosław Mnie i dziękuj. Wszystko to gromadzisz jako łaski, podczas gdy inni zjadają, wypijają i pozostawiają na Ziemi, nic nie zyskując, a nawet tracąc. Walka, którą toczymy ze światem zła, jest walką o wieczność ze Mną. Nie ma i nigdy nie będzie żadnej większej nagrody. Walcz tylko o to, aby spędzić ze Mną swoją wieczność od pierwszej chwili utraty twojego oddechu, spędź ze Mną twoją wieczność.

Zrozum, że będę ci wkładał w ręce ofiary, abyś tylko mogła Mnie nimi przebłagać. Niczego nie musisz Mi udowadniać. Znam twoją słabość. Chcę tylko bardzo dokładnie rozpisać drogę do Nieba, abyś nie mogła się na niej zgubić i przyszła do Mnie. To jest Mój cel. Wszystkie wskazówki, prośby, reguły, ustanawiam po to, aby zgromadzić dla ciebie te łaski, których potrzebujesz. Pokuta nie tylko gromadzi je dla ciebie, ale także dla innych, a przez to twoja nagroda powiększa się o tę radość, którą otrzymuję poprzez te obdarowane łaskami dusze. Kiedy więc pościsz, pamiętaj, że to twoja inwestycja w wieczność. Bądź silna i nie daj się złamać. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

Poniedziałek dzień postu o CHLEBIE I WODZIE za tych, którzy nie poszczą wcale

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

LITANIA POSZCZĄCEGO

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

 

czytaj więcej...