Aktualności

2020-12-28 14:18

PAN JEZUS – rozważania Orędzi o małżeństwie

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

MAŁŻEŃSKA DROGA KRZYŻOWA

 

Rozważania Orędzi o małżeństwie:

DZISIEJSZE MAŁŻEŃSTWA OPARTE SĄ NA KŁAMSTWIE, DLATEGO SĄ TAK NIE TRWAŁE I NIEPRAWDZIWE – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

WSZYSTKO CO ZŁE U MĘŻA SPADA I NA ŻONĘ. ON I ONA SĄ JEDNO W MOICH OCZACH – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

DWIE NAJWAŻNIEJSZE ZASADY ABY WYTRWAĆ W SAKRAMENCIE MAŁŻEŃSTWA – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

BEZ MĘŻA CZY ŻONY NIE WYBIERAJ SIĘ DO NIEBA – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

NA RODZICACH SPOCZYWA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZŁE LUB DOBRE WYBORY SWOJEGO DZIECKA AŻ DO JEGO ŚMIERCI – ŚW. AGNIESZKA (Orędzia o małżeństwie)

PO ZAWARCIU SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA MĘŻCZYZNA I KOBIETA STANOWIĄ ODTĄD JEDNĄ CAŁOŚĆ, CHOĆ SĄ DWOMA OSOBAMI – ŚW. AGNIESZKA (Orędzia o małżeństwie)

UBOLEWAM NAD STANEM DZISIEJSZYCH MAŁŻEŃSTW – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

BRAK BOGA, BRAK MIŁOŚCI, EGOIZM TO GŁÓWNE CZYNNIKI NISZCZĄCE DZISIEJSZE MAŁŻEŃSTWA – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

MAŁŻEŃSKIE BŁĘDY ŻON. Kobieta, żądając, aby mąż podążał za nią, grzeszy pychą i staje się przyczyną osłabienia małżeństwa – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

MAŁŻEŃSKIE BŁĘDY ŻON. Mężczyzna, który czuje się nie kochany, odda swoje zranione i odrzucone serce pracy, kolegom, pasjom, nałogom, rozrywce lub innej kobiecie – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

MAŁŻEŃSKIE BŁĘDY ŻON. Poczucie bycia niekochanym i niechcianym w oczach żony sprawia, że mężczyzna pragnie czuć się wartościowym w oczach kogokolwiek – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

MAŁŻEŃSKIE BŁĘDY MĘŻÓW. Mąż powinien być dla swojej żony jak ojciec, do którego zwróci się z każdą obawą i znajdzie wysłuchanie – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

MAŁŻEŃSKIE BŁĘDY MĘŻÓW. Raniąc serce kobiety, łamiesz jej kręgosłup, podcinasz nogi miłości – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

MAŁŻEŃSKIE BŁĘDY MĘŻÓW. Jeśli kobieta może ufać swojemu mężowi, będzie go również kochać. Jeśli nie, lęk przed nim zabije jej miłość – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

JEŚLI SZUKACIE WZORU DLA SWOJEGO MAŁŻEŃSTWA WŚRÓD ZNAJOMYCH LUB W MEDIACH A NIE WE MNIE, TO JEGO PRZETRWANIE WISI NA WŁOSKU – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

JEŚLI MAŁŻONKOWIE NIE POTRAFIĄ SOBIE PRZEBACZAĆ, TO ZNACZY, ŻE NIGDY NIE ŁĄCZYŁA ICH MIŁOŚĆ, TYLKO POŻĄDANIE – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

ROZPAD LUB OSŁABIENIE MAŁŻEŃSTWA NIGDY NIE LEŻY PO JEDNEJ STRONIE – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

MAŁŻEŃSKA MODLITWA CAŁKOWITEGO PRZEBACZENIA, źródłem umocnienia i odbudowy małżeństwa, a także scalenia już rozbitego – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

TE ZWYCZAJNE, CODZIENNE GESTY MIŁOŚCI, SĄ SEKRETEM TRWAŁOŚCI MAŁŻEŃSTWA – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA ZAWARTY PRZED BOGIEM, NIE JEST PRYWATNĄ SPRAWĄ MAŁŻONKÓW – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

WAŻNIEJSZA DLA WAS W DNIU ŚLUBU BYŁA (JEST) ZABAWA WESELNA I PO CZĘSCI WYSTRÓJ KOŚCIOŁA, NIŻ SAM SAKRAMENT, KTÓRY JEST NAJWAŻNIEJSZY  – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

KIEDY OBCHODZICIE ROCZNICĘ SWOJEGO ŚLUBU, ODNAWIAJCIE JĄ WRAZ ZE MNĄ PRZED SOBĄ I W OBECNOŚCI KAPŁANA  – PAN JEZUS (Orędzia o małżeństwie)

ANTYKONCEPCJA JEST GRZECHEM ŚMIERTELNYM, DOTYCZY TO RÓWNIEŻ MAŁŻEŃSTW, GDZIE STOSOWANA UDERZA W SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA. KARĄ ZA GRZECHY NIECZYSTOŚCI JEST WIECZNE POTĘPIENIE – PAN JEZUS

ZWIĄZKI NIESAKRAMENTALNE SĄ PROSTĄ DROGĄ DO PIEKŁA – MATKA BOŻA 

NIGDY NIE ZGADZAJ SIĘ NA ROZWÓD PO ZAWARTYM MAŁRZEŃSTWIE – PAN JEZUS

KOBIETY MORDUJĄCE WŁASNE DZIECI, SĄ GORSZE OD HERODA ZABÓJCY BETLEJEMSKICH NIEMOWLĄT – PAN JEZUS

TAJEMNICA MSZY ŚWIĘTEJ według św. o. Pio

***

PONIEDZIAŁEK dzień modlitw za rozbite małżeństwa, jedność rodziny, za żonę, męża, dzieci…

Kary czyśćcowe za grzechy dzieciobójstwa (MATEK, OJCÓW, LEKARZY I TYCH CO NAMAWIAJĄ)

Cierpienia rozwodników po śmierci

czytaj więcej...