Aktualności

2022-05-11 16:07

ORĘDZIA O POŚCIE. Łaska niedostępna Aniołom i Duszom Czyśćcowym

ORĘDZIA O POŚCIE

Pan Jezus: Posłuchaj więc, Moje dziecko. Błogosławię cię w poście, który podejmujesz na Moją chwałę. Prawda, że już za nim tęsknisz? Tak post staje się częścią życia człowieka. Niezbędną jego częścią. Jeśli przestrzegać będziesz Moich zaleceń co do postu, będzie wam upływał w pokoju i radości. Jeśli w tym dniu jesteście bardziej zmęczeni, możecie położyć się wcześniej. Czekanie na posiłek w środku nocy nie jest zbyt korzystne. Rano czujecie się najedzeni, ale nie wyspani. Można się przyzwyczaić do przeżywania postu bez wyczekiwania i odliczania godzin do 24:00. Post upływa wówczas mniej cierpiętniczo, jak zwyczajny dzień, a jednak trochę lepszy od zwyczajnego. Dzień postu niech będzie dniem pokuty, ale bez narzekania i jęków. Nich będzie zaszczytnym dniem ofiary i walki, na którą zostają wezwani ci, którzy cieszą się miłością i uznaniem Króla. 

Składanie ofiary miłej Bogu może być wielką radością dla duszy. Pomyślcie o wszystkich Duszach w Czyśćcu. Pragnęłyby pościć, aby oddać należną chwałę Bogu. Żałują wszystkich zmarnowanych okazji do postu, lekceważenia postów nakazanych i zalecanych przez Kościół, cenią sobie teraz post, ale pościć już nie mogą. To co straciły w swoim ziemskim życiu, czas i możliwość do pokuty, straciły na zawsze. Nie będą mieć ani jednego dnia dodanego ze względu na pragnienie postu. Za późno.

Pomyślcie też o Aniołach, które cieszą się oglądaniem chwały Bożej, a jednak nie mogą oddać Mi chwały poprzez pokutę i umartwienia, bo nie mają ciał, które do tego służą. Pamiętajcie więc o ograniczonym czasie, który macie przeznaczony na post. Nie zmarnujcie więc ani jednej okazji do postu, bo będziecie tego żałować. Z Moją wszechmogącą pomocą, potraficie i będziecie pragnąć postu. Wykorzystajcie tę wielką łaskę, jaką daję wam przez te Orędzia, bo wraz z nimi daję wam łaskę postu. Każdemu, kto przystąpi do tych rozważań ze szczerym pragnieniem poszczenia i czystym sercem, udzielę łaski postu o chlebie i wodzie. Błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

LITANIA POSZCZĄCEGO

Akt strzelisty w chwili słabości w czasie postu

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

 

***      ***      ***

5. warunków dobrej spowiedzi

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Różaniec ze świętym Janem Pawłem II

PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA

Nowenna do Krwi Chrystusa

Modlitwa do KRWI Chrystusa – codzienna

Godzina Święta z czwartku na piątek

Objawienia świętych Kościoła Katolickiego o Duszach Czyśćcowych

JAK MOŻNA POMAGAĆ DUSZOM CZYŚĆCOWYM

PIEKŁO ISTNIEJE – z Dzienniczka św. Faustyny

23 MINUTY W PIEKLE

czytaj więcej...