Aktualności

2022-12-26 16:07

ORĘDZIA O POŚCIE. Intencja postu

ORĘDZIA O POŚCIE

Matka Boża: Chcę dziś mówić o poście, bo to dla was najtrudniejsza rzecz. Jednak kiedy będziecie Mnie uważnie słuchać, uda się wam ofiarować Mi cały post, bez żadnych ulg. Uważnie słuchaj Mojego głosu i wykonaj wszystko tak, jak ci powiem. Post zaczyna się już w przeddzień planowanego poszczenia, bo zaczyna się od silnego postanowienia. Jeśli chcesz pościć, postanów to sobie już dziś, nie jutro, kiedy zorientujesz się, że to ten dzień. Zaplanuj to dziś. W ten dzień postaraj się podporządkować twoje zajęcia poszczeniu. Jeśli to możliwe, nie wystawiaj się na zbędne pokusy, pokładając ufność we własnej silnej woli. Post lubi pokorę. Spodziewaj się raczej silnego kuszenia i nie powiększaj niepotrzebnie tej walki. Bóg wspomaga tych, którzy mimo postu muszą być wystawieni na pokusy i nie mogą zmniejszyć swojej aktywności zawodowej czy rodzinnej. Jeśli jednak możecie ograniczyć wyzwania tego dnia, zaplanuj go tak, aby nie wymagał od ciebie wielkich przedsięwzięć. dzień postu powinien być również dniem wyciszenia wewnętrznego, aby był postem nie tylko dla ciała, ale także dla duszy. Staraj się w nim mniej mówić, mniej działać. Więcej czasu poświęć modlitwie i rozważaniom. Modlitwa ta może towarzyszyć każdemu rodzajowi pracy, jeśli tylko uda się wam wyciszyć potrzebę mówienia i działania bez konieczności. 

Druga ważna rzecz to ofiarowanie postu już dzisiaj w intencji, jaka jest dla was ważna. Intencja może być osobista, a także ogólna. Może być darem dla Mnie, przebłaganiem za grzechy lub ofiara w konkretnej intencji. Jeżeli jest to dar w Mojej intencji, starajcie się uświadomić sobie ilość próśb, którymi was ponaglam na całym świecie, i to, że Moje błagania są jedynym ratunkiem dla świata. Chodzę do Mojego Syna nawet z pustymi rękoma i wypełniam je Moimi łzami. Pragnę jednak zanosić Mu wasze ofiary, jeśli tylko je otrzymam. Bądźcie pewni, że będę prosić o rzeczy konieczne, o których możecie nie wiedzieć. Ja jednak wiem o nich dobrze. Ufajcie Mi, że nie zmarnuję ani jednej najmniejszej ofiary, która zostanie Mi podarowana. Każda ofiara przynosi pożytek światu i daje Mi możliwość do działania. Nie mówcie sobie: „Będę pościć w przyszłym miesiącu albo od nowego roku”. Nie wiecie nawet, czy będzie przyszły rok i czy dożyjecie przyszłego miesiąca. Jeśli poniesiecie porażkę jednego dnia, już następnego planujcie kolejny post. Nigdy się nie poddawajcie i nie przestawajcie się starać. 

Jeśli pragniecie sami ofiarować swój post w konkretnej intencji, również zostanie przyjęty i przedstawiony Bogu. Łączcie ofiarę swojego postu z postami Mojego Syna, Moimi i wszystkich świętych, jacy kiedykolwiek pościli na Ziemi. Wtedy wasze posty zyskują większą zasługę przed Majestatem Boga. Łączcie również waszą ofiarę z cierpiącymi z powodu głodu waszymi braćmi na całym świecie. Ofiarując Mi swój dobrowolny post, łączycie się z nimi w cierpieniu i opuszczeniu przez świat. Te posty, które są ofiarowane Bogu przez wszystkich głodujących braci, mogą być ofiarowane przez was , kiedy zanosicie je Bogu wraz z waszym dobrowolnym wyrzeczeniem. To ogromne cierpienie świata jest wówczas wołaniem o litość i miłosierdzie. Nie bądźcie obojętni z powodu własnego dobrobytu. Okażcie miłość głodnym, współcierpiąc z nimi. Połączcie wasze modlitwy i ich cierpienia i jako członkowie świętego Kościoła Bożego składajcie swoje ofiary wraz z ofiarami Syna Bożego i wszystkich świętych w chwale, a także z cierpieniami pokutujących dusz w Czyśćcu i cierpiących niedostatek waszych braci na całym świecie. Niech ta ofiara, którą Mi złożycie, obejmie miłością cały świat. Na dzisiaj to wystarczy. Błogosławię cię, córko, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

 

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

LITANIA POSZCZĄCEGO

Akt strzelisty w chwili słabości w czasie postu

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

 

***      ***      ***

5. warunków dobrej spowiedzi

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Różaniec ze świętym Janem Pawłem II

PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA

Nowenna do Krwi Chrystusa

Modlitwa do KRWI Chrystusa – codzienna

Godzina Święta z czwartku na piątek

Objawienia świętych Kościoła Katolickiego o Duszach Czyśćcowych

JAK MOŻNA POMAGAĆ DUSZOM CZYŚĆCOWYM

PIEKŁO ISTNIEJE – z Dzienniczka św. Faustyny

23 MINUTY W PIEKLE

czytaj więcej...