Aktualności

2022-11-23 16:16

ORĘDZIA O POŚCIE. Najprostsza, kontrolowana ofiara

ORĘDZIA O POŚCIE

Pan Jezus:  Błogosławię cię na te drobne wyrzeczenia, które dla Mnie czynisz. Czy wiesz, że już zawsze będziesz pościć? Udzielam ci tej łaski, bo długo Mnie o nią prosiłaś. Nie znaczy to, że nie będzie cię to kosztować, znaczy to, że mimo wszystko pragnąć będziesz postu. Chcę udzielić tej łaski tym, którzy naprawdę pragną i proszą Mnie o to, ale nie potrafią pokonać własnej słabości.

Złe samopoczucie nie jest u człowieka niczym nadzwyczajnym. Czasami ogarnia go smutek, a czasami lęk. Czasami cierpi ból. To część życia. Wszystkie te rzeczy są zbawienne, bo mogą być ofiarowane Bogu i wraz z Moją zbawczą Męką wypraszać łaski dla świata. Zagłuszając w sobie te przykre stany, człowiek traci również możliwość składania ofiary. Powinien raczej radować się, a czując się źle, cierpiąc na ból lub przygnębienie myśleć: „Cierpię. To wspaniale! Mogę to ofiarować Bogu! Czuję się fatalnie. Jakie szczęście! Złożę to w ofierze samemu Bogu!” Wiem, że jeszcze nie jesteście wstanie tak myśleć, ale powoli przyuczycie się do tego.

Zaczynamy od postu, bo jest świadomą ofiarą, a więc taka, na którą można się przygotować, przewidzieć ewentualne dolegliwości, aby później przyjąć je ze spokojem. Zaczynamy od postu, bo jest najprostszy. Planujesz sobie czas próby, gorszego samopoczucia i wiesz, kiedy ten czas się skończy. Trudniejsze są trudności i cierpienia, które przychodzą na człowieka znienacka, których nie planował, na które nie mógł się przygotować i których przyjęcie wymaga już większego zaufania do Boga, bo człowiek nie jest również świadomy [długości] czasu, jaki przyjdzie mu znosić taką próbę. Bez porównania łatwiej więc złożyć ofiarę Bogu, którą człowiek niejako kontroluje. Teraz, Moje najdroższe dziecko, błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

LITANIA POSZCZĄCEGO

Akt strzelisty w chwili słabości w czasie postu

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

 

***      ***      ***

5. warunków dobrej spowiedzi

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Różaniec ze świętym Janem Pawłem II

PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA

Nowenna do Krwi Chrystusa

Modlitwa do KRWI Chrystusa – codzienna

Godzina Święta z czwartku na piątek

Objawienia świętych Kościoła Katolickiego o Duszach Czyśćcowych

JAK MOŻNA POMAGAĆ DUSZOM CZYŚĆCOWYM

PIEKŁO ISTNIEJE – z Dzienniczka św. Faustyny

23 MINUTY W PIEKLE

czytaj więcej...