Aktualności

2022-08-24 16:17

POST. CZAS POKUTY. Post jako odtrutka dla cywilizacji dobrobytu

POST. CZAS POKUTY

Bóg Ojciec: Posłuchaj, Moje dziecko. Życie pokutne obejmuje wiele dziedzin i wiele czynności, ale zrozum, że najważniejsze jest nastawienie serca na czynienie pokuty. Pierwsza rzecz, o jaką cię prosiłem, to post, ponieważ świat się obżera dla przyjemności, pozostawiając w skrajnym ubóstwie pewne narody lub ich części. Rozpasanie cielesne idzie w parze z zanikiem duchowości. Umiar stał się przestarzałym ideałem, który wyszedł z mody. A nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu jest grzechem [7 grzechów głównych].

 

Nowe choroby rozwiniętych cywilizacji w zakresie żywności [anoreksja, bulimia], które wynikają z wielu nieprawidłowości w dziedzinie produkcji żywności, nadmiernej ich produkcji i zaburzenia równowagi duchowej w samym człowieku, mogą być zupełnie usunięte poprzez wprowadzenie postu. Nadmierne spożycie generuje nadmierne pobudzenie człowieka i agresję lub przeciwnie, znużenie, ospałość i rezygnację. Rozpasanie cielesne i brak jakichkolwiek hamulców w dziedzinie odżywiania prowadzi do tej samej choroby w dziedzinie prokreacji człowieka, który pozbawiony duchowych wartości zdąża do zdziczenia cielesnego, w którym człowiek bawi się innym człowiekiem, odzierając go przy tym zgodności.

 

Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że post wprowadza porządek do sfery żywienia i przywraca pokój ludzkiemu sercu. Wycisza i uspokaja, a przy tym jest ogromną pokutną, bo to, co dla dawnych pokoleń było łatwe, dla was żyjących w dobrobycie jest bardzo trudne. Gdy tamtym do szczęścia wystarczyła pajda chleba, dla was pajda chleba oznacza wielką pokutę. Przyjmuję ją, bo post oznacza dla was bunt przeciwko całemu systemowi deprawacji wprowadzonemu do wszelkich dziedzin życia chrześcijańskiego. Brak w nim szacunku do jedzenia. Brak ten skutkuje również brakiem szacunku do życia, a także brakiem szacunku do Dawcy życia [Boga].

Człowiek zdaje się sobie samowystarczalny, dopóki jest syty, ale kiedy pości, wie, jak jest słaby jaką łaską jest pełna lodówka. Głodny człowiek ani nie potrafi dobrze pracować, ani się uczyć, ani oderwać myśli od własnego żołądka, aby wznieść się ku Bogu. Wszystko więc powinno być zachowane w prawidłowych proporcjach, aby człowiek mógł się rozwijać zarówno duchowo jak i fizycznie. Ten czas pokuty i postu zwiększy waszą pokorę i umiejętność przyjmowania Mojej Woli. Błogosławię cię, Moje dziecko, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

Poniedziałek dzień postu o CHLEBIE I WODZIE za tych, którzy nie poszczą wcale

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

LITANIA POSZCZĄCEGO

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

 

czytaj więcej...