Aktualności

2023-05-18 16:07

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI. Zaproszenie do grona przyjaciół Króla

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

Pan Jezus: Orędzia, które wam podyktowałem, mają służyć naszej więzi. Charakterystyczną rzeczą dla więzi Bożej jest konieczność wspinania się. To znaczy, że będę was prowadził coraz wyżej, a to oznacza, że będziecie musieli coraz bardziej pokonywać siebie i coraz bardziej upodabniać się do Mnie. Moich wybranych uczniów prowadzę zawsze na szczyt, do świętości. Nie jest to droga dla letnich, ale tylko i wyłącznie dla gorących sercem.

 

Szukam przyjaciół wśród oddanych Mi dusz. Przyjaciel to ten, który nie ustaje w połowie drogi, ale będzie ze Mną do końca. Moich prawdziwych przyjaciół pragnę obdarzyć wieloma łaskami, spośród których największą jest Moja wierność. Choć jestem z natury wierny, wobec dusz, które zaprzysięgną Mi wierność, jestem wodzem i obrońcą. To znaczy, że sam prowadzę oddane Mi dusze i sam ich bronię. Jeżeli więc pragniesz Mojej obrony i szczególnej miłości, okaż Mi wierność, wypowiadając wojnę sobie samemu i światu w tym wszystkim, co sprzeciwia się cnocie czystości. W tej walce żądam odwagi i męstwa do stanięcia przeciwko ogromowi przytłaczającego was zła, ale też podaję Moją prawicę tym, którzy zdecydują się pójść za Mną.

 

Zachwyca Mnie wierność, bo sam jestem wierny do Krwi. Wierność jest cechą Boską. Dusza, która ją umiłuje, umiłuje Mnie i upodobni się do Boga. Za wierność płacę hojnością. Dużo więcej niż wam się wydaje. Nie żądam od was ofiary ponad siły ani umartwień wyniszczających ciało. Mówię wam: śpijcie, jedzcie i odpoczywajcie. Kto może niech pości. Kto potrafi, niech się umartwia. Wszyscy niech pracują. Żyjcie normalnie i bądźcie zwyczajni, a jednak zachowując w sercu nieugiętość wobec zła i wstręt wobec grzechu. Umartwienia i posty są sposobami na wyćwiczenie się w umiejętności odmawiania sobie. Nie są celem samym w sobie. To ofiary, które służą miłości. To droga, nie cel. Celem jest wierność, która dla Mnie jest dowodem miłości.

 

Nie może mówić Mi o miłości ten, kto nie jest Mi wierny, bo nie wie, o czym mówi. Dopiero wierność czyni Mnie czułym na każde słowo duszy. Wierność jest miłością wypowiadaną czynem. Słowa miłości nie poparte czynem, jakim jest tu wierność, są tym bardziej bolesne, im mniej prawdziwe. Mówcie więc do Mnie najpierw czynem, a wtedy słowa nie będą konieczne. Miłość wyznajecie Mi w każdej walce i w każdym sprzeciwie, jaki stawiacie złu, zachowując wierność wobec Mnie. Pragnijcie Mi się podobać i zdobyć Moją prawdziwą przyjaźń. Pragnijcie Mnie zachwycić i rozweselić, bo za wierność odwdzięczę się wam wiernością na miarę Boga. Błogosławię was w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. 

***   ***   ***

Pan Jezus: Błogosławię cię. Posłuchaj możesz pływać, ale na basenach sportowych, gdzie ludzie przychodzą pływać, a nie na tych innych, które służą innym celom. 

 

PORANNA modlitwa o czystość / Akt złożenia ślubu czystości/

WIECZORNA modlitwa o czystość

Modlitwa do Ducha Świętego o światło w rozumieniu tekstu

Duchu Święty, przyjdź, prosimy, Twojej łaski nam trzeba!
Niech w nauce postąpimy, objawionej nam z nieba.
Niech ją pojmiem z łatwością, utrzymamy z stałością;
A jej światłem ożywieni, w dobrem będziem utwierdzeni.

Powrót do KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

zobacz też:

TRAKTAT O PRAWDZIWYM NABOŻEŃSTWIE DO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

DO KAPŁANÓW UMIŁOWANYCH SYNÓW MATKI BOŻEJ

KONTEMPLACJA MARYI

KONTEMPLACJA BOGA OJCA

KONTEMPLACJA JEZUSA CHRYSTUSA

KONTEMPLACJA DUCHA ŚWIĘTEGO

ORĘDZIA O CZYSTOŚCI

 

Stwórz, we mnie, Boże, serce czyste i odnów we mnie moc ducha.

 

Litania do Ducha Świętego

Modlitwy do Ducha Świętego

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO

Wezwania do Ducha Świętego

GRZECHY PRZECIW DUCHOWI ŚWIĘTEMU

czytaj więcej...