Aktualności

2022-12-06 16:23

ORĘDZIA O POŚCIE. Człowiek prawdziwie wolny

ORĘDZIA O POŚCIE

Pan Jezus:  Kiedy już dojrzejesz do postu, poszczenie będzie ci dawało radość. Odpoczynek i ucieczkę od świata. Jest ukryciem się w Moim Sercu na czas postu. To wielka, ukryta siła poszczących. Nie tylko zyskujesz czas na rozmyślanie o sprawach Bożych, ale także uwalniasz się od niepotrzebnego zgiełku. Zamiast narzekać i martwić się pokusami, czujesz się wreszcie człowiekiem wolnym, wolnym choć na jeden dzień. 

Przyzwyczajenia konsumpcyjne człowieka czynią go niewolnikiem własnych zachcianek i pragnień, a czasem te zachcianki zaczynają rządzić życiem człowieka w sposób, którego on nie chce. Efektem takich zachowań jest otyłość i wszelkie uzależnienia od tych małych, które zniewalają człowieka wewnętrznie, ale jest on w stanie funkcjonować w społeczeństwie prawie normalnie, aż po te ciężkie, które niszczą życie człowieka, jego relacje i otoczenie bardzo szybko. Wszystkie te uzależnienia, widoczne i niewidoczne gołym okiem, źle wpływają na życie człowieka i jego otoczenie, jego reakcje i sposób myślenia. Pogłębiają bowiem egoizm i wewnętrzny lęk. 

Post jest odtrutką na wszystkie te zniewolenia. Jest ich bardzo wiele i większość jest akceptowana społecznie. Jednak ilość i powszechność tego zjawiska wzrosła tak bardzo, że stały się one prawdziwą plagą, która oślepia ludzkość. Trudno jest znaleźć ludzi prawdziwie wolnych. Post rozpoczyna oczyszczenie człowieka od wszelkich tego rodzaju rzeczy, które przekroczyły swoją miarę w życiu człowieka. Działanie oczyszczające postu jest więc nie tylko sprawą ciała, ale również duszy, umysłu, przyzwyczajeń, relacji i całego życia człowieka. Wytrwały post porządkuje człowieka wewnętrznie, a to czyni go tak silnym, że potrafi dostrzegać mankamenty swojego życia i przemieniać je zgodnie Wolą Bożą. Błogosławię cię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

 

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

LITANIA POSZCZĄCEGO

Akt strzelisty w chwili słabości w czasie postu

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

 

***      ***      ***

5. warunków dobrej spowiedzi

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Różaniec ze świętym Janem Pawłem II

PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA

Nowenna do Krwi Chrystusa

Modlitwa do KRWI Chrystusa – codzienna

Godzina Święta z czwartku na piątek

Objawienia świętych Kościoła Katolickiego o Duszach Czyśćcowych

JAK MOŻNA POMAGAĆ DUSZOM CZYŚĆCOWYM

PIEKŁO ISTNIEJE – z Dzienniczka św. Faustyny

23 MINUTY W PIEKLE

czytaj więcej...