Aktualności

2022-09-12 16:15

POST. CZAS POKUTY. Błogosławieństwo dla duszy i ciała

POST. CZAS POKUTY

Bóg Ojciec: Chciałbym teraz, aby twój post był ofiarą miłości. Polega to na tym, że poszczący z miłości nie stara się skrócić czasu postu, jeść rzeczy smaczniejszych niż należy i przede wszystkim nie narzeka.

Napisz takie orędzie. Istotą postu nie jest wcale jedzenie chleba i picie wody. Istotą postu jest wstrzemięźliwość, a więc nie jedzenie i nie picie niczego poza chlebem i wodą. Jeśli człowiek czyni to z miłości do Boga, tym samym przynosi mu to wielką korzyść. Aby czynić to autentycznie z miłości należy być uczciwym wobec siebie samego. Nie skracać czasu postu nawet o kilka minut. Poza tym, nie należy pościć z zegarkiem w ręku, oczekując zakończenia postu. To niepotrzebnie wydłuża i utrudnia czas postu, bo człowiek zamiast cieszyć się i korzystać z tego czasu, koncentruje się wciąż na jedzeniu. Sprawdzając, ile upłynęło czasu, nie sprawdzisz przecież, jak długo możesz jeszcze jeść sam chleb i pić wodę, ale kiedy wreszcie będziesz mogła zjeść lub wypić co innego, prawda? Zatem nie myślisz o niejedzeniu, ale o jedzeniu. Cały czas myślisz o jedzeniu. To ci właśnie utrudnia post i przeszkadza korzystać z niego w pełni.

 

Mówiłem ci już, że najlepszym sposobem na ten dzień, jest zaplanować w nim intensywne zajęcia, takie, które angażują cię mocno przede wszystkim umysłowo, ale i fizycznie. Naprawdę, to pragnienie jedzenia poszczególnych rzeczy i picia konkretnych napojów to pokusy. Nie potrzebujesz tak często jeść i pić. Żywność, którą spożywasz, jest zupełnie wystarczająca dla ciebie i nie musisz jeść tak dużo i tak często. Wczoraj zjadłaś spokojnie za dwa dni. Wiemy, że to szczególny czas i jesz w nim więcej niż zwykle, ale wierz Mi, twój organizm potrzebuje dużo mniej, niż się wam wmawia.

 

Aby wszystkie organy człowieka wystarczyły mu na całe życie, nie mogą pracować bez przerwy. Post jest dla was błogosławieństwem nie tylko w sferze ducha. Jest bardzo zdrowy dla waszych ciał. Poprawia ich ogólną kondycję, a nawet przynosi uzdrowienie z wielu poważnych chorób. Wierz Mi, nie robię ci krzywdy, żądając postu. Przedłużam ci życie i zawczasu eliminuje choroby, na które mogłabyś zapaść. Uspokajam stany zapalne. Wyciszam organizm i regeneruje go. Nie czynię nikomu krzywdy Moimi żądaniami. Przeciwnie. Zawsze daję wam dobro, bo was kocham. Poście więc spokojnie. Te trzy posty w tygodniu dla osoby dorosłej to zupełnie bezpieczne i dobroczynne działanie. Dla dziecka to już za dużo. Poza tym uwzględnij poza prawami fizyki również Moje błogosławieństwo i wypływające z niego korzyści. Kiedy więc pościsz nie myśl, że robisz sobie coś złego. Miej świadomość, że czynisz dobro w każdym tego słowa znaczeniu. Pokochaj wodę, bo najbardziej jej potrzebujesz i nie myśl tyle o jedzeniu w czasie postu, bo dodajesz sobie pokus. Myśl o błogosławieństwie, które rozlewam na twoją duszę i ciało. Błogosławię cię teraz w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

Poniedziałek dzień postu o CHLEBIE I WODZIE za tych, którzy nie poszczą wcale

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

LITANIA POSZCZĄCEGO

ORĘDZIA O POŚCIE – cz. I

POST. CZAS POKUTY – Orędzia o poście cz. II

 

czytaj więcej...