Aktualności

2022-08-13 16:07

POST. CZAS POKUTY. Wielkie łaski dla tych, którzy wciąż nie potrafią pościć

POST. CZAS POKUTY

Bóg Ojciec: Jestem przy tobie. Zapisz Moje słowa. Błogosławię cie, Moje dziecko. Post wydaje ci się niemożliwy, bo trudny, nie do uniesienia. Dla tych jednak, którzy otrzymali Moją łaskę, jest łatwy, choć ma swoją wagę. Jest i pozostanie wysiłkiem woli, ma wartość w postaci wygranej walki z pokusą i ma wartość jako umartwienie. Ale to już owoce postu, o których pouczę cię później. Doprowadziłem cię aż dotąd, abyś mogła powiedzieć: post jest niewykonalny.

– Tak, Panie. Zlituj się nade mną, bo nie ma we mnie sił do walki, chęci do walki, motywacji do walki. Duch oziębły, serce zatwardziałe i ciało leniwe, ale Ty możesz wszystko.

– Tak, Ja mogę. Powiedz Mi, czy chcesz pościć?

 – Tak i nie! Chcę pościć, bardzo, bo Ty tego pragniesz, ale wszystko we mnie krzyczy: Nie! Tylko nie post!

– Tak. To twoja wola, która Mi się sprzeciwia i nazywa niemożliwym rzeczy łatwe. Chcę pokazać ci na tym prostym przykładzie, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwej i co to jest łaska. Choć dziś post zdaje ci się obrzydliwy i wstrętny tak bardzo, że nawet nie chcesz o nim myśleć, zaczniesz pościć od środy z wielkim zapałem i radością. Ja to sprawię, a ty tylko słuchaj. Opowiem ci o poście. Czym jest, po co jest, dlaczego Kościół przez wieki pościł, jakie są owoce postu i jakie łaski mu towarzyszą. W Moich rozważaniach skupię się na poście o chlebie i wodzie, bo on jest właśnie podstawową formą umartwienia, o którą was dodatkowo proszę. 

Post jest pokutą. Polega na czasowym wstrzymania się od jedzenia i picia, a więc karmieniu ciała. Człowiek, jak wiesz, składa się z ciała i duszy, więc powstrzymanie się od jedzenia i picia niejako usypia zmysły, a wówczas dusza ludzka oswobadza się nieco. Znaczy to, że staje się bardziej czuła na dotknięcie Boże i bardziej chłonna, jeżeli chodzi o przyjmowanie łaski. Czasowe wstrzymanie się od jedzenia dowolnych pokarmów i picia wszelkich napojów nie jest jeszcze postem całkowitym, możecie bowiem pić dowolną ilość wody i jeść chleb w potrzebnej wam ilości, dzięki temu możliwe jest aktywne życie, bo niewielu z was może pozwolić sobie na zatrzymanie biegu spraw na ten właśnie dzień, w którym będziecie pościć. Post jednak w pewien sposób i tak przerywa ten szalony pęd, jaki jest charakterystyczny dla tempa życia XXI wieku. 

 

Podam ci teraz tematy, które omówię później. Dlaczego pragnę, postu? Czy post jest pokutą? Historia postu. Post o chlebie i wodzie. Szatan wobec postu. Intencja postu. Walka duchowa. Modlitwa w czasie postu. Życie sakramentalne w czasie postu. Pokora w czasie postu. Złe samopoczucie w czasie postu. Łaski płynące z poszczenia. Syn Boży poszczący na Ziemi. Post i Czyściec. Owoce postu. Nagroda dla poszczących. Kościół wobec postu. Hartowanie ducha. Umniejszenie zmysłowej części człowieka. Zapłata wieczna.

To tylko niektóre z tematów, które o mówię. Ale to jeszcze nic. Dodatkowo otrzymasz nowennę, którą będziesz odmawiać, zanim zaczniesz pościć. Chcę, aby wszyscy, którzy dotąd boją się postu, przystąpili do tej nowenny i otrzymali łaskę postu. Ty będziesz pierwsza jako dowód dla tych dusz, które z łatwością poszczą, że poszczenie jest łaską, nie tylko indywidualnym wysiłkiem duszy. Jest łaską, którą Bóg obdarowuje duszę za jej wysiłek i walkę. Łaskę tę można stracić zupełnie albo doświadczyć czasowej próby niemocy duchowej, dzięki której człowiek poznaje swoją słabość i nicość i zyskuje pokorę. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

Poniedziałek dzień postu o CHLEBIE I WODZIE za tych, którzy nie poszczą wcale

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

LITANIA POSZCZĄCEGO

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

 

czytaj więcej...