Aktualności

2018-09-09 16:39

Orędzia o Małżeństwie. MAŁŻEŃSKA DROGA KRZYŻOWA

 

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

STACJA XII

PAN JEZUS UMIERA NA KRZYŻU

Kłaniamy się Tobie, Panie Jezu Chryste, i błogosławimy Ciebie, żeś przez krzyż i Mękę swoją świat odkupić raczył.

 

Pan Jezus:  Umieram na krzyżu przez grzech. Grzech, za który płacę i który wziąłem na siebie, jest uśmiercony wraz ze Mną. Szatan traci swoją moc, a Ja otwieram drzwi do Życia wiecznego w szczęśliwości zbawionych. Jeśli uśmiercicie wasze grzechy, przybijając je do Mojego krzyża w Sakramencie pokuty, możecie zacząć nowe, szczęśliwe życie. Ja – Bóg jestem Szczęściem absolutnym. Tam, gdzie Ja jestem, tam jest zawsze przebaczenie i nadzieja.     

 

W chwilach Mojego największego cierpienia – na krzyżu, kiedy ból przeszywa całe Moje ciało niewyobrażalnym wstrząsem, człowiek, który Mi go zadaje, grzesznik, którego grzechy przybiły Mnie do krzyża, mówi Mi o swoim żalu. Przyjmuję go i przebaczam. Nie pytam o nic więcej, a nadto obiecuje mu Raj i daję mu go. Wiem, że bardzo cierpi z powodu błędów swojego życia i prościej byłoby mu obwiniać za to innych, a jednak korzy się przede Mną i żałuje. Małżonkowie, proszę was, kiedy usłyszycie słowa: „Przepraszam”, bądźcie wspaniałomyślni jak Ja. Nie powiedziałem przecież do współcierpiącego łotra: „Na co Mi twoje przeprosiny, kiedy już jestem na krzyżu?”. Nie powiedziałem mu: „Nie zdołam ci przebaczyć i zapomnieć, bo cierpię”. Nie dąsałem się, aby cierpiał jeszcze trochę bardziej. Dałem mu Raj.

 

Żal i ukorzenie się jest waszą prywatną małżeńską spowiedzią. Nie trzeba nic więcej. Ja zawsze odpowiadam: „Już dobrze, wiem, że żałujesz”, i zapominam całe zło. Bądźcie wspaniałomyślni jak Ja, bo jeśli na otwarcie serca nie otworzycie własnego i nie dacie szansy temu, kto cierpi, żałować i przepraszać, jesteście gorsi niż on. Choćbyście nadal cierpieli, zawsze przyjmujcie każde przeprosiny i każdy sposób naprawienia krzywdy, jaki będzie wam ofiarowany, każde zadośćuczynienie i podarunek na przeprosiny, wszystko, co tylko będzie wam dane, bo nie pozwolić na żal i zadośćuczynienie, a tym samym ulżenie duszy pokutującej, jest już cechą czysto diabelską, która zamyka Raj. Moją odpowiedzią na szczery żal jest Raj. Waszą odpowiedzią niech będzie również raj wspólnego życia w miłości i przebaczeniu. Ja otwieram grzesznikowi ramiona, zapewniając go, że od dziś kocham go jeszcze bardziej. Wy czyńcie to samo.

 

Ojcze nas…

Zdrowaś Maryjo…

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj się nad nami.

I Ty, któraś współcierpiała, Matko Bolesna, przyczyń się za nami.

 

 

Powrót do ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PONIEDZIAŁEK dzień modlitw za rozbite małżeństwa, jedność rodziny, za żonę, męża, dzieci…

Kary czyśćcowe za grzechy dzieciobójstwa (MATEK, OJCÓW, LEKARZY I TYCH CO NAMAWIAJĄ)

Cierpienia rozwodników po śmierci

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...