Aktualności

2022-02-16 16:07

ORĘDZIA O POŚCIE. Post Pana Jezusa

ORĘDZIA O POŚCIE

Pan Jezus:  Posłuchaj, Moje dziecko. Chciałbym rozkochać cię w poście, bo jest łatwą drogą do uwolnienia się od zbytniego przywiązania do spraw materialnych, a przede wszystkim do bycia niewolnikiem wobec zachcianek własnego ciała. Być Bogiem na Ziemi oznaczało również dla Mnie poskromienie żądań ludzkiego organizmu. Walczyłem z sennością, zmęczeniem i ludzkim głodem. Znam słabość ludzką. Choć jestem Bogiem, doświadczyłem jej. Poszczenie pozwalało Mi się ściślej połączyć w modlitwie z Ojcem. Odrywałem się wówczas od Ziemi i podążałem duchem do Nieba. Jako człowiek z krwi i kości musiałem jeść, a jednak jako Bóg znałem rzeczywistą wartość jedzenia i nie przeceniałem go.

Odżywiałem się w sposób prosty, choć siadywałem również przy stołach obficie zastawionych potrawami jak najbardziej wyszukanymi. Nie gardziłem żadnym jedzeniem, ale jednocześnie nie rozkoszowałem się nim. Cieszyłem się zmysłem smaku, ale nie pozwalałem mu zaprzątać Moich myśli ani tym bardziej wkradać się do sfery Moich pragnień. Zachowanie wstrzemięźliwości w pokarmach skutkuje opanowaniem zmysłu smaku w taki sposób, aby nie miał wpływu na postępowanie człowieka. Choć jadłem z radością umiałem cieszyć się każdym darem Bożym, to jednak nigdy nie zdarzyło Mi się przejeść.

Post w każdym tego słowa znaczeniu, to znaczy post od mięsa, od pewnych potraw, czasowy, od ilości czy jakości sprawia w człowieku pewne zmiany. Są to zmiany w podejściu do jedzenia, własnego ciała i duszy. Post uczy wstrzemięźliwości we wszystkich dziedzinach życia. Pozwala oddalić się duszy od niskich żądz. Chciałbym więc rozkochać cię w poście jako prostym środku do uwolnienia się od zbytniego wsłuchiwania się w potrzeby własnego organizmu. To sposób na skupieniu się na celach duchowych i dążenia do nich pomimo ludzkiej ułomności. Błogosławię cie, Moje dziecko, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

LITANIA POSZCZĄCEGO

Akt strzelisty w chwili słabości w czasie postu

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

 

***      ***      ***

5. warunków dobrej spowiedzi

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Różaniec ze świętym Janem Pawłem II

PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA

Nowenna do Krwi Chrystusa

Modlitwa do KRWI Chrystusa – codzienna

Godzina Święta z czwartku na piątek

Objawienia świętych Kościoła Katolickiego o Duszach Czyśćcowych

JAK MOŻNA POMAGAĆ DUSZOM CZYŚĆCOWYM

PIEKŁO ISTNIEJE – z Dzienniczka św. Faustyny

23 MINUTY W PIEKLE

czytaj więcej...