Aktualności

2022-11-30 16:16

ORĘDZIA O POŚCIE. Zachwycić Boga

ORĘDZIA O POŚCIE

Pan Jezus:  Dobrze. Napiszemy coś jeszcze o poście, bo widząc, jak rośnie wasza wiara i zaangażowanie w post, pragnę umocnić was jeszcze bardziej.

Moja mała armio poszczących, dla ciebie są te słowa. Jeśli ona (Agnieszka – zapisująca Orędzia) potrafiła pościć, wszyscy potraficie. Potrzebujecie tylko odpowiedniej zachęty. Każda dusza ma w sobie pragnienie podobania się Bogu. Niestety nie każda podejmuje jakiekolwiek działanie, aby Mu się podobać. Są dusze, które chcą się podobać Bogu takie, jakie są, prowadzą takie życie, jakie im się podoba, a nie zważając na Wolę Bożą. Te dusze odrzucają Boga dlatego, że śmie mieć inną wolę od woli człowieka. Ale wracając do naszego tematu, zapisz: Dusze szukające Boga pragną Mu się we wszystkim przypodobać tak, że sama świadomość bycia miłym w Jego oczach, sprawia im wielką radość. Dlatego ci, którzy wsłuchują się w Moje słowa i poszczą, otrzymują te łaskę podobania Mi się. Choć tobie, Moje dziecko, mało rzeczy podoba się tego dnia, Ja patrzę na ciebie z zachwytem. Pokonujesz siebie, aby spodobać się Mi. To zawsze robi na Mnie wrażenie. 

Posłuchaj teraz są dusze, które zwlekają, bo nie wierzą, że zależy Mi właśnie na ich poście. Nie wierzą w łaskę, którą daje Bóg. Post jest tylko czasowym wyrzeczeniem. Nie należy traktować go aż tak poważnie. To nie amputacja. Zobaczcie, jak wielką rzeczą stało się dla was jedzenie tego, co lubicie, i picie tego, do czego przywykliście. Przecież nie zabraniam wam jeść i pić, ale tylko ograniczam te rzeczy do minimum. Gdybyście mogli poznać, jak wiele mogę i chcę uczynić za tak niewielką ofiarę, jaką jest jednodniowy post, zrozumielibyście, o jaką drobnostkę was proszę, i byłoby wam głupio, że odmówiliście jej Bogu. 

Dni stracone nie wrócą. Postarajcie się wykorzystać ten czas, który wam pozostał. Każda ofiara ma swoją wagę i każda jest Mi potrzebna. I to czy jest to jedna więcej, czy jedna mniej też ma znaczenie. Później nie da się już tego nadrobić. Jest czas postu i czas ofiary. Dlatego proszę was o post teraz. Niniwa była posłuszna Moim słowom. Usłuchajcie i wy. Błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

LITANIA POSZCZĄCEGO

Akt strzelisty w chwili słabości w czasie postu

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

 

***      ***      ***

5. warunków dobrej spowiedzi

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Różaniec ze świętym Janem Pawłem II

PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA

Nowenna do Krwi Chrystusa

Modlitwa do KRWI Chrystusa – codzienna

Godzina Święta z czwartku na piątek

Objawienia świętych Kościoła Katolickiego o Duszach Czyśćcowych

JAK MOŻNA POMAGAĆ DUSZOM CZYŚĆCOWYM

PIEKŁO ISTNIEJE – z Dzienniczka św. Faustyny

23 MINUTY W PIEKLE

czytaj więcej...