Aktualności

2018-09-08 11:53

Orędzia o Małżeństwie. BUDOWANIE RELACJI WZAJEMNEJ UFNOŚCI

Dzień szósty rekolekcji

ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

Modlitwa do Ducha Świętego

 

Pan Jezus: Dziś, kiedy przebaczyliście sobie nawzajem, zaczynacie nowe życie. Obmyci Moją Krwią i we łzach swoich współmałżonków możecie zacząć budować waszą miłość. Najpierw ją widzieć, a później również dawać. Po wszystkich doświadczeniach minionych dni rekolekcji i po uświadomieniu sobie prawdy, własnych win, których dotychczas nie dostrzegaliście, możecie przystąpić do Sakramentu Spowiedzi dla oczyszczenia się z nich. Chcę, aby wasze serca były już zupełnie wolne i gotowe na doświadczenie miłości. Wasze zadanie na dziś to nauczyć się zauważać swoje intencje i miłość w nich ukrytą. Żyjąc tak bardzo blisko, przyzwyczailiście się do siebie nawzajem i sądzicie, że okazywana wam miłość jest przyzwyczajeniem lub zwykłą powinnością. To nie prawda. Gdybyście tylko zechcieli zauważyć, jak wiele razy w ciągu dnia okazujecie sobie wzajemnie miłość i przestali odbierać swoje słowa i czyny jako zwykłą codzienność, umielibyście się naprawdę cieszyć swoim małżeństwem.

 

Zastanówcie się, ile razy w ciągu dnia została wam okazana miłość, ile razy sami ją okazaliście. Nie chodzi tu o porównywanie się, ale o uświadomienie sobie, że się nawzajem kochacie, ale przestaliście zauważać i cenić swoje gesty miłości. Z powodu zranień uważaliście je za nieszczere albo odrzuciliście z innych powodów. Teraz nie trzeba już więcej udawać. Oboje pragniecie miłości i oboje kochacie. Zacznijcie tylko widzieć swoje wzajemne starania i gesty i uwierzcie, że są szczere. Na okazaną wam miłość, odpowiadajcie miłością, choćby nie było to coś wielkiego, ale wręcz przysługa lub słowa, które wcale nie są po waszej myśli. Najważniejsze są intencję. Prezenty nie trafione, ale szczere, są zawsze okazaniem miłości. W ten sposób traktujcie starania i pomysły waszych współmałżonków, które są wbrew temu, co sami planowaliście.

 

Kiedy znów zdarzy się wam sprawić sobie przykrość, mówcie o tym szczerze, ale bez żalu. Nie dopuszczajcie do wrogości między wami. Mówcie sobie wzajemnie o pojawiających się w waszych sercach niepokojach. Nie pozwólcie wejść złym duchom pomiędzy was, bo to one właśnie sugerują wam złe intencje drugiej strony. Podsuwają wam fałszywą interpretację sytuacji i słów, aby was skłócić. Nie pozwólcie złym duchom bawić się wami. Zawsze zakładajcie dobre intencje drugiej strony, nawet jeśli doświadczyliście przykrości.

 

Musicie mieć teraz wiele cierpliwości i wyrozumiałości dla siebie nawzajem, aby nauczyć się sobie na nowo ufać. Traktujcie się jak niezmiernie delikatne rośliny, które po burzy nieśmiało podnoszą z ziemi kielichy do słońca. Ostrożnie wystawiają płatki na ciepło. Wy również musicie być wobec siebie bardzo delikatni, aby odbudować wzajemną ufność i nie ranić się już więcej nawet nieumyślnie. Za nic w świecie nie pozwólcie, aby serce współmałżonka, na nowo otwarte i pragnące, znów zostało zranione i ponownie się zamknęło. Cierpliwa i wyrozumiała miłość jest teraz priorytetem w waszym życiu. Musicie zachować tę wielka wzmożoną ostrożność przez kilka pierwszych miesięcy po rekolekcjach. Później, kiedy już odbudujecie wzajemną ufność, będzie wam to przychodziło naturalnie i bez trudu. 

 

Jutro ostatni dzień rekolekcji. Udzielę wam jeszcze kilku wskazówek do dalszego wspólnego życia. Teraz błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

 

 

Powrót do ORĘDZIA O MAŁŻEŃSTWIE

PONIEDZIAŁEK dzień modlitw za rozbite małżeństwa, jedność rodziny, za żonę, męża, dzieci…

Kary czyśćcowe za grzechy dzieciobójstwa (MATEK, OJCÓW, LEKARZY I TYCH CO NAMAWIAJĄ)

Cierpienia rozwodników po śmierci

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...