Aktualności

2022-11-14 16:15

ORĘDZIA O POŚCIE. Pokusa marzenia o jedzeniu

ORĘDZIA O POŚCIE

Pan Jezus:  Posłuchaj więc dalej o tajemnicy postu. Skoro już wiesz, że post nie czyni ci żadnej szkody, przeciwnie, jest błogosławieństwem dla twojej duszy i ciała, rozumiesz także, że złe samopoczucie w dniu postu jest przejściowe i przy regularnym poszczeniu zupełnie zniknie. Staraj się od rana skupić na swoich zadaniach i cieszyć się z tego, że część rzeczy znika dziś z twoich myśli i trosk. Nie będziesz dziś jeść nic poza tą konieczną odrobiną chleba i niech to będzie jedyna myśl o jedzeniu tego dnia.

Nie rozmyślaj o tym, co lubisz i czego dziś nie możesz jeść czy pić. Staraj się w miarę możliwości omijać dziś sklepy i pozostać trochę na boku świata. Ucinaj myśli o jedzeniu, które pojawiają się w twojej głowie. To pokusy, nie marzenia. To zwykłe pokusy, które próbują twój uwolniony i próbujący odpocząć umysł znów zniewolić rozmyślaniem o konsumpcji. Jeśli będziesz marzyć tego dnia o jedzeniu, o tym, co zjesz, kiedy skończy się post, nie wyciągniesz należytych korzyści z postu i pokusy w końcu cię pokonają.

Ciesz się wolnością od jedzenia tego dnia. Myśl o tym, że dziś jesteś siostrą aniołów i żyjesz tak jak one. Wolność, jaka daje post, jest wtedy bardziej odczuwalna, korzyści z niego płynące większe, a sam post staje się wówczas rzeczą upragnioną, choć wciąż pozostaje ofiarą. Błogosławię cię zawsze na ten dzień. Błogosławię cię dzisiaj w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

LITANIA POSZCZĄCEGO

Akt strzelisty w chwili słabości w czasie postu

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

 

***      ***      ***

5. warunków dobrej spowiedzi

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Różaniec ze świętym Janem Pawłem II

PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA

Nowenna do Krwi Chrystusa

Modlitwa do KRWI Chrystusa – codzienna

Godzina Święta z czwartku na piątek

Objawienia świętych Kościoła Katolickiego o Duszach Czyśćcowych

JAK MOŻNA POMAGAĆ DUSZOM CZYŚĆCOWYM

PIEKŁO ISTNIEJE – z Dzienniczka św. Faustyny

23 MINUTY W PIEKLE

czytaj więcej...