Aktualności

2022-11-28 16:15

ORĘDZIA O POŚCIE. Bunt przeciwko grzesznemu światu

ORĘDZIA O POŚCIE

Pan Jezus:  Posłuchaj, Moje dziecko. Aby dopełnić potrzebnej wiedzy o poście, muszę powiedzieć ci o jednej jeszcze rzeczy. Mianowicie dla poszczącego o chlebie i wodzie błahostką, ofiarą miłą i przyjemną jest zachowanie postu od mięsa w piątek. Dla tych, którzy nie poszczą o chlebie i wodzie, i tak łatwy post może stać się przyczyną upadku. Widzisz, człowiek ma zdolność przystosowywania się do różnych warunków życia. Zbytnia wygoda i dobrobyt prowadzą ludzi do ociężałości i ospałości, które wynikają z obżarstwa i lenistwa. Taki tryb życia skutkuje wieloma chorobami, bo organizm człowieka nie jest maszyną do zaspokajania zachcianek zmysłowych. Kto tak traktuje własne ciało, grzeszy i sprowadza na siebie klątwę. Sposób więc, w jaki traktujecie swoje ciało, wpływa na to, jak ono wam ciąży.

Grzechy cielesne od nieczystości przez obżarstwo i lenistwo aż do ubóstwiania żądz własnego ciała i postawienia ich ponad Bogiem i Jego Prawem prowadzą do upadku człowieczeństwa jako takiego, do odczłowieczenia i okrucieństwa.

Rozpasanie seksualne prowadzi do wynaturzeń i przemocy, obżarstwo doprowadziło do głodu, a lenistwo cywilizacji zachodnich do niewolnictwa. Stąd widzisz, że wszelkie hołdowanie zmysłom i dozwalanie im na kształtowanie człowieczeństwa prowadzi do zezwierzęcenia, a hedonizm XXI wieku do skrajnej nieczułości, która pozwala w imię wszechpanującego komfortu na mordowanie dzieci, starców i chorych, a więc na eliminowanie słabej części społeczeństwa, która jest niekomfortowa, bo wymaga opieki, podczas gdy nowoczesny człowiek chce się bawić, cieszyć i korzystać z uroków życia. Wszystko, co w życiu nie jest zabawne, urokliwe i miłe, jest z niego bezwzględnie eliminowane w sposób niezwykle bezlitosny i okrutny. 

Post, Moje dziecko, jest otwartą wojną przeciwko temu demonicznemu światu, który większość ludzkości świadomie lub nieświadomie zaaprobowała. Poszcząc o chlebie i wodzie, sprzeciwiasz się dyktaturze własnego ciała, własnego dobrobytu i wygody. Choć stać cię na jedzenie, wstrzymujesz się od niego, aby złożyć samemu Bogu ofiarę. W ten sposób wyłamujesz się z tłumu występnych, którzy wspólnie odpowiadać będą za niesprawiedliwość i zbrodnie tego pokolenia. W ten sposób okazujesz swój bunt przeciwko temu światu i jego grzechom, a pokutując, pokutujesz nie tylko za własne, ale i za cudze grzechy. 

Pokutuj więc świadomie, abym w nadchodzącej godzinie postawił cię po prawej stronie i nie potępił wraz z całym pokoleniem bezbożnych. Wspomnij na Abrahama i Lota, na ofiarę sprawiedliwych i nie pozostawaj obojętny na Moje wezwanie do czystości, pokory i ofiary postu. To wezwanie jest wyróżnieniem w łasce i powołaniem do grona ludzi sprawiedliwych, którzy łagodzą Mój zapalczywy gniew na ludzkość. Przyjmij to zaproszenie, doceń je i stań w szranki tej pokutującej armii, która jest ostatnią nadzieją dla świata. Błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

MODLITWY na rozpoczęcie i zakończenie postu

LITANIA POSZCZĄCEGO

Akt strzelisty w chwili słabości w czasie postu

Piątek dniem postu od mięsa i o chlebie i wodzie

Środowy post od mięsa i o chlebie i wodzie

10 PRZYKAZAŃ BOŻYCH

 

***      ***      ***

5. warunków dobrej spowiedzi

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

Różaniec ze świętym Janem Pawłem II

PIERWSZE PIĄTKI MIESIĄCA

PIERWSZE SOBOTY MIESIĄCA

Nowenna do Krwi Chrystusa

Modlitwa do KRWI Chrystusa – codzienna

Godzina Święta z czwartku na piątek

Objawienia świętych Kościoła Katolickiego o Duszach Czyśćcowych

JAK MOŻNA POMAGAĆ DUSZOM CZYŚĆCOWYM

PIEKŁO ISTNIEJE – z Dzienniczka św. Faustyny

23 MINUTY W PIEKLE

czytaj więcej...